Ce stiti despre dr. Nicolae Vlad - Giulesti?

Ce stiti despre dr. Nicolae Vlad - Giulesti? | Autor: Umflatzel

Link direct la acest mesaj

si eu am tot citit prin acest forum si nu am gasit nimic despre dr. Nicolae Vlad la care ma duc in momentul de fata. Bebe al meu are 18 saptamani, e inca mic dar imi pun de pe acum problema nasterii deoarece eu si al meu sot avem incompatibilitate de Rh, eu am negativ iar el pozitiv si nu vreau sa fie nici un fel de probleme.
Va pupam pe toate si multumim anticipat.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Umflatzel spune:

Chiar nu are nimeni nici o informatie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

Eu am fost la el la recomandarea medicului de famile... spunea ca are o reputatie foarte buna si o mana usoara. N-am fost la Giulesti, m-am dus la cabinetul particular, undeva in Militari. .. sper sa fie vorba de aceeasi persoana.

mie mi s-a parut extrem de ocupat si imi lasa impresia ca nu are niciodata timp sa ma asculte pana la capat. sa-ti dau un exemplu: programarile se faceau din sfert in sfert de ora, intram cate 3 o data, ne schimbam si asteptam, tot din sfert de ora in sfert de ora sa intram la el. imi este foarte greu sa-l apreciez ca medic, nu sunt de specialitate, ce pot sa spun este ca am auzit numai lucruri bune despre el, a ajutat-o pe o colega de-a mea intr-o problema de care suferea de un an de zile. mie insa nu mi-a placut ca n-avea timp... poate la Giulesti este altfel!

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Umflatzel spune:

Multam de raspuns. Si eu tot la cabinetul lui din Militari am fost pana acum nu am ajuns deloc la Giulesti de-asta vroiam sa stiu mai multe. Si mie mi se pare ocupat nu imi place ca astept mereu cate o ora chiar daca ma programez, cand cineva te lasa sa astepti asa in nestire am senzatia ca isi bate joc de tine(de timpul tau) iar el castiga cel putin 400.000 la fiecare sfert de ora (cat este consultatia). Sora-mea a nascut cu el si a fost ok de-asta m-am dus la el ca nu am avut alta recomandare. Inteleg ca nu ai nascut cu el dar ti-a rezolvat alte probleme!
Te pupic si multam mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tamara spune:

Toti medicii in Giulesti sunt f ocupati, dar merita asteptarea

Vlad-medic bun...Caz concret: prietena 32 ani cu trei sangerari in sarcina, placenta praevia, internata cu sangele pana la calcaie, tinuta inainte de nastere sub observatie timp de trei luni.... Optiunea lui Vlad a fost cezariana, pentru a preveni o alta sangerare si interventia de urgenta. Bebele a fost monitorizat la eco si cezariana a fost facuta la 35 saptamani... totul a decurs ca la carte, mamika fericita, bebe sanatos, dar mikutz din cauza problemelor de hranire intrauterin

Cand va inainta sarcina si va ajunge sa te cunoasca mai bine (se va obisnui cu figura ta), totul va fi ok. Bombardeaza-l cu intrebari, te va tine minte.... Alfel blajin, iti da incredere.... Eram in acelasi salon cu fata despre care-ti vorbesc si zilnic venea sa o vada sa o intrebe ce si cum se mai simte, sa o incurajeze

Deci... parerea mea...medic bun

Sarcina si nastere usoara... si curaj

Pupici Tamara si bebeii gemeneii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Umflatzel spune:

multam Tamara,
m-am mai linistit cat de cat. eu am intrat in sapatamana 21 si nu eram ft sigura daca sa nasc sau nu cu acest doctor pt ca nu auzisem ft multe despre el.

Pupici si tie si gemenilor(ce bucurie sa aveti doi gemeni!)
Apropo sunt fetita si baiat?sau sunt de acelasi sex?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tamara spune:

Umflatzel poti citi povestea noastra la Nasterea pe glob. Iti doresc nastere usoara si mult curaj

Te pupam Tamara, Daria si Catalin, gemeneii (ii poti vedea pe link)

http://community.webshots.com/user/tamarutza

Mergi la inceput