Maternitate privata ?

Maternitate privata ? | Autor: madutza

Link direct la acest mesaj

Dupa ce am vazut cata spaga trebuie sa imparti in stanga si in dreapta cand nasti, mi-am pus intrebarea daca exista maternitati private in Romania. Stie cineva daca exista o astfel de maternitate in Bucuresti?

Madutza & ingerasul din burtica

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Irismetal spune:

buna,
si pe mine m-ar interesa acest lucru si va rugam daca stie cineva sa ne informeze si pe noi.
multumim foarte mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanal spune:

in Bucuresti se construise o maternitate privata, a OANEI ROMAN dar am trecut zilele astea pe langa ea si am vazut ca-i de vanzare ...in schimb la diverse maternitati(eu stiu ca la Polizu este sigur) exista saloane ale diverselor clinici medicale, la standarde mai inalte...dar tot in aceeasi sala de nasteri nasti, numai ca stai dupa intr-o rezerva buna, cu frigide, AC, televizor, curatenie, etc...
daca te tenteaza...dar pune in balanta ca nu stai decat cateva zile in spital..si sunt multe spitale care incep sa-si schimbe mentalitatile invechite...
succes si nastere usoara!


Roxana Lilea,mama Mariei 2 ani si ceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

la bacau exista o astfel de clinica. Nasterea si tot ce mai e costa in jur de 2000 usd. Mult mai mult decat spaga de pe aici. Acum depinde de venituri...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aquariusrpro spune:

quote:
Initial creeata de madutza

Dupa ce am vazut cata spaga trebuie sa imparti in stanga si in dreapta cand nasti, mi-am pus intrebarea daca exista maternitati private in Romania. Stie cineva daca exista o astfel de maternitate in Bucuresti?

Madutza & ingerasul din burtica



Madutza, incearca la Munposan. Este spital integral private si parca au si asa ceva.

Ma mai uit pe net, poate gasesc.

Nastere usoara.

Roxana&Ruxandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza spune:

Multumesc tuturor pt. raspunsuri.
Am intrat pe pagina de la Munposan, dar nu au maternitate, decat cateva interventii chirurgicale.

Madutza & ingerasul din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana csaki spune:

si la municipal stiu ca au saloane cu plata,acum vreo doi ani cred ca era 80 USD/zi si erau f. civilizate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemona spune:

Centrul de Diagnostic si Tratament "Victor Babes" este un centru privat unde se poate naste. Nu stiu exact cat costa, cred ca e destul de piperat, dar incearca sa dai un telefon.
323 14 88 sau 322 92 50, afli tot ce vrei si despre nastere si despre cezariana. Stiu ca cezariana acolo o poate face prof. Pelinescu.
Bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bunny spune:

incercati la MEDICOVER - eu am fost la ei in BUD si mi-au oferit in salone private si altele in spitalele mai 'pricopsite'
Fiind aceeasi firma , s-ar putea sa existe si la noi

Bafta

si daca aflati, spunet-mi si mei

Mani- 6 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubi spune:

Medicover are rezerva privata in Polizu, 60 euro/noapte. Dar tot aceleasi sali de travaliu si nastere folosesti si nu scapi de spagile legate de nastere si de pediatrie.

bafta!

http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=bubi

Mergi la inceput