spitalul GIULESTI

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

Buna fetelor!!!
Si eu am nascut la Giulesti, dar cu doamna doctor Ioana Miloiu care a fost de nota 20. A fost foarte bine, in special pentru bebele meu. Oricum toti doctorii de la Giulesti sunt doctori foarte buni, cu credinta in Dumnezeu. Asa ca pot sa am numai cuvinte de lauda depre acest spital si personalul sau.


Multa Sanatate!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns timp spune:

Buna. Eu sunt insarcinata in 6 luni si tot la Gulesti ma duc, la dr. Puia. Nu stiu cum va fi in continuare dar pana acum mi s-a parut nemaipomenit. E ffff dragut si vorbeste foarte frumos. O data cand am fost la control si sotul meu i-a spus ca totul e bine doar ca am devenit mai rasfatat, ce credeti ca a zis? "Asa si trebuie sa fie". Chestia asta ma face sa cred ca nu o sa am probleme la nastere asa cum am mai auzit (vorbe urate, nu te inteleg cand te doare). M-ar interesa cine a inascut cu dr. Puia daca poate sa-mi spuna ce si cat i-a dat la nastere.
Nu sunt din Buc., de aceea am si venit aici pentru ca doctorii de pe litoral iti recomanda cu caldura cezariana si eu as vrea sa nasc normal. Dl. Puia a spus ca nu e nici o problema si ca o sa ma asiste la nastere fara discutie, doar daca e neaparat nevoie o sa faca cezariana.
Multa sanatate va doresc voua si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilinca spune:

Bun spitalul Giulesti! Nu vreau sa descurajez pe nimeni, eu am nascut de doua ori acolo. Deci, bun spitalul Giulesti insa sa nu iti vina ideea sa faci dus caci vei fi dezamagita: ori nu este apa calda, ori incaperea in care se gaseste dusul, si care arata ca dupa un razboi, este ocupata (este un singur dus pe etaj). Asta cu dusul si sa vezi saloanele (vezi salonul 13) unde gandacii misuna in voie, si sa vezi cum se matura in saloane de se ridica praful de un metru, despre toaleta din salon nu vreau sa vorbesc. Ce este, insa, cel mai trist este faptul ca pe bebelusii nostri ii umfla cu lapte praf si te duci la alaptat cam degeaba, si ajungi acasa cu bebe si te tot intrebi de ce nu suge. Cam atat despre spital despre medici tot de bine: se fumeaza in sala de operatii, te consulta medici rezidenti, care vorba aia sunt la inceput deci... scuze pentru nepricepere. Astfel ca medicul meu nu a mai ajuns sa asiste la nastere, noroc cu fetita mea care n-a avut nevoie de doctor s-a descurcat aproape singura a ajutat-o putin moasa atat cat sa nu cada. Cam atat, noroc ca in clipele de dupa nastere te intereseaza doar bebe al tau, restul nu prea mai conteaza.

Mergi la inceput