Dr.Secara de la Cantacuzino

Dr.Secara de la Cantacuzino | Autor: Getuta

Link direct la acest mesaj

Sunt o viitoare mamica in 6 saptamani. Inerc sa ma dumiresc vis-a-vis de doctorul si spitalul pe care sa-l aleg. Am o prietena care mi l-a recomandat pe dr.Secara de La Cantacuzino. Nu s-a scris nimic despre el si nici despre spital.
Ce puteti sa-mi spuneti?
V-am pupat

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

Buna! in primul rand as dori sa iti urez o sarcina cat mai usoara si un bebe cat mai sanatos!
In al doilea rand, raspunsul meu la intrebarea ta o sa ia o forma mai lunga si mai dureroasa: astazi se implinesc doi ani de cand nepotelul meu (de o luna) a murit in chinuri groaznice, in urma unei nasteri indelungi asistata de doctorul Secara.
Pe forumul vechi postasem povestea acestei morti nedrepte. Dar cred ca nu e o intamplare, ca tocmai astazi intreaba cineva despre acest nenorocit.
E un incompetent si din pacate de doi ani incercam, fara folos, sa il pedepsim. Desi are o ancheta penala in derulare, desi autopsia baietelului spune clar: greseala obstreticala, desi am depus nenumarat sesizari la Colegiul Meidicilor, nemernicul profeseaza in continuare.
Draga mea, daca-mi permiti inca un sfat: alege orice alta maternitate. Nu Cantacuzino! Sunt niste scarbe de oameni acolo, niste asistente si niste medici fara inima.
Nu vreau sa te sperii, dar devin aproape isterica atunci cand aud de acest spital-abator si mai ales de nenorocitul ala de doctor.
Te rog, te implor, alege alt spital si alt doctor! Pentru orice informatie iti stau la dispozitie oricand!
Sanatate multa si o alegere buna pentru tine si bebe!
Cu drag,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MirelaV spune:

Getuta, eu am fost la Secara inca de acum vreo 4 ani..
crezi ca daca omu' are 2m si mustata si are o asistenta pe nume Corina..e musai sa fie bun de ceva? mie omul ala mi-a creat repulsie prin felul lui de a fi..mi-a luat un an sa imi dau seama ce fel de om e..dar de atunci n-am mai calcat pe acolo..
omul si-a strans banii necesari si acum isi bate joc de meserie..
sfatul meu..fugi cat poti de el..
ahh..si vezi ca s-a scris pe forum de minunea de secara..


MirelaV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochinegri spune:

Usor .. usor...
Buna Getuta ! Nu-ti fa griji !
Mama ei de "cautare", ca mi-a cam ajuns ! Rezolvati-o o data !
Spitalul Cantacuzino e renovat si e curat.
Daca ai o sarcina usoara, o sa fie bine. Unde te simti tu bine, acolo sa nasti. Eu am nascut la Giulesti, dar as recomanda Polizu. Vezi cate pareri .... Despre doctori .... ii testezi in 1-2 luni ... fara probleme. Daca nu-ti place, sau nu-ti raspunde la intrebari, il schimbi. Nu e nici o problema.
Sarcina usoara, nu-ti fa griji !

mama L iti tine pumnii !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Daca dai Cantacuzino sau Secara pe cautarea in forma actuala o sa gasesti ceva informatii

bafta la cautari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Getuta spune:

Multumesc fetelor!
L-am eliminat pe Secara de pe lista. Mai caut.
Geta

Mergi la inceput