Ce parere aveti despre Dr.Anca(Municipal)?

Ce parere aveti despre Dr.Anca(Municipal)? | Autor: odaiana

Link direct la acest mesaj

Ce parere aveti despre Dr.Alexandru-Florin Anca(Municipal)Stiti cam care sunt tarifele pt o cezariana(dr, anestezist, dr neonatolog,etc?)la Municipal? Pt. gemeni trebuie sa dau suma mai mare?Va rog mult sa ma ajutati cu orice fel de informatii. Sunt in 5 luni si 1/2 cu o sarcina gemelara cu probleme.Va multumesc mult.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns julia23 spune:

buna odaiana
dr anca din cite stiu este un dc f bun si nu prea pretentios.stiu ca la municipal pt cezariana se da cam 150-200$,anestezist 1 milion,neonantolog 1 milion si la asistente cam 50 mii,depinde de ce ti fac.oricum bani o sa i dai dupa ce nasti si te orientezi si tu in functie de cum o sa nasti.nu cred ca pt gemeni ar trebui sa dai mai mult.eu o sa nasc tot acolo,sper sa nasc normal si la bani o sa ma gindesc dupa ce nasc cum ii impart si cit in functie de ce or sa mi faca si cum se comporta.
iti doresc sarcina usoara si sper sa o poti duce pina la capat ca am inteles ca ai unele prob si poate nastem in acceasi perioada si ne tinem de minuta:)ca si eu am tot 5 luni si jumatate(24 sapt)
multa sanatate si pupici pt bebei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns odaiana spune:

Draga Julia, sa-ti traiasca BBul, multumesc mult pt.informatii si cine stie, poate ai dreptate, poate nastem impreuna!Sarcina usoara, te pup si tinem legatura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julia23 spune:

vad ca esti acum pe net,ai yahoo mesenger?ca puteam vorbi acolo mai mult,daca nu o sa tinem legatura prin mail.
te pupic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iomi spune:

eu am nascut cu dr. Anca, ce-i drept, cam de multisor (oct.2001), si fara probleme deosebite in timpul sarcinii, dar am fost fff multzumita de dansul. am optat pentru cezariana pentru ca bb era foarte mare, dr. imi spusese dupa control ca e spre 4,500 Kg si a avut 4,400 !!!
asa multe lucruri nu prea mai tin minte despre sarcina, parca a fost intr-o alta viata, oricum daca ma duceam la cabinet (pe vremea mea era la CMU, acu' are privat) statea cu mine si imi explica toate alea, la spital nu prea avea timp de povesti... dupa operatie a fost foarte dragut si atent (desi nu am cotizat chiar instantaneu) si simteam o unda de respect cand ma intreba lumea pe acolo cu cine am nascut...
nu am avut nici un fel de probleme dupa operatie si cu siguranta daca ne mai hotaram pt. un bebe, tot cu dansul o sa mergem...
iti doresc o sarcina cat mai ushoara si fara probleme.
Ioana & bb Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iomi spune:

a, am uitat de cotizatzie: 200$ dr, 50$ anestezistul, aveam pregatiti 50$ pt neonatolog, dar pana sa se dezmeticeasca sotzul meu care e personajul a si disparut), plus la asistente cat cuprinde (30 - 50 000). oricum merita, pt ca dupa ce umbli la buzunare sunt foarte saritoare, si cele de la mamici si cele de la bebici...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns odaiana spune:

Draga julia, din pacate nu am fost pe faza cand ai intrat pe mesenger...poate cu alta ocazie reusim.Sarcina usoara si tie si cine stie...poate chiar nastem impreuna.In ceea ce-l priveste pe D-l Doctor Anca sunt foarte linistita, am auzit numai lucruri bune despre el, asa ca nu ma mai tem si am incredere totala. Maine merg la control. Te pup, si poate tinem legatura, Daiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns odaiana spune:

Draga Ioana iti multumesc mult pt raspuns, ma bucur despre ceea ce-mi scrii referitor la DR. Anca, si eu am auzit in ultimul timp numai lucruri bune despre dansul, asa ca am incredere deplina.Te pup si pe tine si pe BB Luca,Daiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julia23 spune:

buna daiana
azi am fost si eu la dc si mi a spus ca am prob cu placenta si ca nu o sa pot naste normal si trebuie sa mi faca cezariana.mi a mai spus sa nu mai fac nici un fel de efort si sa stau numai in pat ca altfel risc sa pierd bebeul.am uitat sa l intreb despre dragoste daca mai am voie sa fac,presupun ca nu.tie ce ti a spus despre asta?mai ai voie sau nu?sper sa vb mai multe pe mesenger sau prin mail,scrie mi tu la sharon1ro@yahoo.com pt ca eu nu am adresa ta de mail
te pupic

Mergi la inceput