Ce test de sarcina?

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Fetelor, inainte de intaziere ati avut vreun semn?Adica ceva dureri de sani sau dureri de burta sau s-a manifestat exact ca ciclu?
Eu am facut o IA si exact acum au fost toate in regula:si foliculi si endometru si sotul au fost OK.Sunt cu 2 zile inainte de ciclu si nu am nici un semn.Din contra daca acum cateva zile simteam ceva tensiune in sani acum sunt plestiti si ....Nu mai pot sa s

ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ada_S spune:

Ali eu zic ca poti sa incerci un test de sarcina linistita, deja ar trebui sa apara liniutza, cat despre simtome depinde de organism.De ex cu fiul meu mi-a fost rau pt prima data pe la 8-10 saptamani dar parca sanii au inceput mai devreme. Acum imi este rau de o saptamana, dar nu simt sa ma doara sanii chiar deloc, singurul lucru comun e faptul ca am nasul infundat la fel ca si la prima sarcina.
Azi am refacut testul(cred ca sunt in a 2-a zi de intarziere) si mi-a iesit din nou a 2-a liniuta. Se pare ca sunt insarcinata, dar la medic nu merg decat saptamana viitoare.
Tuchi 123, eu am 4+ de la um se pare ca vom naste in aceasi perioada, dupa ce merg la medic daca totul e ok povestim la odisee "mamici de iulie-august".
Dorinutza, tu cum esti, nici o schimbare?Imi doresc mult sa vii cu noi la mamici de iul-august.Ma gandesc la tine si iti tin pumnii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns truli-luli spune:

Fetelor vin cu vesti proaspete. Sambata dimineata am facut testul SureCheck si a aparut si a doua liniuta, clara dar mai palida decat cealalta. Ca sa fiu sigura am luat si un barza gold la care s-a intamplat la fel: 2 liniute , una intensa si cealalta mai palida dar vizibila. Asa ca eu cred ca am reusit O sa mai fac un test peste cateva zile.

In ce priveste simptomele va pot spune ca nu ma dor sanii ca la prima sarcina, sau cel putin nu inca, ii simt mai plini si simt o jena cam ca la ciclu, in partea dreapta si stanga.

Va pup si va doresc teste fericite!

Cami si ANA (17.08.2005)

poze Ana
varsta Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ada_S spune:

Vai, truli-luli dar cum sa fie vesti proaste. Ma bucur mult de tot pt tine.Inseamna ca mergem impreuna la mamici de iulie-august?
Felicitari, sa iti creasca burtica mare si sanatoasa......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns truli-luli spune:

Multumesc mult Ada pt gandurile bune. Sper sa ne vedem mai des la odisee.

Sa stii ca am scris vesti proaspete, nu proaste Sunt chiar foarte fericita, e ceea ce mi-am dorit de ceva vreme.

Cami si ANA (17.08.2005)

poze Ana
varsta Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carissma spune:

Cred ca si eu am vesti bune! Am facut in week-end 3 teste Shure Check si sunt toate pozitive! Inca nu-mi vine sa cred!
Felicitari Ada, Tuchi si Truli-luli, poate ne intalnim la odisee!
Haideti fetelor ca se pare ca Mosu' e darnic anul asta!
Multi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ada_S spune:

Ai dreptate truli-luli, am fost neatenta, dar m-ai iertat.
Bravo carissma, ce mai chef aicea


Invazie de bebici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carissma spune:

Multumesc Ada! Pe Tuchi am vazut-o deja la Odisee cu o semnatura de toata frumusetea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ada_S spune:

Fetelor eu mi-am pus testele langa PC si periodic le verific sa vad cum arata........daca nu cumva a disparut liniuta, ........mai vorbesc cu ele............sunt dusa rau asai?dar sunt asa fericita si nu mai am rabdare pana merg la medic.
Ma gandesc ce greu a fost pt mamele noastre care stateau pe jar pana misca copilul.........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Felicitari fetelor!
Ce de succese pana acum.Eu inca nu am avut curajul sa fac un test pentru ca abia maine ar fi 28 de zile de la IA.Asa ca astept.Nici nu stiu daca o sa fac vreun test pentru ca de atatia ani de cand vad tot teste negative, vreau sa ma scutesc de suferinta la vederea unei singure linii.
Va pup si va doresc ,la toate, sarcina usoara si bebei sanatosi.

ali

Mergi la inceput