Fertilizarea in vitro si implicarea statului roman

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ana spune:

Si noi va sustinem. FIV-ul poate rezolva o problema medicala foarte importanta si ca atare mi se pare normal sa fie acoperita de asigurarea medicala.

Anuca si mami
http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=167&cid=122

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Va sustin 100%.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ortansa spune:

PENTRU!!!!

Ortansa-deX mamica crede ca:
E ceva in neregula daca ai intotdeauna dreptate.(Murphy)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami1977 spune:

Si eu sunt de acord si sunt alturi de voi.
Camelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ylena spune:

sunt de acord si va sustin mai ales ca si eu sunt aspiranta.
chiar nu aveam idee cat de mult poate cost FIV. auzisem ca undeva in jur de 2000$, ba poate chiar mai putin la clinica din timisoara.
acum ma inspaimant


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

Din toata inima sustin acest proiect. Eu chiar ma intrebam altceva: cum au fost selectionate cele 6 cupluri, pe ce baze, eu nu am auzit nimic ... .
Si pentru ca se solicitau idei pentru redactarea documentului, la capitolul motivatii as inscrie, pe langa costurile foarte ridicate, faptul ca po****tia Romaniei este foarte imbatranita (sa ne traiasca pensionarii, nu am nimic cu ei, si eu am doua bunici)si este nevoie de copiii pe care noi VREM sa ii facem. Uitati-va la rezultate-le recensamantului - catastrofale.
Noi nu trebuie sa mai fim convinsi sa facem multi copii, noi trebuie doar sa fim putin ajutati.
Si cred ca ne-ar mai ajuta in acest memoriu, un exemplu de pret pentru fiecare procedura/ analiza pe care medicii ne-o cer sa o facem in incercarile noastre. Sa faca un total ... .

Stiu, cum bine a spus cineva aici, ca nici pentru copii nu exista ajutor, dar trebuie sa incercam.
Trebuie sa facem un pas inainte intr-o directie.
Sa ne ajute Dumnezeu!

Catalina, o viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Codrutza spune:

si eu va sustin !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADRIANNA spune:

Va sustin si eu!!!
Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana_flo spune:

Si eu sunt pentru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns s.rodica spune:

si eu sunt pentru ,rodica

Mergi la inceput