Unde se naste cel mai bine???

Unde se naste cel mai bine??? | Autor: tilis

Link direct la acest mesaj

Nu m-am hotarat inca sa fac bebe, dar am o prietena care vrea sa faca unul mic si frumos. As dori sa ma interesez din timp, ca nu se stie ce surprize iti rezerva viata!!!
Astept cu nerabdare sfaturile voastre!!!



tilis

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tilis spune:

Fetelor, nu ma lasati!!!
Ma intereseaza absolut orice!!! Spitale, doctori, metode, ce trebuie si ce nu trebuie sa faci cand esti pe cale de a ramane insarcinata si atunci cand ai ramas!!!
Ma intereseaza in special spitale si doctori din Bucuresti.
A nascut cineva la clinica particulara?
Astept sfaturi!!!

tilis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochinegri spune:

Deci, apropo de spitale/doctoru : da o cautare dupa numele spitalului si o sa obtii multe povesti care includ nume de doctori.
Apoi mai vorbim ....
Ce trebuie sa faci inainte de a ramane insarcinata : du-te la ginecolog, spune-i ca te-ai hotarat si iti va spune ce sa faci .... asa e cel mai bine, caci depinde de la caz la caz (varsta, analize, etc.)
Numai bine si tie si prietenei tale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tilis spune:

Multumesc pt sfat!!!
Eu inclin sa cred ca nasterea intr-o clinica particulara este cea mai buna solutie. Esti tratat super, nu trebuie sa dai spaga, este curat, etc....
Eu as fi vrut sa aflu si despre aceste clinici, care sunt tarifele sa vad daca merita (la bani ma refer).
Pupici si sa auzim numai de bine!!!

tilis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochinegri spune:

quote:
Originally posted by tilis

Multumesc pt sfat!!!
Eu inclin sa cred ca nasterea intr-o clinica particulara este cea mai buna solutie. Esti tratat super, nu trebuie sa dai spaga, este curat, etc....
Eu as fi vrut sa aflu si despre aceste clinici, care sunt tarifele sa vad daca merita (la bani ma refer).
Pupici si sa auzim numai de bine!!!

tilis


Sorry Tilis,
despre acestea nu stie fata. E interesant de stiut.
Spor la INFO !

PS: Mai vorbim la "Pisici"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

cu cateva mii de dolari in buzunar poti incerca cu succes clinica aceea din Bacau...nu stiu multe detalii...da exista net si prieteni. Singurul lucru pe care il stiu de la o prietena e ca o costa sejurul cam 2000 usdei.Si e singura clinica totalmente particulara de care am auzit eu una.
Mai poti folosi serviciile Medicover care au o rezerva inchiriata in Polizu. Nasterea prin medicover, cu asistenta medicala era in jur de 1000 usd. Nastere normala

marina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tilis spune:

Multam, dar mi se par cam piperate preturile pt RO, de unde sa dai atatia bani???!!!!
Atunci soluti aeste inchirierea unei rezerve la un spital. Pe mine ma streseaza ideea de spaga si nu pot concepe chestia asta sa iei bani ca sa-ti faci meseria!!!
Dar asa e la noi, la romani, asta e!
Multumesc inca odata si mai astept info!!!
V-am pupat!!!

tilis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

hey ai vrut clinica particulara cu servicii particulare. Eu am nascut civilizat pot spune intr-un spital de stat si desi am un sac de comentarii negative eu zic ca nu are rost sa discutam in van. Asta e situatia actuala din pacate si nu cred ca o putem schimba prea usor.

marina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tilis spune:

Multumesc ptr sfaturi!!!
Va pupic!!!

tilis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marianar spune:

Am auzit de la o prietena ca ar fi o astfel de clinica si in Bucuresti iar tariful e in jur de 2000$
Daca stie mai multe amanunte prietena mea iti spun. Ea tre' sa nasca in septembrie si vroia si ea la o clinica particulara dar cand a auzit pretul a lasat-o balta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tilis spune:

Merci pt raspuns, dar "scorul" e cam mare ptr buzunaru' romanului de rand. Solutia este cea a rezervelor (m-am convins!!!).
Va pup!!!

tilis

Mergi la inceput