Aparate fitness care DAU rezultate!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

Eu zic ca orice aparat folosit corect si pe termen lung da rezultate.
Dupa prima nastere am ramas cu 20 kg in plus. Le-am topit cu ajutorul unei eliptice. DAR! Nu alergat 5-10 minute pe zi si mancat torturi :)) Alergam zilnic 1 ora si mancat atent, 3 mese cel putin, dar corect, fara mancat seara tarziu.

Acum, dupa a doua sarcina, am 30 kg in plus si cateva zile de cand m-am apucat de treaba. Mananc sanatos, bine, 3-4 mese pe zi, ultima pe la 18-19. Alaptez si tre sa aiba micuta papa bun.
Sunt hotarata sa imi cumpar Leg Magic cu care voi incepe usor. LA cele 90 de kg nu-mi permit sa ma urc pe bicicleta, probabil as lesina :))

Chestia asta cu umflatul muschilor e poveste. De unde atata muschi pe o femeie? N-am vazut nici o tipa care face sport umflata de atatia muschi, zau:)) Daca am avea atata testosteron ca si barbatii, poate ca ne-am umfla si noi. Si in general, chiar si barbatii cu tot cu sport la sala, hrana adecvata pentru crescut masa musculara, aia plini de muschi baga proteine la greu din cutiuta.

Important e sa vrei, fie ca e bicicleta, LM sau alt aparat. Sa lucrezi pe el zilnic niste zeci de minute bune. Ca daca il folosesti cateva zile/saptamani si nu ai putina grija si la alimentatie, normal ca nu-i eficient si apar pareri si pareri, nu??



mami de Rares Andrei (10.03.2005) si Stefania Maria (10.10.07)

http://community.webshots.com/user/andrruzzaR

"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

Si inca ceva! Unde-i muschi, nu e grasime( sau e putina putina)

mami de Rares Andrei (10.03.2005) si Stefania Maria (10.10.07)

http://community.webshots.com/user/andrruzzaR

"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

mama lui david sarumana de indicatii....aparatul in sine exista si in RO fara probleme dar de Wii fitness astia au auzit numai de pe youtube. Zici ca numai in japonia se gaseste....cam la ce pret e?

Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dori spune:

Eu m-am hotarat. Pana apare Wii Fit in Europa imi comand Leg Magic. Intrebarea pe care o am este: se poate lucra si altceva dacat picioarele cu el? Ca m-am uitat dimineata in oglinda si am obs. ca m-am cam cocosat. Imi trebuie ceva pt spate si umeri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanna3 spune:

eu n-am nimic in potriva daca creste putyn musculatura ... chiar as vrea un poponet mai mare, rotund si obraznic... oare pot sa-l obtin cu LM ...? si inca nu m-am lamurit ... ajuta abdomenul cat de cat?



Ne puteti vota: Adevarul Craciunului - pag 3 si Gemeni pag 21

http://www.dropshots.com/triplets_RAI#date
http://www.dropshots.com/mihai3
http://picasaweb.google.com/mihaicaraghiaur/TripletiiMei
http://www.dropshots.com/oanna3
http://community.webshots.com/user/oanna3
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=92869 - povestea noastra

Oanna, mami de tripleti Rares, Andrei si Ingrid ( 20.06.2006)


iubesc si sunt iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns littlekitty spune:

quote:
Originally posted by Sheannamp

Andira, asa e!
Eu nu reusesc mai mult de 60 de secunde (fara sa ma doara muschii si sa consider ca fortez nota prea mult).
Conteaza insa mult pozitia (obligatoriu genunchii indoiti si spatele drept) si controlul muscular (adica sa faci miscarea contractand muschii coapsei si ai fesei).

Mie imi place mult. L-am montat in bucatarie (acolo am gasit loc) si mereu gasesc 1 minut sa ma urc pe aparat .
Nu vreau sa ii fac reclama pentru ca eu cred ca nu toata lumea ar fi la fel de incantata ca mine de el. Fiecare cu stilul si capacitatea lui de efort.
Oricum, nu inlocuieste mersul la aerobic sau inot sau 6o de minute de cardio eficient. Si nici dieta.

da, macar, eu un inceput.



Sheannamp, ma bucur mult ca ti l-ai cumparat. O sa-mi comand si eu pe la inceputul lunii aprilie.
Se vad ceva diferente deja?
Cam de cate ori faci pe zi? Simti ca lucreaza si exteriorul coapsei sau numai interior?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Negrutz spune:

nu pot sa ma abtin sa nu comentez si la acest topic.
parerea mea este urmatoarea :P :)
incercati sa evitati comoditatea, nu mai cautati sa lucrati acele exercitii intre 4 peretzi, este bine sa profitatzi de vremea frumoasa de afara si sa imbinatzi utilul cu placutul.
Fitness`ul in general se bazeaza pe un numar mare de repeatri. Exercitii care se pot face si cu greutatea propriului corp. (Nu este cazul sa investitzi prea mult in aparate mai ales daca suntetzi la inceput de drum). Formati-va intai o conditie fizica mai buna, apoi va puteti gandi la antranamente serioase pentru obtzinerea unor rezultate mai bune. Alergati, plimbati-va, inotati, mergeti pe role, bicicleta, jucati basket, volei, etc. Nu va limitatzi la acei 4 peretzi. Practicati exercitiul fizic cu regularitate, astfel veti dezvolta conditzia fizica. Efectuati exercitii (10-20min) dimineatza inainte de toate. Nu va aruncatzi spre ceasca de cafea si tzigara ci facetzi "inviorarea". Veti simtzi efectele pe tot parcursul zile, inca din primele minute dupa terminarea exercitiilor.
Cat despre aparate, recomand doar apartul de vaslit care dezvolta mai toate grupele musculare. (AM SI UNUL DE VANZARE FOARTE IEFTIN PT CINE E INTERESAT). Nu recomand alte aparate pentru ca pot fi inlocuite cu usurintza de activitatile fizice care pot fi desfasurate afara indiferent de vreme. Si cred ca e mai bine si mai frumos sa alergi 100m si sa privesti ceva frumos in jur, mai inspiri si aer "curat", decat sa stai intre 4 peretzi sa te uitzi la tv sau pe peretzi shi sa vezi acelasi var de pe peretzi inca 20-30 minute cat alergatzi...
(umila mea parere)
sfaturi pentru exercitii si programe in privat.

