Epiduralele la Polizu

Epiduralele la Polizu | Autor: ramonadima

Link direct la acest mesaj

Va rog din tot sufletul meu spuneti-mi si mie ce experiente ati avut cu anesteziile epidurale la Polizu, ce stiti despre anestezistii de acolo?Va multumesc.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madadum spune:

buna

eu am nascut acum 2 ani cu epidurala. dr anestezista se cheama dr dumitru. a venit de acasa special pentru mine si de cand mi-a pus epidurala si pana s-a terminat totul (vreo 4 ore) nu s-a dezlipit de langa mine. are mana usoara, nu am simtit nimic cand mi-a montat epidurala, iar dozajul a fost bine gandit, ultima picatura mi-a dat-o dupa ce a iesit bb si eu am adormit. o doctorita super, sufletista, cat am stat in spital a venit sa ma vada zilnic. plus ca a facut la poante cu sotul meu ca nu puteam sa imping de atata ras!

mada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex_2003 spune:

Pentru Mamadum
Eu sint un baietel voinic si voi veni pe lume cam peste trei saptamani.
Mamicuta mea e cam speriata rau de momentul incare voi scoate nasucul in lume.Crezi ca doamna ta doctor ar putea o ajute si pe mamicuta mea? Daca da atunci o sa aranjez cu tata de o viza pentru ea ca tare mult mi-a placut povestea ta.
Cu drag,un prichindel pe nume
Alex ,Wellington

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madadum spune:

Draga Alex

spune-i mamei tale ca si mie mi-a fost o frica teribila de nastere, 9 luni m-am rugat de doctorita sa-mi faca cezariana, chiar si inainte de epidurala o rugam cu cezariana. pana la urma a fost super si a iesit foarte bine. de fapt a iesit o MARA, care acum are 2 ani si 1 luna

nastere usoara
mada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada taba spune:

Eu am nascut la Polizu cu epidurala si a fost bine.
durerea se mai atenueaza dar cand este varful contractiei , o cam sii.
eu recomand epidurala.
Madalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada taba spune:

am uitat sa-ti spun ca am nascut cu dr.Herghelegiu si la anestezie cu dr. Costache Steriade
Madalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonadima spune:

va multumesc pentru raspunsuri, si cam cit ati dat la doctori?inclusiv anestezistul, asistente, moasa?

Mergi la inceput