nasterea in maternitatea cuza din iasi

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns acvi spune:

Buna Cristina,
Si eu sint pacienta dr. Onofreiescu pe care il stimez f mult desi ma simt f inhibata in fata lui pt ca e foarte scurt si la obiect si de multe ori uit ceea ce vreau sa-l intreb.Si eu voi naste f. probabil prin cezariana la sfirsitul lunii martie.Eu am mers pina acum la cabinetul lui particular pt ca e mai comod si pt ca stiu ca in spital e f.f ocupat.As vrea sa stiu daca cu tine a fost atent cit ai fost internata?Ai fost multumita cum te-a tratat?
Si inca ceva,este posibil ca la eco sa -ti spuna gresit sexul copilului?Am auzit mai multe cazuri dar mi-e greu sa cred ca el ar putea gresi.Spun asta si pt ca mie mi-a spus ca voi avea baietel desi imi doream f. mult o fetita,si toata lumea ma consoleaza ca e posibil sa se fi inselat.
Acvi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Draga mea,
Daca dr.Onofriescu iti spune sexul copilului poti sa fii sigura ca asa este.Din cite stiu eu nu s-a inselat niciodata.In general se fereste sa faca afirmatii daca nu este sigur,asa ca nu ai de ce sa-ti faci probleme.La mine la patru luni si jumatate nu a reusit sa vada sexul copilului,dar la sase luni si jumatate,mi-a spus ca 100% este baietel(si asa a fost-desi si eu as fi vrut fetita)a scris chiar si in carnetul de gravida si mi-a aratat cuculetul pe monitor.Da,cit am stat in spital el venea si imi schimba pansamentul si nu trimitea pe altcineva.Dar acum de cind este director sa-ti spun sincer,nu stiu daca mai face lucrul acesta,fiind prins cu alte probleme.(Sincer,imi pare rau ca este director,pentru simplul fapt ca are 80% timp ocupat cu problemele spitalului)
Intr-adevar,el este foarte scurt in afirmatii,dar daca il intrebi iti raspunde.Pentru mine el este cel mai bun medic ginecolog si nu m-as duce niciodata la altcineva.Dupa cum am scris mai sus,in ziua cind
s-au declansat durerile el venea cu autocarul de la un congres si a venit imediat la spital si m-a operat(l-am sunat pe mobil).Poti sa-mi scrii pe mail,daca vrei si vorbim mai multe(crimih09@hotmail.com)sau tot aici pe forum si oricind vrei sa mai stii cite ceva,nu ezita sa-mi pui intrebari.Multa sanatate si sarcina usoara in continuare!!!Cristina

Mergi la inceput