Ati folosit aparatul de fitness Leg Magic?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

abia astept sa-l incerc si eu,l-am comandat acum 2 saptamani.

daca spuneti ca lucreaza atatea grupe de muschi,e IMPOSIBIL sa nu dea rezultate,dar tre' sa ne tinem de treaba.

va poop,si mult spor in continuare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebedenis spune:

salut! eu l-am comandat acum 3 luni si am sunat in fiecare saptamana sa vad ce se intampla cu comanda dar m-au tot mintit ca va veni peste o saptamana ba 2 saptamani si uite asa am ajuns in a 3a luna si in continuare sunt mintita cu nerusinare.parerea mea e ca nu sunt seriosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Foarte asemanator si la pret mai mic se gaseste in Auchan.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama_lui_alex spune:

eu revin cu feadback..caci il am de ceva timp...in continuare mi se pare extenuant..desi am ajuns sa fac si cate 10 min/zi..fara reprize-pauze...am ajuns la performanta de a creste dificultatea exercitiilor (prin tinerea bratelor la ceafa, fara vreun sprijin).

concluzia..cad toti pantalonii de pe mine..de fapt..stau ca naiba acum!Fustele mai sunt..cum mai sunt..dar pantalonii..groaznic..trebuiesc stramtati..noroc ca-i vara si ma "scot" cu rochite..

Nu m-am masurat, astfel incat nu va pot spune cati cm am dat jos. Dar imi dau seama dupa haine..Nu pot spune ca am slabit (nici nu era asta scopul)..dar am popoul ferm si picioarele s-au mai subtiat (desi au in continuare celulita.. )

Cred ca fac ..aproape zilnic 10 minute..dar merg si la sala cel putin 2 ori/sapt. (dar mergeam si inainte de a-l lua)..deci..rezultatele concrete pe aripioare/popou..au aparut de cand l-am luat.

ah..am 160..si vreo 47 Kg..ma invart in general pe la 49-47 Kg ( de vreo 15 ani..exceptand sarcina)

Merita investitia..daca-i pusa fix in mijlocul casei..si te impiedici de aparat..astfel incat sa-ti amintesti sa te urci pe el..chiar daca nu ai chef..odata..pus "bine"..acolo ramane...multe saptamani...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelone77 spune:

Salut,

am si eu Leg magic de vreo 2 saptamini; mi se pare ok, simt ca imi lucreaza coapsele si fundul dar inca nu se vad rezultate. Eu fac si programul complet de 13 minute de pe dvd dar si numai exercitiile la aparat; inca nu am ajuns la performanta de a face miscarile fara a ma tine de bara ( inca ma doare coloana ) si obosesc destul de repede.

Dar ...per total sunt multumita de el!

Nela & Andrada Catalina (19 dec 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medeeam spune:

ma alatur celor care au aparatul!..il am de vreo luna si am lucrat pe el asa...de 3-4 ori pe saptamana cate 15 min(cu programul complet).
se simte!si se vede!
la inceput a fost cu febra mulsculara ..dar acum muschii interiori de la picioare(habar nu am cum se numesc) s-au format,aripioarele s-ua mai dus,iar fesierii...sotu zice ca se simte!

aaa...si in timpul in care faci exercitiile pe leg..faci si exerctiile kegel!
bafta sa va vina aparatele!pentru cele care asteptati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elaa spune:

salutare,
ma alatur si eu celor care au aparatul, nu pot spune ca m-am omorat facnd la el, il am de la Pasti, dar si chiar asa facand cand si cand se cunoaste, nu am aripioare de dat jos, dar e bun ptr. miscare si mai ales ptr. intarirea muschilor fesieri, concluzia e ca-si merita banii, iar daca te tii de exercitii merita si mai mult
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

am folosit si eu aparatul de cateva ori la sala. am simtit imediat ca lucreaza in zona coapselor si a fundului.
nu am folosit numai legs magic, asa ca nu stiu cat e de bun si cat de repede scad arpioarele. cert e ca lucreaza pe zonele amintite mai sus.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vio_dia spune:

Buna, fetelor.

Am si eu o intrebare:In afara de febra musculara, ati simtit cumva si dureri de genunchi sau glezne dupa ce l-ati folosit?

As vrea sa-mi iau si eu Leg Magic, ar fi pefect pentru zona unde am mare nevoie de exercitii( coapse si fese), insa am probleme cu articulatiile, cu genunchii in special si mie teama sa nu ii fortez prea tare cu aparatul asta, ca nu prea imi dau seama cum functioneaza.

Ma tenteaza tare mult si as avea nevoie de o cura de "subtiere" a aripioarelor, ca m-am saturat de ele, insa nu vreau sa fac vreao prostie si sa ma trezesc cu genunchii umflati

Astept pareri de la voi.

pentru toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

Cred ca .... vreau si eu!!Se achizitioneaza doar prin comanda sau se poate cumpara direct din magazin?

Anto
"Cea mai mare iluzie este ca oamenii au limite!"

"Toata lumea stie ca adevaratul punct G este in finalul cuvantului shopping!"


Mergi la inceput