Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (119)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

quote:
Originally posted by NanaMotoc

quote:
Originally posted by prisi

vroiam sa va intreb ceva , Miru de vreo 2 nopti tzipa prin somn, uneori se trezeste alteori nu, mai face vreun bebe asa, de la ce o fi ?



poze
Marta si Miruna (06.09.2007)



Si Andrei la fel. Acum stau si il pazesc ca e tare agitat.


Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)

Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!



cand se trezeste o pun la san , trage de cateva ori si adoarme , da nu stiu de la ce o fi, poate dintisorii , mama lor...

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Mandarinutza, are mami o fetita frumusica foc si mareee!!!!
Sabina, mi-a placut la nebunie Gheo dar si Sofia cum statea ea curioasa cred, si se uita la el.

Noi azi am iesit doar s acumparam de mancare ptr saptamana care a inceput, la noi a fost si azi liber ptr Pastele catolic. De maine se incepe serviciul, deci sotul la treaba. In rest am fost o tura de 1 ora cu carutul afara, ptr ca Andrei adormise in masina si am profitat, am ajuns acasa, am fixat cosul in cadru si la aer curat, chiar daca erau doar 2 grade si innorat. Nu de alta dar in felul asta fac si eu miscare daca vreau sa dispara vreodata burta care mi-a ramas si nu vrea deloc sa ma paraseasca.
Maine la 10 avem gym si la 13 la ginecoloaga. In rest, program de voie.
Cam atat despre noi.
Vad ca slaba miscare la schimbul 3.
Asa ca ma bag la somn ptr ca fluturasul vad ca a adormit mai profund si s-a mai linistit.
Puypici si somn usor.

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)


Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

S-a trezit Papanasha ... I-am dat sa suga si cand am pus-o inapoi in patutz, am pupat-o pe obraz. Mi-a zambit asa de dulce (prin somn, bine-nteles) ...

Particip la concurs cu: www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=39" target="_blank"> Siguranta.jpg

de papanasha Eliza (06.09.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

quote:
Originally posted by mihailescu teodora

A inceput sa ploua,ce naspa.......



La noi ninge! Deja s-a depus pe masina un strat bunicel . Si eu care aveam ganduri mari maine, sa plec cu fata la plimbare, in recunoastere de gradinite prin zona ...

Particip la concurs cu: www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=39" target="_blank"> Siguranta.jpg

de papanasha Eliza (06.09.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

hihi, Gh rade si cu tzitzi-n gura:)
Nanut, pup fluturasul. S-au mai dezumflat falcutele de cortizon?
si lasa, ca tu ai sa slabesti imediat. Cred ca daca treceam eu prin ce-ati trecut voi ma faceam de 100 de kile, asa de nasol reactionez la stress, deci stai linistita ca esti o frumoasa, kilele alea se vor duce imediat!

Teo, nu te speria daca nu mananca catodata legumele, alta data poate sa refuze fructele, e normal, ca sunt si bebicii tot oameni cu preferinte:)

Marta, si ai mei mai fac asa uneori, Sofia pana tarziu a facut asa...plus ca ne chema noaptea la ea pe la 2 ani....
Acu doarme cu tacsu, ce sa faci, unii copii sunt mai sensibili, si daca putem sa le ofericm siguranta anii astia, trebuie s-o facem
Gata, pupi, noapte buna!

Daca doriti sa ne votati...

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=34" target="_blank">Povesti nemuritoare
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=12" target="_blank">Culeg fericire

Multumim!


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

quote:
Originally posted by prisi



joi as veni si eu, dar daca e vin cu tramvaiul ca fac mai putin ,sa vad

Teo te plangi draga de distanta, da eu ce sa mai zic, ca vin de la capatul pamantului sa va vad , da-mi face mare placere

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)



Si eu as veni cu metroul pina la Aviatorilor,dar nu-s scari rulante si tre' sa fac muschi cu carutul in brate!Mi-e fff groaza de aglomeratie,daca iau un taxi fac 2 ore pina acolo cred,daca alegeti portiunea aia cu satul francez,dar daca e la Quattro Stagioni,poate ma bag,in zona asta spre Aviatorilor!

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit

Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

quote:
Originally posted by Sabina

hihi, Gh rade si cu tzitzi-n gura:)
Nanut, pup fluturasul. S-au mai dezumflat falcutele de cortizon?
si lasa, ca tu ai sa slabesti imediat. Cred ca daca treceam eu prin ce-ati trecut voi ma faceam de 100 de kile, asa de nasol reactionez la stress, deci stai linistita ca esti o frumoasa, kilele alea se vor duce imediat!

Teo, nu te speria daca nu mananca catodata legumele, alta data poate sa refuze fructele, e normal, ca sunt si bebicii tot oameni cu preferinte:)

Marta, si ai mei mai fac asa uneori, Sofia pana tarziu a facut asa...plus ca ne chema noaptea la ea pe la 2 ani....
Acu doarme cu tacsu, ce sa faci, unii copii sunt mai sensibili, si daca putem sa le ofericm siguranta anii astia, trebuie s-o facem
Gata, pupi, noapte buna!

Daca doriti sa ne votati...

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=34" target="_blank">Povesti nemuritoare
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=12" target="_blank">Culeg fericire

Multumim!


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.




Stiu,Sabinelu',dar ma plang si eu pe-aici!
Nana,pupam si fluturasul si mamica!

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit

Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Cuscraaaaaaaaaaaaa,nu ne mai iubesti!
Te cam dai lovita si de la schimbul 3!Ehehe....ce-oi face tu acum?

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit

Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Moaaaaammmmmmmmmmmmaaaaaaaaaaaaaa,ce de sarbatoriti avem astazi!!!!Ne facem matol de la atatea sampanii
Soooo:
Maria de mami Luy cea inspirata!
Stefan de mami Sim cea harnicutza!
Maria de mami Tzuc!
Eduard de mami Bumbita!
Miruna de mami Andreea1002!
Robert de mami Laurici_27!
Maria de mami mumoasa si copilaroasa Tomasa!
Eliana de mami Mihastroescu!

Sa fiti sanatosi,norocosi si sa va bucurati parintii care va iubesc enorm!

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit

Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Noapte buna,mamici si bebici!

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit

Povestea nasterii

Mergi la inceput