Grup de facut miscare

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

Sport = sanatate, viata lunga si ce ne dorim tare de tot tonus si corp frumos.
Sport 1 luna si dupa 6 pauza = am incercat ....
Sport constant = rezultate vizibile :)
Este greu si din pacate viata de zi cu zi ne oboseste si pe cand sa ne gandim la sport suntem frante si fara chef. Dar merita fiindca doar asa putem sa fim frumoase si sanatoase pt noi si pt cei dragi noua. Vrem sa fim mame frumoase, bunici placute si active - atunci trebuie sa fim active si sa ne schimbam stilul de viata.
Apropo: o tigara ne consuma 10 min din viata, o bautura 5 min din viata si o zi de lucru ne consuma 8 ore din viata :)
Am avut 30 de kg dupa sarcina, eram ca un Yeti .... nu ma recunosteam in oglinda. Am mancat o tona de supa light, o tona de iaurturi light , si paine 0, dulciuri 0, carne 1 , salate naturale 10 si acuma am reusit sa arat/simt normal.Plus ca banda de alergat ma vede zilnic 8 sau 9 km / zi.
Foarte greu si de multe ori imi vine sa ma fac barbat:) sa nu-mi mai pese ca am burta sau ca sunt cu 10 kg mai mult decat trebuie.
Succes la toate cele care incearca .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michela09 spune:

Ma bucur ca am vazut ac. subiect, pt. ca citindu-va, m-am ambitionat si mi-am propus sa nu mai stau degeaba, sa las lenea si oboseala la o parte si sa ma apuc o data de bicicleta aia care zace de 3 ani intr-un colt, nebagata in seama.
De cand m-am intors de la mare am ramas cu o foameeee.... si am tot mancat, si s-a tot depus, asa ca mi-am propus: oricat de obosita sunt, 20-30 de minute miscare pe seara tot fac.
Mi-am facut un abonament la aerobica in august, vr-o 6 sedinte si m-am simtit bine, desi dupa prima sedinta nu stiu cum am ajuns acasa, ca imi tremurau picioarele.... insa din septembrie nu am mai putut sa merg, din cauza de gradi.
Am gasit si niste linkuri interesante, parca ralucadiana le-a postat, sper numai sa ma lase Andreea sa ma desfasor, nu de alta dar o sa vrea sa faca si ea cu mine.
Mihaela



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pearl84 spune:

Intru si eu la facut miscare...in liceu si in facultate faceam regulat fitness si aerobic..dar de un an de zile numai cu fundul pe scaun ...se si vede. Asa caaaa....aseara dupa ce am citit primele pagini din subect mi-am si luat o coarda..sa vedem ce rezultate am.
Si eu am nevoie sa fiu mai impinsa de la spate..ca altfel gasesc diverse scuze si iar trece ziua si nu m-am miscat.........

Pearl

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pearl84 spune:

azi am sarit in sfarsit coarda...de 2 ori cate 50 de sarituri..mai mult nu imi permite conditia fizica egala cu 0 barat
Daaaar..nadajduiesc sa mai fac macar 50 de sarituri seara asta

Pearl

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

fetelor se pune aquagym de 2-3 ori/sapt? in plus zilnic imping caruciorul lui Tudor 90min. aaaa! mai trag de banda de latexcam 15 min aproape in fiecare zi. Din nefericire foamea mare nu a disparut...dulciuri nu mananc dar topesc fructe la greu.

mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08)

http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Gratiela cred ca e perfect!Am facut si eu aquagym si mi-a placut.Practic nu simti nici un efort.Este foarte relaxant.Singurul efort pt mine ,era ca ca eu avind 1,58m apa era cam mare.
Din pacate eu m-am lasat o saptamina de sport ,ca ma durea groaznic un umar si cind m-am dus duminica am constat ca sala se inchisese.Culmea mi-am lasat si echipamentul acolo.
Revin si eu in forta cu miscarea.Acum maninc gen infometare si am slabit de duminica 0.5kg.O sa incep sa maninc putin ca nu mai suport sa astept sa scad numai cu miscare.Stiu ca e nesanatos...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Am fost in cele din urma la sala si surpriza e un instructor acum.Bineinteles alt stil.Ieri am facut 2 ore ,care au inclus si stretching,facut de instructor.Adica ma asez pe burta si incepe sa-mi faca niste miscari la brate pina la limita suportabilitatii.Nu stiu daca au efect pt slabire ci pentru marirea mobilitatii si articulatii.In paralel nu mai maninc dupa ora 18.Am slabit de duminica un kg.
Din pacate ieri am fost la cumparaturi si am luat niste pungi cu cantucini,adica niste prajiturele foarte uscate cu migdale,de la care nu pot sa ma abtin.Pina ieri n-am pus gura pe dulciuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dooku3 spune:

Atata entuziasm am manifestat cand s-a deschis topicul asta..dupa care..lenea a preluat controlul.Rusine mie!Si bravo voua fetelor care aveti vointa sa faceti miscare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pearl84 spune:

Io-s inca pe metereze..ma tin de treaba cu coarda aia..am ajuns la 200 de sarituri pe zi..asa..in transe. Apoi mai adaug cand pot plimbari pe plaja si inot.
Am o intrebare..fro 2 ore si ceva de curatenie la greu se numara...?

Pearl

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Era pe pagina 200 ca de altfel si interesul acordat acestui lucru.Si eu m-am lenevit si ieri am fost la sala dupa 2 saptamini,banui si acum sint lata.Am febra musculara.Acum o sa-mi iau abonament nelimitat ,asa incit poate ma forteaza sa merg mai des la sala.Ca sa inving febra,chiar acum cobor sa alerg.Pa!

Mergi la inceput