in pragul nasterii

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sympa spune:

Ce faceti mamicilor????Burticilor..
Nimeni nu mai spune nimic aici. Cred ca Moka e deja cu bebelusul daca e asa de cuminte si nu mai scrie.Sper sa ne dea de veste cat mai devreme cum a decurs nasterea. Celelalte???Ce mai faceti? Cum va simtiti?? Eu am avut aseara niste contractii asa mai dureroase ca la un moment dat chiar ne gandeam sa dam fuga la spital, dar dupa vreo 3-4 ore au trecut. Cam de sambata am inceput sa elimin asa o secretie gelatinoasa care se pare ca e "dopul".Stie careva daca e normal sa dureze asa de multe zile eliminarea lui???Doctorul meu a zis ca e un semn bun, dar as vrea sa stiu si parerea voastra. De-abia astept sa nasc si sa treaca toate cu bine si repede.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moka spune:

Mi-a cazut calculatorul pentru cateva zile, disperare mare, ca n-am putut sa intru pe net.

Una peste alta situatia nu e roz deloc. Ieri dimineata pe la 5, cand sa ma culc, o pleasca de sange - tati, hai repede la spital. Acolo mi s-a zis ca se pare ca ar fi un inceput de pretravaliu. Hop, acasa, hop inapoi la spital pe la 10, ca sangerarea nu se oprea. Alta consultatie, iar hai acasa. Acum ma pregatesc sufleteste, ca sangerarea nu s-a oprit si in dimineata asta ma internez sa vedem ce se intampla.

Sa imi tineti pumnii stransi, sa fie totul bine!

Moka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli spune:

Mult succes Moka! Sa dea Dumnezeu sa fie totul bine si sa nasti cat mai usor un bebe santos!

O zi placuta!

Eli de si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elenalove27 spune:

Multa sanatate si sa auzim de bine !!!

Elena 34 saptamini & sotul AL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sympa spune:

AM AJUNS ACASA!!!!!!!!!
Suntem deja acasa....printesuca mea Andreea a venit pe lume exact acum 7 zile, si uite ca de-abia acum reusesc sa scriu cateva randuri. Nu pot spune ca a fost groaznic de rau....a fost repede dar durros(ca orica nastere dealtfel).Am ajuns la spital la 5 PM si la 7;13PM am si nascut. Am devenit eroina spitalului penru ca am ajuns cu dilatatie 9.5.Mai aveam putin si nasteam acasa:-).N-au avut timp nici sa-mi faca epidurala.Asta e!!Ma bucur ca e sanatoasa si mancacioasa:-). O sa va mai scriu ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Felicitari!!!!!
Sa ai bebe frumos, sanatos si tare voinic!!!!!!


alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elenalove27 spune:

Sympa sa iti traiasca Andreea si sa fiti sanatoase !

Elena 34 saptamini & sotul AL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaRosu spune:

si noi eroina!

Dana
And, yes, I am a blonde!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucami spune:

Hoho!!! Ce repede ai nascut!! Mamica curajoasa, care isi facea o mie de probleme inainte de eveniment. Felicitari si multa sanatate puiutzei tale

Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sympa spune:

Da mai fetelor..multumim pentru urarile de bine ...mai stiti ceva de Moka??n-am mai gasit nimc. Cred ca o fi nascut deja si ea. Noi suntem bine..mancacioase...rasfatate...si vreau sa va spun ca fac ce vreau cu mami si tati si ei nu se supara pentru ca ma iubesc mult.S-a deschis subiectul BB oct-noi?Poate mai depanam din problemele noastre. Aveti grija de bebei si de burtici..

Mergi la inceput