Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (39)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adyanna spune:

Neatza fetele!

La multe lunite sarbatoritilor de azi!

Ellis foarte frumoase hainutele si umbreluta! Sa le foloseasca sanatoasa!

Si pitica mea tuseste de vreo 2-3 zile dar numai dimineata de vreo cateva ori si cam atat. Nu suna ca si cum s-ar ineca dar eu stiu. Oricum maine mergem la dr sa facem vaccinul si vedem atunci daca e ceva serios sau nu, desi eu nu cred ca e. Maine intrebam si dr de diversificare, pentru ca eu nu i-am dat nimic pana acum si sa vedem ce ne spune, ce schema ne da, daca ne da o schema.

Fetelor as vrea sa vad si eu pozele din albumul vostru, daca se poate si sa va trimit si eu cu noi, daca ne vreti!




Adriana si Antonia ( 2.12.2007 )
http://family.webshots.com/album/562773629OKAygZ?vhost=family

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

sper sa nu avem probleme mai tarziu cu dantura, cred ca va trebui sa am o grija mai mare in privinta asta...eh,vom vedea. ce facea Mariuca?

Valentina, cea mai fericita de Andreea Stefania (07.12.2007)
www.flickr.com/photos/14121585@N04/sets/url" target="_blank">steluta mamei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanduta spune:

buna ziua

Nu am mai scris de mult dar de citit am mai apucat sa citesc.
Noi avem acum 4 luni si 1 saptamana si suntem baiat mare :)) nu-mi vine sa cred ce mari ne-am facut.

Am cam fost ocupati. Am inceput sa diversificam.
De la 3 luni am inceput sa-i dau sucurile. O saptamana suc de mere, o saptamana suc de morcovi si o saptamana suc de portocale si in a 4 saptamana amestec. Maxim 50 ml, la masa de la ora 10 dimineata.
Acum de la 4 luni am inceput sa-i dau marul ras si niste cereale cu mar si morcov. Tot la masa de la ora 10, o zi marul ras, alta zi cerealele. Bineinteles ca nu papa el in fiecare zi cat as vrea eu dar nu il fortez. Cineva mi-a spus ca copilasul papa cat vrea el si sa nu-l stresez eu prea mult.

Am trecut de la 4 luni si la Milumil 2 ca saracutul nu se mai satura cu Milulmil 1. Avem la cantar, 9 kg, cantarit ieri si 66 de cm.

Programul nostru e cam asa:
la 6,30 - 7 scularea pt masa de dimineata: laptic 245 ml
mai doarme o tura pana pe la 8,30
la 10,00 - mar ras sau cereale: 1 mar ras sau o portie de cereale
de la 10,30 - 12,30 somnic
la 13,00 - amiaza: laptic 245 ml
de la 14,00 - 16,00 somnic
la 17,00 - laptic 245 ml ii pregatesc eu dar nu intotdeauna il papa tot
la 21,00 - laptic 245 ml
la culcare pana dimineata

Am avut o perioada in care adormea la 20,30 si il sculam eu pe la 23 sa-i dau sa manance, dar am citit in carte ca nu e voie sa trezim copii, pt masa, asa ca am mutat dreptat masa de la 23 la 21 si surpriza bebeul meu doarme acum fara trezire.

Incer sa-l scot la plimbare si dimineata intre 10 - 12 si dupamasa intre 18 - 20, insa pana acum cu frigurile astea am preferat doar odata la zi. De ieri in schimb e cald la noi si il voi scoate de 2 ori, doar ca mai ramane sa-mi schimb eu programul :)) asta e mai greu.

Sper ca toata lumea e la fel de bine ca si noi.

La vaccinuri nu am avut nici o problema, fara temperatura, fara umflaturi.


Sanda si voinicul ei, Cezar Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Vali, sigur caninul? Eu stiam ca mai intai ies incisivii de jos, apoi cei de sus si abia mai tarziu caninii O sa ai un mic vampiras
Noi suntem putintel mai bine...sambata a fost dezastru, am plans amandoua, da mai mult eu cred decat ea. Ea pentru ca nu voia sa pape, eu...de disperare. Am incercat si alt lapte, milumil, dar a fost mai rau ca la nan.
Ieri, insa, am lasat-o fara sa o mai fortez sa pape si nu i-am mai dat deloc bine...am avut tot trei mese, de san, dar cel putin cu mai putine lacrimi. A fost si sotul acasa, ne-am plimbat, asa ca mi-am mai revenit si eu cu moralul.
Sa vedem azi, ca vreau sa ii dau cereale, i-am luat de la milupa cu orez...o sa incerc cu lingurita. Sa imi tineti pumnii sa ii placa si sa pape

AndreB imi pare rau ca ai intrat si tu in clubul nemancaciosilor...a mea n-a luat nici un gram de trei saptamani si nici pofta de mancare n-are, dar nici semne ca ar fi bolnavioara, e vioaie si vesela.
Aralia...tu ce mai faci, cum merge cu alaptatul?

Pupicei si sanatate la bebei!

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Sanda...felicitari! M-ai dat gata cu programul lui Cezar Rares...si cu cat papa si cu cat doarme! Pai e o comoara la casa omului!
Si chiar ca e voinic baiatul!


Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

quote:
Originally posted by vali_delide

sper sa nu avem probleme mai tarziu cu dantura, cred ca va trebui sa am o grija mai mare in privinta asta...eh,vom vedea. ce facea Mariuca?

Valentina, cea mai fericita de Andreea Stefania (07.12.2007)
www.flickr.com/photos/14121585@N04/sets/url" target="_blank">steluta mamei




Acum sta si se joaca cu jucariile si se uita la desene

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii


Pentru concursul"Clipe de viata 2007"
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=6" target="_blank">babuta si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=25" target="_blank">la 37 de saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nov-Dec2007 spune:

mai este vreun iepuras inafara de bubulina lui Vali? am trecut iepurasul in listuta...

Yasmi
Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Sanda de unde ai luat minunea asta?Cat costa?

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii


Pentru concursul"Clipe de viata 2007"
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=6" target="_blank">babuta si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=25" target="_blank">la 37 de saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

Anca, si pitica mea e topita dupa tv...asa ca nu-l mai deschid si cand o alaptez intoarce capul, sa vada daca i-am dat drumul!

Creem, si eu tot asa stiam,dar uite ca exista si exceptii, asa ca o sa fie ca o babuta stirba! Imi pare rau ca ai probleme cu papa, sper sa le depasiti cat mai repede!

Printesa mea tot ca o maimutica ar vrea sa stea agatata de tzitzi toata ziua...peste zi papa si la o ora,noaptea, in schimb, doarme de la 8-9pana la 4-5 dimineata,apoi e ceas, la 7 fix imi da desteptarea...oooof,si ce-as mai dormi si eu!

Valentina, cea mai fericita de Andreea Stefania (07.12.2007)
www.flickr.com/photos/14121585@N04/sets/url" target="_blank">steluta mamei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

sanduta wow !
Ma imbolnavesc cand vad programul de masa
Al meu papa cu greu la 3 ore 100-120 ml lapte si lincaie la vreo 3 mese san

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput