masoneria feminina

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns abbi spune:

Citat:
citat din mesajul lui blackpanterro

Citat:
citat din mesajul lui abbi

inca ceva si ma duc sa-mi culc plodutzul: faptul ca raspunsurile sunt un putine, nu are legatura, dupa parerea mea cu apartenenta sau nu la vreo masonerie feminina etc....


Are legatura cu faptul ca femeia(vb de Ro) nu e pregatita pt asa ceva(ma refer refer la inteligenta, deschidere culturala, sociala etc).Sau cel putin nu a dovedit ca ar fi pregatita...
Si vazand raspunsurile unora dintre noi,desi nu vreau sa supar pe nimeni, cred ca barbatii vor sa ne apere.....de noi însene


Sau raspunsurile pot fi putine pt ca multa lume habar nu are despre ce vorbiti voi aici.
Femeia in Ro nu e pregatita si inteligenta pt ce? Cu ce se ocupa masoneria asta feminina, se pregatesc sa conduca lumea sau cum?

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"If God is willing to destroy evil but not able to do so, then he is not omnipotent/all-powerful.
If he is able to destroy evil but not willing to do so, then he is malevolent.
If he is both able and willing, then whence cometh evil?
If he is neither able nor willing, then why call him God?" - Epicurious




Voi o luati personal, de parca ne-am si cunoaste!
Eu vorbeam de femeia din RO, in general............
Femeie care o fi ea inteligenta, dar e doar la ea acasa, inteligent#259;............

In societate, cu exceptia catorva, restul nu se fac auzite, nu sunt pregatite.Si nici barbatii nu sunt pregatiti pt a accepta o femeie in puncte cheie ale statului, spre ex

Noi suferim de vedetism, in Ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abbi spune:

subiectul deschis era....altul, nu cat de destepte sunt sau nu unele sau altele(ele intre ele, ori ele comparativ cu barbatii)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Abbi, ca sa apartii de vreo organizatie din asta nu trebuie neaparat sa fii inteligent, sau umblat, sau mai stiu eu ce. Cerintele cheie sunt banii si influenta.

Cat despre subiectul asta eu nu stiu absolut nimic si recunosc ca nici nu ma intereseaza pt ca nu am auzit vreodata de asa ceva de aceea iti spun ca nu am luat-o personal deloc.

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"If God is willing to destroy evil but not able to do so, then he is not omnipotent/all-powerful.
If he is able to destroy evil but not willing to do so, then he is malevolent.
If he is both able and willing, then whence cometh evil?
If he is neither able nor willing, then why call him God?" - Epicurious

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

Citat:
citat din mesajul lui blackpanterro

Citat:
citat din mesajul lui abbi

inca ceva si ma duc sa-mi culc plodutzul: faptul ca raspunsurile sunt un putine, nu are legatura, dupa parerea mea cu apartenenta sau nu la vreo masonerie feminina etc....


Are legatura cu faptul ca femeia(vb de Ro) nu e pregatita pt asa ceva(ma refer refer la inteligenta, deschidere culturala, sociala etc).Sau cel putin nu a dovedit ca ar fi pregatita...


Si vazand raspunsurile unora dintre noi,desi nu vreau sa supar pe nimeni, cred ca barbatii vor sa ne apere.....de noi însene


Sau raspunsurile pot fi putine pt ca multa lume habar nu are despre ce vorbiti voi aici.
Femeia in Ro nu e pregatita si inteligenta pt ce? Cu ce se ocupa masoneria asta feminina, se pregatesc sa conduca lumea sau cum?

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"If God is willing to destroy evil but not able to do so, then he is not omnipotent/all-powerful.
If he is able to destroy evil but not willing to do so, then he is malevolent.
If he is both able and willing, then whence cometh evil?
If he is neither able nor willing, then why call him God?" - Epicurious







Panteruto, de ce insisti? Tu nu intelegi ca nu suntem suficient de inteligente si deschise pentru a intelege?


Nici eu si nici Abbi nu am spus nimic legat de inteligenta nimanui. Faptul de a nu avea anumite cunostinte despre un anumit domeniu/subiect /tema nu este relevant pentru inteligentza nimanui.Ca nu e nimeni atotstiutor. Dar nimeni nu te impiedica daca dai peste un subiect despre care nu ai auzit nimic, sa incerci sa afli mai multe daca te intereseaza.

BlackPanterro, masoneria feminina nu ar trebui, ca scop, sa fie diferita de cea masculina. Daca dai cautarea pe Google poti sa citesti multe chestii despre aceasta societate, membrii ei, declarati sau nu (sunt multi care nu spun, nu isi trec in cv, dar poarta insemnele masonice, deci nu fac un secret din asta). Asta daca te intereseaza..pentru ca desi sustii ca nu te intereseaza faptul ca ai postat aici denota altceva, parerea mea.
Legat de chestia ca nu trebuie sa fii inteligent..ma intreb cati care au bani si sunt INFLUENTI sunt prosti.
Abbi, din cate stiu eu chiar nu e chestie de Top Secret. A fost in perioada in care Biserica interzisese masoneria considerand-o unealta a Satanei. Acum insa Biserica (unele din ele) si-a nuantat pozitia si ca atare situatia s-a schimbat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Da putina imaginatie se poate?....daca au venit domnii cu ideea de masonerie...inventati nene altceva...coconerie...sau mai stiu yo ce.
In fond voi va intilniti des la coafor, manechiura si masaj ...ce mai trebuie si intilniri secrete intre femei mason la temple?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Guestus

Da putina imaginatie se poate?....daca au venit domnii cu ideea de masonerie...inventati nene altceva...coconerie...sau mai stiu yo ce.
In fond voi va intilniti des la coafor, manechiura si masaj ...ce mai trebuie si intilniri secrete intre femei mason la temple?


Si daca se poate sa discutam strict despre ce lenjerii sa ne cumparam (pe banii nostri, daca se poate) ca sa va facem pe voi fericiti, nu? Iar intalnirile sa aiba loc cand sunt meciuri la tv si sa luam copii cu noi. Asa ar fi perfect probabil.
Tz, tz, Guestus...nu e raspunsul asteptat. Cum incerci tu sa deviezi topicul, sa il "incingi"...oare de ce?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Lenjerii...pai cui ii arde de lenjerii ...tu crezi ca ochiul trebuie incintat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Guestus

Lenjerii...pai cui ii arde de lenjerii ...tu crezi ca ochiul trebuie incintat?



Pai, nu stiu, ziceam si eu asa, ca o biata ignoranta ce sunt..
Si daca tot suntem of topic, pe tine ce te incanta, Guestus? Intreb si eu ca sa imi mai reduc din gradul de ignorantza, evident .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Hai eunice ca deviem subiectul.

Yo incerc sa tin subiectul hot...sa vada lumea si doar doar o aparea cineva...da nici macar 1 doamna mason nu gasim?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisaelisa spune:

Doamnele masonerite nu se desconspira atat de usor...




Mergi la inceput