tarife cezariana

tarife cezariana | Autor: Lavv

Link direct la acest mesaj

Buna!
As vrea sa stiu care mai sunt tarifele la o nastere prin cezariana.
Asta presupune cei doi doctori, anestezistul, neonatologul si moasa
Asta ca sa stiu la cat sa ne asteptam si sa incepem sa stringem bani
Multumesc anticipat.

Lavv
(aproape 19 sapt)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tincutza spune:

La Mangalia, in februarie, am dat pentru cezariana 200 de dolari doctora, un milion de lei anestezista, moasa parca 300.000 lei si... nu mai stiu cat pentru asistente (pentru toaletare, perfuzii, injectii...).
Am auzit insa ca pe aici, prin Constanta, "merge" si cu 100 de dolari pentru doctor.

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana d spune:

La "Giulesti" am dat in aprilie, 100 euro medicului, 1 mil anestezistei si cate 100 mii asistentelor de garda de la reanimare ( era cate una pe schimb ca era sarbatoare-Pastele). In rest, cate 10-20 mii de cate ori se facea toaleta, sau analize. Neonatologului nu i-am dat nimic, nu am avut nici un fel de probleme si nu mi-a dat impresia ca ar astepta ceva. La Giulesti nu sunt foarte interesati de bani, te trateaza bine si daca nu dai. Infirmierele mai dau de inteles ca asteapta, dar cu 10 mii erau foarte multumite.
Si asistentelor de la copii le-am dat cate 100 mii, de ele ai mai multe nevoie sa-ti ingrijeasca bine bebelul, sa te ajute cu alaptatul, si sa te lase sa-l arati familiei si sa-i faci poze.
Sanatate si nastere usoara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Missy spune:

Eu am scapt numai cu datul la asistente, ca dr. nu a vrut sa ia nimic !!!!!!
Dar restul au dat cam asa: 100 dolari la dr. care a supraveghet-o pe timpul sarcinii, 50 la celalat si 1.000.000 la anestezista. La asistente cafea, tigari, ciocolata sau bani.

succes la strans bani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebetica spune:


Anul trecut in octombrie la Municipal:

150 $ doctor; 50 $ anestezist; 100 000 lei la asistentele care au avut grija de mine (mi-au administrat analgezice in perfuzii) . Cred ca a fost OK si pt. mine si pt. ei.

Curaj si fi linistita o sa fie bine !!!!



Ioana si Stefan Dimitri
http://babycenter.shutterfly.com/osi.jsp?i=67b0de21b32aaebf6598

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marianar spune:

Anul trecut in iulie la Giulesti: 200$ la dr., 1 mil la anestezist, 100.000 la asistentele din sala de operatie, 200.000 la asistenta care mi-a scos firele, la pansat si toaleta cam 20.000-30.000, 50.000 la asistentele de la bb - nu la toate, in functie de cum aveam nevoie sa aflu cate ceva )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deliak spune:

Eu trebuie sa nasc vineri pe 05.09, la spitalul Universitar si am niste emotii...,mai ales ca s-a hotarit in ultimul moment sa fac cezariana,fiindca bebe este mare si nu am bazinul suficient de lat ca sa pot naste normal si colac peste pupaza bebe mai are si cordonul ombilical in jurul gitului. Am intrebat-o pe dr. care m-a vazut pe tot timpul sarcinii cit ma costa si mi-a zis ca nu ma costa nimic, dar sint sigura ca a spus-o asa din complezenta si oricum asteapta si ea ceva,asa ca m-am hotarit sa-i dau 200 $. Apropo, la moasa nu se da nimic?
SA-MI TINETI PUMNII ,FETELOR !!! VA MULTUMESC !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ili spune:

La Cluj 100 de euro,500.000 pt.anestezist
,cate 100.000-50.000-20.000 la asistente.
200$ e prea mult,daca nu cere nimic atunci o sampanie ,inseamna ca este un doctor cu suflet.Pe urma o sa aveti si asa cheltuieli....
ili
nastere usoara,sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana904 spune:

quote:
Originally posted by deliak

Eu trebuie sa nasc vineri pe 05.09, la spitalul Universitar si am niste emotii...,mai ales ca s-a hotarit in ultimul moment sa fac cezariana,fiindca bebe este mare si nu am bazinul suficient de lat ca sa pot naste normal si colac peste pupaza bebe mai are si cordonul ombilical in jurul gitului. Am intrebat-o pe dr. care m-a vazut pe tot timpul sarcinii cit ma costa si mi-a zis ca nu ma costa nimic, dar sint sigura ca a spus-o asa din complezenta si oricum asteapta si ea ceva,asa ca m-am hotarit sa-i dau 200 $. Apropo, la moasa nu se da nimic?
SA-MI TINETI PUMNII ,FETELOR !!! VA MULTUMESC !!



Pai, daca faci cezariana n-ai nevoie de moasa. Dai la ginecologul care te opereaza, la anestezist si la dr. neonato. Apoi, dupa operatie dai la asistentele care au grija de tine. Sper ca n-am uitat pe nimeni. Nastere usoara, iti tinem pumnii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tilis spune:

Felicitari, Deliak si nastere usoara!!!
Iti tinem pumnii si asteptam vesti!
Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katink spune:

Nastere usoara Deliak si sa ne scrii cum a fost!!!
Iti tinem pumnii si ne vom gandi la tine vineri,
Katink

Timpu-i un ac, iar noi suntem ata din el...

Mergi la inceput