Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (39)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by Jasmin012

bb, sa le purtati sanatoase si asteptam sa va vedem cu ele


Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza






jasmi multumim!!!

aaaa si azi am cumparat primul set de chilotei+maieut pt la vara!!!

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by creem

Bebelusha mea si-a descoperit o ureche...ce haioasa e cum trage de ea!



A mea se scarpina azi dupa ureche... De parca ar fi gandit intens la vreo chestie...


Miha,mami de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=1" target="_blank">2 picaturi pline de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=13" target="_blank">curiozitate

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisstiana spune:

Miha, multumim pt. schema.

Gaby, da e italian, e din Cassino, 100 km sud de Roma.

Creem,cat a papat Sofia la masa de seara?S-a mai reglat problema?

BB, si noi vrem sa vedem achizitiile.


Victo, imi pare rau pt rezultatul analizelor.


Fetelor, eu ma pun la somn, ca dupa tura de veghe de azi-noapte sunt zombi. Somnic usor la bblusi si la mamici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ggaby spune:

ufffff gata am terminat....baita,masajul,maraitul de seara...cateodata seara,dupa ce se adoarme,ma simt un pic usurata...nu de puiut,dar de tot stresul zilei..sper sa ma intelegeti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisstiana spune:

BB, ai o fetita scumpica foc. Ce bine se sprijina pe manute cand e pe burtica. Mattia e mai mult cu capul in cearceaf cand il pun pe burta.
Am vazut si scaunelul roz.De unde l-ati luat?
Si Bogdan e scumpic.Cat timp are? Mai aveti loc pe lista de pretendenti??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Cristiana...(ce bine ai intuit ca Sofia ii spunem fetei) a papat 40 ml lapte formula, dupa care a plans desi ii era foame si putin mai tarziu, dupa ce s-a linistit si putin san (dar nu stiu cam cat) si a adormit! Poate maine va fi mai bine...vreau sa-l conving pe sot sa imi cumpere o cutie de milumil, da nu prea vrea ca "daca n-a zis dr"...off si sotul asta

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

BB,tare scumpica Iasmi. Si roooooz....


Miha,mami de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=1" target="_blank">2 picaturi pline de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=13" target="_blank">curiozitate

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Buna,

nu am prea citit din urma, am fost toata ziua la cumparaturi si pregatiri si dr cu Jasmina, deci aproape 7 ore cu bb in wrap dupa mine... l-am mai scos cate putin, dar si cu plasele dupa mine si cu copilul nr 2 de mana sunt TERMINATA!!! Si tot n-am ce as fi vrut...

Acuma, problema: nu-mi gasesc costumul de baie ala dintr-o bucata! parca l-a inghitit pamantul (bine, ultima data ca l-am imbracat a fost dupa nasterea Jasminei...)

Si am fos si am cumparat altele doua (am vorbit si le pot da inapoi, ca nu le-am putut proba), si unul e ok, dar arat ciudat ca-s alba ca zapada ;-) si nu-mi place (cu bronz ar arata ok), iar in celalalt nu-mi incape "laptaria", cum ziceti voi, am impresia c-o pierd la tot pasul :-(((



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Victo, imi pare rau de analize, din pacate nu cunosc nici produsul, nici valorile de care ziceai nu-mi zic nimic.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

adina g,sper sa va simtiti bine,sa te mai odihnesti si tu un pic,s-a-veti parte de liniste!

bine ai revenit Crisstiana,cu suptul degetelor si a pumnului,nu ai ce face,toti fac asta si e prea devreme sa ii oprim ; a mea baga si suzeta si deget pe langa suzeta ,o scoate ca sa-si bage pumnulo sterg cu sevetel si iar o ia de la capat;asa cred si eu ,ca va fi stangace,dar mai vedem...pai in marsupui crezi ca nu ii va placea?
Sorina7,da ce le mananca micuta!nu-i bai,sa-i fie de bine
Ellis,cum ti-ai dat seama ca nu mai vrea Avent? Tu crezi ca deaia a facut febra,ca le-ai dat deoadata?
A mai facut careva bebe febra de la infanrix?
Jasmin012,de groaza,numai in State se putea!
Dany26mie dr. mi-a zis cca 150 gr.;tie nu ti-a zis sa bagi cartof??
chestia cu suzeta inmuiata in diverse...eu ii pun pe ea 1 pic de sab simplex,scrie in prospect ca poate fi fol. perioada indelungata
Felicitari bebeilor cu dintisori!
Victo,,sotului meu i-a fost recomandat ca el a avut hepatita,dar nu l-a luat ca eram mai tineri si aveam alte preocupari deci e pt. ficat...dar tie tia zis careva ca e hepatita?ofina de-a mea e farmacista si ea tare lauda produsele de la Hymalaia...sanatate micutului
La fel si noi cu bunicii...da-i ceai...ii e sete;tatal meu e vanator...si-mi zice sa-i fac o supa de fazanintr-o zi mancam gomboti cu caise,dati prin pesmet,cu zahar si smantana ...soacra mea zice-da-i si fetei asa pe buze,nu vezi cum se uita la tine-
bb,da ce scumpi sunt amandoi...!yasmi doarme des pe burta?Ana de mai multe ori se intoarce pe burta in somn,dar pe coate cu capul sus ,inapoi nu stie si incepe caraiala...ma duc si o dau pe spate
Azi i-am facut si noi analize de sange ,ce-a mai plans la recoltat...,dar nu ca o durea ci ca era imobilizata,am cerut pt.fier calciu,hemograma,VSH(de asta mi-a zis dr.)...sunt f curioasa cum ies...oricum marti merg cu ea la ecograf ,de capul meu...trebuie sa aflu ce are copila mea care a mai pierdut inca 100gr


mami de Ana-Sofia(15.11.2007)
http://picasaweb.google.ro/popbiancaflavia/AnaSofia

Mergi la inceput