Ce stiti de STANCA? (Cluj)

Ce stiti de STANCA? (Cluj) | Autor: Coryydo

Link direct la acest mesaj

Dragi mamici,

Sunt o burtica mica de 11 sapt, sunt din Cluj-Napoca si as dori sa stiu daca ati nascut careva la Stanca! As dori informatii despre conditii, v-au lasat sa va duceti de acasa de toate? Lasa taticii in sala de nasteri?
A nascut cineva cu Dl.Dr. Mihu?

Imi cer scuze ca va bombardez cu intrebari dar sunt la prima nastere si......

Multumici multi!

Corina si bb din burtica de 11 sapt

Corina

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dpintilie spune:

Draga Corina,
Se pare ca pe amandoua ne rod aceleasi intrebari. Eu am 16 saptamani incheiate. Sper sa primim raspunsurile la intrebarile noastre.
,Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Coryydo spune:

Ma bucur cand dau de cineva din Cluj! Am citit ca nu esti originara din Cluj, dar oricum ma bucur ca intalnesc o clujeanca!

da, e adevarat ca ne intereseaza aceleasi lucruri!

Sa avem bebici sanatosi!

-ici pe burtici!

Corina si bb din burtica de 11 sapt



Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dpintilie spune:

Sunt din Bistrita, de fapt, am urmat facultatea in Cluj, aici mi-am intalnit sotul(care, culmea e si el din Bistrita) si ne-am "facut" clujeni.Acum lucram amandoi aici si se pare ca aici ramanem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Coryydo spune:

Ma bucur ca v-ati facut clujeni!
Si eu stau in Cluj (in Manastur, mai exact).

Nu mai este nici o mamica din Cluj sau oare ar trebui sa ne mutam la "Interzis barbatilor" - mamici din Cluj?????

-ici !

Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dpintilie spune:

Eu postez de obicei acolo, la Mamici din Cluj si la Bebelusi de Noi-Dec(asa e puiutul meu). Dar Raluca(tot de pe forumul Interzis barbatilor) mi-a spus ca Denisa(care posteaza pe Parintii intreaba) a nascut la Stanca si de aceea am facut subiectul nou "Intrebare pentru Denisa". Sper sa aiba timp si rabdare sa raspunda. Imi inchipui ca si ea e ocupata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fabi spune:

Draga clujence, eu am nascut la Stanca, dar experientza mea a fost cam neplacuta, fiindca am nascut cu o idioata de femeie, de care nu vreau sa-mi aduc aminte niciodata, dar se pare ca, cu alte fete s-a comportat bine, asha ca nu va luati neaparat dupa mine.
Eu am nascut in anul 2000, si cand i-am zis dnei dr ca as dori ca sotul meu sa ma asiste la nastere a spus ca unde ma cred??? in vest?? da ce cred eu ca e aici?? Apoi de asistente si de conditii mi-au placut, dar depinde de schimb, adica de oameni!
A intrebat cineva de dr Mihu, am avut o colega de salon care a nascut cu el , un om super, eu nu-l stiu , insa tot timpul a venit la ea, a intreba-o cum se simte , asha cum ar trebui sa fie un medic adevarat, caruia îi pasa de paciente!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Coryydo spune:

Multumesc fabi!

Stiu ca este un dr. minunat, profesionist si foarte sufletist!
Poti sa o intrebi te rog pe prietena ta daca si-a dus de acasa camasa de noapte (pt nascut) sau i-au dat ei? Oare Dr. Mihu permite sa participe tati la nastere?

Multumici!

Corina si bb din burtica de 11 sapt!

Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fabi spune:

Eu mi-am dus totul de acasa, si scutece pt bebe, s-a cerut la un moment dat ca erau f multi copii nou nascuti si nu faceau fata.Mi-am dus multe schimburi fiindca te patezi , chiar si cu lapticul de la sani.Depinde si cat stai, eu am nascut prin cezariana si am stat 10 zile.Si pompa pt sani sa-ti iei cu tine, si sa ceri de la farmacie glicerina pt uns sfarcurile, inainte si dupa ce suge copilul sa nu-ti faca ragada.
Sotul meu a putut veni la mine si sa stea cat a vrut, daca dadeai ceva la portar...

Mergi la inceput