Grup de facut miscare

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dooku3 spune:

Grati.ela?80kg/1.68?Lasand la o parte estetica,colesterolul tau ce spune?Da' glicemia?Si venele saracele de ele..Hehehe,ai zis tu sa aruncam cu rosii:PPTur al Tineretului alergand sau mergand?Spui cu copiii din dotare asa ca imi inchipui mergand.Hmm,valabil si turul mergand pentru inceput:-)Si constiinta mea zice la fel ca a ta,da' lenea nu o lasa!Dar daca se strang cateva fete si ne facem fiecare program,il publicam aici,eu cred ca e mai usor sa ne mobilizam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Azi ma duc la sala.Daca nu mai am nici o interventie ,inseamna ca-s lata si nu pot sa-mi mai revin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Asa cum am prevazut parca m-a calcat trenul!Nu se compara exercitiile facute acasa cu cele la sala, unde instructorul te trece pe la toate categoriile de muschi si in plus nu te lasa sa renunti dupa 12 minute.Imi propusesem sa ma duc si duminica ,dar sint atit de daramita incit nu as putea sa mai fac nimic.Ideal ar fi sa nu fac pauza,banui?!Este bine sa beau apa in timpul exercitiilor?
Abonamentul meu e cu trei sedinte pe saptamina.Intre sedinte sa mai fac si eu acasa?
Carolinah tu ce faci?
Dooku dupa 2 luni ai remarcat un tonus deosebit,citi cm minus?Cite kg ai dat jos?Ai asociat si cu o dieta?
Gratiela ,hai zi ce-ai mai facut ,inafara de plimbare!
Ocebine tu esti idealul meu,insa tare greu de realizat....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Dulcetica, nu ma admira prea mult...uite poza promisa balena la plaja...

Oricum, duminica am iar cursa de 5 kilometri in Central Park..un eveniment pentru caritate (stringere de fonduri pentru cercetare - cancer). Asa ca azi am lungit programul la o ora de alergat.

Anamaria

"With sufficient thrust, pigs fly."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Anamaria, m-am mai linistit ca ne reprezinta cineva acolo!
In legatura cu poza, nu pot sa ma pronunt...Despre ce vorbim acolo?Cite kg la ce inaltime?60kg la 1,58m iti spune ceva?
Am un metabolism...maninc si pling!Tu papi bine?Cit ai slabit de cind alergi?Sint disperaa cu kilogramele astea!Pur si simplu le atrag.
Explica te rog cit de groaznica era celulita anterior descoperirii vieii sportive ...si zici ca acum ai eliminta-o?
Bicicleta ce muschi antreneaza oare?E eficienta?Am una si de azi m-am apucat de pedalat,insa eu vreau rezultate rapide.
Oare sa iau steroizi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Dulcetica...nu ma cintaresc...pentru ca grasimea e usoara, pe cind muschiul cade mai greu dar arata mai bine. Nu m-am urcat pe cintar din ianuarie. Dupa haine, am dat jos doua masuri...de la 12 acum port 8 (americane nu englezesti). Celulita mea se intindea din spatele genunchiului pina sus (pe fund)...acuma nu mai e deloc.

Nu tin dieta DELOC. Maninc ce vreau cind vreau, nu ma abtin de la nimic. Asta pentru ca sint o maaaaare pofticioasa, gatesc mult, ramin resturi de la copii, sint o mare chocoholica, etc...

Oricum telul meu nu e sa arat model (nu as putea asta niciodata fara o foamete cu ameteli)...eu am vrut doar sa incep un stil de viata care incorporeaza activitate fizica mai multa decit aveam inainte. Sa capat rezistenta, sa-mi placa si sa ma simt bine in pielea mea.

Anamaria

"With sufficient thrust, pigs fly."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

in afara de plimbari nu ma laud cu mai nimic...am facut cam 10 minute*2 reprize exercitii pt brate cu banda de latex nivel mediu. Sper sa pot face exercitii dar gasesc scuze mereu...noaptea dorm tare rau...Tudor vrea tzitzi de 3-4 ori si sunt cu ficatul daramat dimineatza. Imi revin deabia pe la 16...

mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08)

http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Asa cum am promis, am fost vineri la cardio sculpt! Demential, mi-a placut mult, desi abia mai puteam merge cand am iesit de acolo.

Din pacate sunt racita, mi-e rau si am ameteli, asa ca ma duc la sala poate maine. Si asa mi-as fi dorit sa ma duc azi, ca e singura zi din saptamana cand e Pilates. Ooof, lasa ca pot face si acasa de pe DVD, dar nu-i acelasi lucru. Si astept sa-mi treaca raul, inteleg ca atunci cand esti racit sa lasi corpul sa lupte numai cu asta!

Si abonament mi-am facut pt 1 an pt ca pretul celui pe 6 luni era 70% din pretul celui pe un an, asa ca mi-m zis ca e risipa. Si incerc sa ma tin cu dintii: sala e pe drumul meu de la birou spre casa, are parcare separata, asa ca eu nu am decat sa ajung la timp la clasele respective si sa ma rog sa nu ma renege copiii si barbatul, ca ajung dupa 8:30 acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Caro ,citi copii ai?Crezi ca e fraier sa te lase si sa ramina cu ei pe stoc si tu intre timp sa te faci gratioasa?
Eu ma duc miine din nou la sala.Aseara am facut acasa exrcitii si am pedalat,dar e o diferenta esentiala.Bei apa in timpul orei?
Anamaria mi-au placut pozele de la restaurantul japonez.Tot la mincare ma gindesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dooku3 spune:

Dulcetica,am vazut ca intrebai daca bea Caro apa in timpul antrenamentului.Tu nu bei?Daca bei,bine faci.Daca nu,incepe si bea:PEu,cat timp am fost la sala,nu mergeam pentru slabit,asa ca am mancat la fel.Cm in minus nu s-au vazut dar tonusul,mai ales in saptamanile cand ma ambitionam sa mananc 100%sanatos,era wow!Ma sculptam vazand cu ochii!Steroizi nici sa nu te gandesti!Tu abia ai inceput sa faci miscare si vrei rezultate miraculoase in 10 zile?Imi pare rau sa te dezamagesc dar iti vor trebui min. 3 luni ca sa observi modificari substantiale.Si asta in ritm de 3sed./sapt. si mancare cat poti de sanatoasa.Chestia cu mancatul sanatos ar trebui sa devina un mod de alimentatie,nu o dieta de 1-3 luni.Asta stim toate foarte bine dar prea putine practicam:-)Am decis ca,de maine,sa incep sa folosesc mai des bici in dotare.La sala nu ma duc,mi-e sila de dus,schimbat..lucrat,dus,schimbat..plus drum pana la cea mai apropiata sala pe gusturile mele 1h,mai bine acasa ca pot sa fac sport si dimineata in chiloti daca vreau:-)Am o bici ergonomica,un Leg Magic si niste gantere.De maine la treaba!

Mergi la inceput