Tarife la cezariana - Filantropia

Tarife la cezariana - Filantropia | Autor: compi

Link direct la acest mesaj

Fara a ne ascunde dupa deget, va rog frumos sa ma informati si pe mine in legatura cu subiectul de mai sus.
Sotia mea va naste curand, bebe sta cu fundul in jos, deci trebuie o cezariana ca sa apara intre noi.
Ne-ar interesa cat sa dam la asistente, la anestezist, la moasa, la doctor (desi doctorului ne-am gandit deja cat o sa-i dam).
Mentionez ca Mariuca se va naste la Filantropia.

Va multumesc in avans.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CameliaH spune:

Acu un an in februarie 2002, am dat pentru cezariana la Filantropia 100 dolari, la dr anestezist 500.000, la asistente cate zece mii la toaleta intima de fiecare zi, iar dr neonatoloage (sefa de sectie) tot 100 dolari, dar a fost caz special (da Doamne sa nu fie si la tine), fetitele mele s-au nascut prematur si au avut si ceva probleme asa ca, vezi tu.. cat te tine inima si buzunarul.
Cu ce doctor nasteti?

Toate bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns compi spune:

Multumesc mult pentru informatii.
Lore va naste cu doamna Sgarbura. Avem incredere in ea si speram ca in putina vreme vom auzi oracaielile Mariucai la noi in casa.

Sanatate si tie si copilasilor tai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danis spune:

eu am nascut normal in aprilie 2002,iar bebe a fost ok, 80 para medic (a fost multumita), 300 mii / moasa (au fost 2), 500 mii neonatolog (a fost multumita), cate 50 mii/tura la asistenta de la nou nascuti (cred ca mergea si fara), 10 mii toaleta; sfat f. important: cere internare la unul din saloanele cu plata (e unul cu 150 mii/zi si doua cu 100 mii/zi) sau la rooming in (ca sa stai cu bebe in salon); desi se pare ca e necesara cezariana, nu este exclus ca bb sa se intoarca in pozitia normala, asa ca poate nu strica sa stii si datele astea; oricum eu sunt foarte multumita de tot (am fost si la cursuri); nu iti baga nimeni mana in buzunar si nu asteapta banii ca sa isi faca datoria, sunt foarte draguti cu totii, bbii sunt foarte bine ingrijiti iar sectia lor luceste de curatenie (este si renovata);
nastere usoara

Daniela si bb Anda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flori spune:

Danis, tu cu ce doctor ai nascut la Filantropia? Ai fost multumita de el/ea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns compi spune:

Va multumesc iar pentru raspunsuri. A fost cezariana pana la urma, Mariuca si Lore sint bine si abia astept sa trec deseara la maternitate sa le vad iar.

Sanatate tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicar spune:

Felicitari!!!!!!!

Pupa-le pe amandoua din partea noastra.

Monica + burtica de 4 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns compi spune:

cam tarziu, dar revin pe forum; in curand va mai scrie si Lore ca a venit soacra-mea si sta putin cu aia mica.
am fost foarte multumiti de medici, ce le-am dat a fost pentru ca asa am simtit noi ca trebuie sa multumim.
asistentele trebuiau uneori impinse de la spate cu ceva sa-si faca treaba dar per total nasterea la Filantropia a fost o alegere buna si pentru Lore si pentru Mariuca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maadi spune:

Sa va traiasca fetita, sa fie sanatoasa, norocoasa si sa va aduca numai bucurii. Ptr. Lore refacere cat mai rapida si o asteptam sa ne impartaseasca experienta ei.
Sanatate la toti,
Maadi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaRosu spune:

Mariuca mica! Refacere rapida si usoara, Loredana...
Felicitari taticului!

Dana
And, yes, I am a blonde!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Sa va traiasca Mariuca! Sanatate lui Lore si sa aveti parte numai de bucurie in casa!
Claudia

Mergi la inceput