masoneria feminina

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Pe de alta parte discutiile de la acest topic eu nu le-as cataloga ca fiind "incinse" si nici nu doresc acest lucru, cel putin nu in sensul negativ. Adica dupa cum am precizat nu doresc ca acest topic sa devina unul barbati versus femei.
Raspunsuri putine sunt probabil tocmai din cauza acestei discretii specifice masoneriei.

Eni, mama de baietzi - Petru (14.08.2003) si Toma (29.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Fetelor, dar voi unde cititi despre masonerie, pe net?
De pe net aflati ce organizatie e, ce face, cine adera, etc?


edit-mancat litere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

Fetelor, dar voi unde cititi despre masonerie, pe net?
De pe net aflati ce organizatie e, ce face, cine adera, etc?


edit-mancat litere.


Exista o gramada de carti, articole, emisiuni tv despre masonerie. Chiar relativ recent au fost niste emisiuni pe Realitatea si pe B1tv despre aceste subiecte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

http://www.youtube.com/watch?v=Wj4tqFpYgdQ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui eunice78

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

Fetelor, dar voi unde cititi despre masonerie, pe net?
De pe net aflati ce organizatie e, ce face, cine adera, etc?


edit-mancat litere.


Exista o gramada de carti, articole, emisiuni tv despre masonerie. Chiar relativ recent au fost niste emisiuni pe Realitatea si pe B1tv despre aceste subiecte.



Ok, chiar nu cunosc detalii. Cine scrie acele carti, in calitate de ce? Pentru ca asa, a ne da cu parerea putem toti.
Daca exista o organizatie secreta ,puternica,foarte putenrica, numita masonerie mi se pare amuzant sa existe carti care vorbesc despre aceasta, facand-o cunoscuta lumii.Carti care evident, se vor a fi serioase cu informatii ´´pe bune´´.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

Citat:
citat din mesajul lui eunice78

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

Fetelor, dar voi unde cititi despre masonerie, pe net?
De pe net aflati ce organizatie e, ce face, cine adera, etc?


edit-mancat litere.


Exista o gramada de carti, articole, emisiuni tv despre masonerie. Chiar relativ recent au fost niste emisiuni pe Realitatea si pe B1tv despre aceste subiecte.



Ok, chiar nu cunosc detalii. Cine scrie acele carti, in calitate de ce? Pentru ca asa, a ne da cu parerea putem toti.
Daca exista o organizatie secreta ,puternica,foarte putenrica, numita masonerie mi se pare amuzant sa existe carti care vorbesc despre aceasta, facand-o cunoscuta lumii.Carti care evident, se vor a fi serioase cu informatii ´´pe bune´´.




:) exact!

O fi vreunul care a fost dat afara si acum scrie carti in care expune secretele, dar tot secret e si el :).
Ca si magicianul ala mascat care avea o emisiune unde arata lumii cum se fac scamatoriile alea cool care par atat de reale! :)

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"If God is willing to destroy evil but not able to do so, then he is not omnipotent/all-powerful.
If he is able to destroy evil but not willing to do so, then he is malevolent.
If he is both able and willing, then whence cometh evil?
If he is neither able nor willing, then why call him God?" - Epicurious

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Citat:
citat din mesajul lui eunice78


Avand in vedere ca e un forum cu mei multe membre decat membri, mi se pare potrivit sa adresez intrebarile aici:
1. Va intereseaza? Ce parere aveti despre masoneria feminina comparativ cu cea masculina?
2. Ati batut vreodata la usile templului cautand lumina? Ati fost primite fara a fi recomandate?

Eni, mama de baietzi - Petru (14.08.2003) si Toma (29.09.2006)


Femei care cauta lumina la usile templului am mai vazut...dar de femei mason inca nu am auzit....asa ca nu prea inteleg titlul subiectului.
Era mai bun un titlu gen "femei ce cauta lumina"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Guestus

Citat:
citat din mesajul lui eunice78


Avand in vedere ca e un forum cu mei multe membre decat membri, mi se pare potrivit sa adresez intrebarile aici:
1. Va intereseaza? Ce parere aveti despre masoneria feminina comparativ cu cea masculina?
2. Ati batut vreodata la usile templului cautand lumina? Ati fost primite fara a fi recomandate?

Eni, mama de baietzi - Petru (14.08.2003) si Toma (29.09.2006)


Femei care cauta lumina la usile templului am mai vazut...dar de femei mason inca nu am auzit....asa ca nu prea inteleg titlul subiectului.
Era mai bun un titlu gen "femei ce cauta lumina"


Pai, Guestus, ai fi zis dupa aia ca vreau sa te induc in eroare cu un titlu mani****tor.Asa ca eu am zis sa fiu sincera .
Si as fi curioasa cum ai vazut tu femei la usa templului cautand lumina?? Presupunand ca vorbim, bineinteles, de temple masonice, nu de bisericile stiute de toata lumea. Ca daca te-ai fi referit la bisericile stiute de toata lumea ai fi zis ca ai vazut femei si IN temple, nu numai la usa..
Ia zi tot. Nu fi sfios .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui eunice78

Citat:
citat din mesajul lui Guestus

Citat:
citat din mesajul lui eunice78


Avand in vedere ca e un forum cu mei multe membre decat membri, mi se pare potrivit sa adresez intrebarile aici:
1. Va intereseaza? Ce parere aveti despre masoneria feminina comparativ cu cea masculina?
2. Ati batut vreodata la usile templului cautand lumina? Ati fost primite fara a fi recomandate?

Eni, mama de baietzi - Petru (14.08.2003) si Toma (29.09.2006)


Femei care cauta lumina la usile templului am mai vazut...dar de femei mason inca nu am auzit....asa ca nu prea inteleg titlul subiectului.
Era mai bun un titlu gen "femei ce cauta lumina"


Pai, Guestus, ai fi zis dupa aia ca vreau sa te induc in eroare cu un titlu mani****tor.Asa ca eu am zis sa fiu sincera .
Si as fi curioasa cum ai vazut tu femei la usa templului cautand lumina?? Presupunand ca vorbim, bineinteles, de temple masonice, nu de bisericile stiute de toata lumea. Ca daca te-ai fi referit la bisericile stiute de toata lumea ai fi zis ca ai vazut femei si IN temple, nu numai la usa..
Ia zi tot. Nu fi sfios .





Exista temple masonice, in care se strang masonii cand e sa o mai puna de o conspiratie?
Si se stie treaba asta? Se stie unde sunt templele si ce se petrece acolo? Si e coada la usa? :-))
A naibii astia, i-a desconspirat vreunul suparat pe ei:-)) Cica sunt uniti..uniti pe naiba:-))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisaelisa spune:

Mie, masoneria imi lasa impresia unei secte mafiote.

Numai cei cu foarte multi bani sunt primiti in randul acestora.

Iar cei care scriu diverse carti, pretinzand ca ei cunosc secretele, nu pot fi crezuti pe cuvant.

Masoneria este, inca, invaluita in mister...



Mergi la inceput