apropo.. cineva mai sus vorbea despre postura corporala... aveti mare grija de ea ca este foarte importanta... Cea mai buna si placuta metoda pentru remedeierea problemelor de coloana (in special cifoze) este inotul. Procedeu spate. Este o atitudine defectuasa globala. Majoritatea avem probleme cu coloana doar ca le ignoram, ceea ce este total gresit. Si un alt sfat, nu dormitzi pe spate sau pe o parte... (tot pt binele coloanei).
numai bine

Oamenii se roaga zeilor sa le dea sanatate, fara sa stie ca sta in puterea lor s-o mentina si ca luptand impotriva ei prin lipsa de masura, o tradeaza prin goana lor dupa placeri (DEMOCRIT)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Cel mai bun aparat care sa te ajute sa arati bine este...dvd-player-ul! :-)
Pui in player un dvd cu exercitii Pilates si, la treaba!
Am facut aerobic, callanetics, fitness la sali normale si la sali de fitze si, nimic nu se compara cu Pilates.
Exercitiile Pilates tonifica, subtiaza si alungesc muschii, iti imbunatatesc postura, iti intaresc muschii spatelui (fara de care muschii abdominali nu pot arata bine), nu te chinuie si dau rezulate foarte bune in timp scurt.
In ce ma priveste, nu as da o sedinta de 50 de minute de Pilates pe 3 sedinte de lucrat la sala, folosindu-ma de cele mai grozave aparate.

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietzel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anky spune:

quote:
Originally posted by Negrutz

nu pot sa ma abtin sa nu comentez si la acest topic.
parerea mea este urmatoarea :P :)
incercati sa evitati comoditatea, nu mai cautati sa lucrati acele exercitii intre 4 peretzi, este bine sa profitatzi de vremea frumoasa de afara si sa imbinatzi utilul cu placutul.
Fitness`ul in general se bazeaza pe un numar mare de repeatri. Exercitii care se pot face si cu greutatea propriului corp. (Nu este cazul sa investitzi prea mult in aparate mai ales daca suntetzi la inceput de drum). Formati-va intai o conditie fizica mai buna, apoi va puteti gandi la antranamente serioase pentru obtzinerea unor rezultate mai bune. Alergati, plimbati-va, inotati, mergeti pe role, bicicleta, jucati basket, volei, etc. Nu va limitatzi la acei 4 peretzi. Practicati exercitiul fizic cu regularitate, astfel veti dezvolta conditzia fizica. Efectuati exercitii (10-20min) dimineatza inainte de toate. Nu va aruncatzi spre ceasca de cafea si tzigara ci facetzi "inviorarea". Veti simtzi efectele pe tot parcursul zile, inca din primele minute dupa terminarea exercitiilor.
Cat despre aparate, recomand doar apartul de vaslit care dezvolta mai toate grupele musculare. (AM SI UNUL DE VANZARE FOARTE IEFTIN PT CINE E INTERESAT). Nu recomand alte aparate pentru ca pot fi inlocuite cu usurintza de activitatile fizice care pot fi desfasurate afara indiferent de vreme. Si cred ca e mai bine si mai frumos sa alergi 100m si sa privesti ceva frumos in jur, mai inspiri si aer "curat", decat sa stai intre 4 peretzi sa te uitzi la tv sau pe peretzi shi sa vezi acelasi var de pe peretzi inca 20-30 minute cat alergatzi...
(umila mea parere)
sfaturi pentru exercitii si programe in privat.

apropo.. cineva mai sus vorbea despre postura corporala... aveti mare grija de ea ca este foarte importanta... Cea mai buna si placuta metoda pentru remedeierea problemelor de coloana (in special cifoze) este inotul. Procedeu spate. Este o atitudine defectuasa globala. Majoritatea avem probleme cu coloana doar ca le ignoram, ceea ce este total gresit. Si un alt sfat, nu dormitzi pe spate sau pe o parte... (tot pt binele coloanei).
numai bine

Oamenii se roaga zeilor sa le dea sanatate, fara sa stie ca sta in puterea lor s-o mentina si ca luptand impotriva ei prin lipsa de masura, o tradeaza prin goana lor dupa placeri (DEMOCRIT)





Anca,mami de doi nazdravani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitzinuca spune:

denizel, subtiaza muschi, da' subtiaza si grasimurile?

eu merg la aerobic, de vreo luna de zile, de 3 ori pe saptamana, mananc normal (nu mai exagerez, si incep sa vad rezultatele. la propriu, incep sa vad din ce in ce mai multe cand ma uit in jos :)))

b

"Fericirea nu are valoare daca nu e impartasita."

Mergi la inceput