Cum trec arsurile?

Cum trec arsurile? | Autor: corina teo

Link direct la acest mesaj

Eu nu am arsuri la stomac , ci pe esofag (parca). Simt ca ma ustura pieptul si nu pot face nimic sa-mi treaca. La voi cum se manifesta ?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bobita spune:

La mine se ameliorau foarte mult cu lapte, nu plecam de acasa fara cutia de lapte.

Sa fim fericite
http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=224&cid=229

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iris spune:

cu dicarbocalm!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebetica spune:

Trec cu ajutorul lui Dumnezeu si revin cam cand vor ele. Si eu le-am avut si imi creau un disconfort teribil. Dar i-am spus lui BB-lui din burtica sa ma lase in pace si probabil ca de aceea m-au lasat. Vorbeste cu BB de cate ori este nevoie.

Can ma pregateam sa merg pentru operatia de cezariana l-am rugat pe BB "sa iasa repede si sa nu ma doara" ......asa a fost, mi-a dat ascultare mititelul. Incearca si tu poate reusesti.

Ioana si Stefan Dimitri
http://babycenter.shutterfly.com/osi.jsp?i=67b0de21b32aaebf6598

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi_ella spune:

Lapte si Dicarbocalm...

_Ella & Emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_b spune:

La fel. La mine se amelioreaza cu mere.

Diana (sapt.33)

Diana si bebelushul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marianar spune:

Si pe mine tot dicarbocalmul ma ajuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lena spune:

...sau Malox, pastilutze de supt, la mine au dat super-rezultat.

Lena si Freya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane2 spune:

Eu am niste arsuri groaznice si nu-mi trec decat cu Trofocard(magneziu)

anita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-Dimitrakis spune:

Eu am nascut acum 7 luni. Hm, arsurile.... mi-amintesc de le !!! De fapt, au reprezentat singura problema in decurs de 9 luni. Eu beam lapte caldut si luam Rennie. Este foarte bun si pentru bebe datorita calciului pe care-l contine iar efectul lor era resimtit imediat.
Iti doresc nastere usoara si... sa treaca arsurile !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinag spune:

Buna,

Am nascut acum 8 luni. Intr-adevar arsurile erau groaznice. Imi provocau o tuse care adeseori ma facea sa vars. Dicarbocalmul si Rennie mai calmau arsurile. In rest, evitam citricele, bauturile carbogazoase, ardeii, cascavalul si mezelurile afumate, zacusca. Cam astea. mini regimul asta a fost un antrenament pentru regimul pe care l-am tinut cat era bb mic si am alaptat-o.
Imediat ce am nascut, arsurile au trecut.


Corina si bb Ilinca

Mergi la inceput