McDonalds!!! Credeti asa ceva?

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rosey spune:

quote:
Originally posted by Fomalhauti

1. Este clar ca tipul care a scris mail-ul are o problema cu serviciul si cu superiorii. Chiar incepe prin a se plange de superiori si de faptul ca trebuie sa zambesti chiar daca ai necazuri. Pai, numai in Romania un vanzator isi permite sa se descarce pe clienti de frustrarile lui personale, in orice tara civilizata vanzatorul zambeste clientului si ii vorbeste frumos si daca s-a certat acasa cu nevasta. Exact asa cum un profesor trebuie sa-si tina orele si un medic sa-si asculte pacientii indiferent de problemele lui personale.
2. Nu stiu ce se intampla "in spate" la McDonald's, dar nu cred ca lucratorii ar avea de unde sa stie ca o anumita carne provine de la "animale moarte" (adica, orice carne provine de la animale moarte, nu-i asa:)))) Lucratorul din restaurant vede ce se intampla acolo, nu are cum sa stie si ce s-a intamplat la furnizor. Repet, tipul e suparat rau si a decis sa ruineze compania. Va fi cam greu...



Subscriu in totalitate!
NU contest faptul ca mancarea de la McDonalds nu e sanatoasa, dar acel mail e pur razbunator.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Eu am ctit tot, dar nu mi s-a facut scarba ci....pofta!!! As manca un Mac Puisor sau niste aripioare... Stiu si eu chestia cu uleiul... Cred ca multi dintre noi folosesc uleiul acasa la prajit mai mult timp decat e folosit la Mac. Acolo se face o analiza rapida care vede exact calitatea uleiului prajit si stiu f bine cand trebuie inlocuit...

Iar faza cu salata... chiar ca e exagerata!!! Salata de cruditati credeti ca e mai nesanatoasa decat cea facuta de noi acasa??

Mai c-as da o fuga la Mac, dar trebuie sa parcurg 30 de km pana acolo, asa ca mai bine astept pana maine, ca ma duc la Bucuresti la control si sigur ma opresc la Mac sa merg la toaleta!

Ioana
18+
burtica



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns V. Erica spune:

Se vede ca tipul are o problema cu cei de la Mc. Mailul e scris enervant de prost...

Eu stiam doar de ulei ca nu-i in regula si cred ca nici majoritatea celorlalte ingrediente nu-s. Astfel ca nu-i duc deloc la Mc pe-ai mei. Ma rog doar sa nu-si serbeze prietenii lor apropiati zilele de nastere la Mc.
Eric a fost o singura data la Mc si, cand l-au intrebat:"Dar tu, Eric, ce doresti sa comanzi?" Le-a raspuns fiu-miu: "Ciorba de perisoare! " de erau totzi pe jos de ras.

In concluzie, NU cred ce scrie acolo, dar nici nu consum.

Nihil sine Deo!
Dana, Eric (27ian02) si Ruxi (10ian05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Ba da sa credeti emailul!

Va recomand filmul documentar "Supersize me" si "Fast Food Nation". Acesta din urma prezinta programul de lucru al muncitorilor mexicani necalificati care nu stiu o boaba de engleza si carora nu le este facut instructajul de munca....cum isi pierd maini, picioare si productia merge mai departe...Arata in film cum viteii sunt hraniti cu vaci moarte ca sa ii ingrase si sa creasca repede datorita continutului caloric.Apoi mai arata cum fecale sunt scapate in amestecul de carne....ce mai imi e scarba numai cand ma gandesc.

Oricum nu e un secret ca vacile alea sunt atat de inghesuite ca nu fac in viata lor un pas inainte sau inapoi multe dintre ele avand in permanenta gatlejurile prinse in asa fel incat singura ocupatie e mancatul....

Nu va vine sa credeti dar sotul e din Texas si am auzit o multime de povesti horor de la mexicanii ce muncesc la negru si chiar poti sa vizitezi abatoarele sa vezi in ce conditii traiesc vacile.

Parerea mea e sa va interesati despre ceea ce bagati in gura pt ca poate insemna diferenta dintre viata si moarte.

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TOMALAVINIA spune:

Deocamdata nu cred o boaba din ce a scris tora97.
Si eu imi duc fetele la MC, dar ce am vazut cu ochii mei: curatenie, curatenie si curateie.
Ba chiar ii voi serba ziua la MC.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Adriana, mor de ras! Ai zis tu bine: "film" si "povesti"!!! E incredibil cate pot inventa unii ca sa discrediteze imaginea altora!!! Tu chiar crezi ce zici ca ai vazut in "filmul" ala???

Ioana
18+
burtica



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

quote:
Originally posted by numeioana

Adriana, mor de ras! Ai zis tu bine: "film" si "povesti"!!! E incredibil cate pot inventa unii ca sa discrediteze imaginea altora!!! Tu chiar crezi ce zici ca ai vazut in "filmul" ala???

Ioana
18+
burtica



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.



Nu ai decat sa te dai pe spate de ras.... Eu cred ce am vazut cu ochii mei in Texas, si mi s-a confirmat ce am vazut in filmul ala...

Parerea mea e ca MC, Burger King etc sunt mizerii de mancaruri care in State sunt consumate in marea majoritate de saraci, needucati si cei carora le e lene sa gateasca.

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaruta spune:

quote:
Originally posted by numeioana

E incredibil cate pot inventa unii ca sa discrediteze imaginea altora!!! Tu chiar crezi ce zici ca ai vazut in "filmul" ala???




Daaaaaaaaaa si eu ma gandeam ca rusii au facut documentaru ala ca sa-i discrediteze pe americani.Foarte bine ai observat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

quote:
Originally posted by blackpanterro

Ba da sa credeti emailul!

Va recomand filmul documentar "Supersize me" si "Fast Food Nation". Acesta din urma prezinta programul de lucru al muncitorilor mexicani necalificati care nu stiu o boaba de engleza si carora nu le este facut instructajul de munca....cum isi pierd maini, picioare si productia merge mai departe...Arata in film cum viteii sunt hraniti cu vaci moarte ca sa ii ingrase si sa creasca repede datorita continutului caloric.Apoi mai arata cum fecale sunt scapate in amestecul de carne....ce mai imi e scarba numai cand ma gandesc.

Oricum nu e un secret ca vacile alea sunt atat de inghesuite ca nu fac in viata lor un pas inainte sau inapoi multe dintre ele avand in permanenta gatlejurile prinse in asa fel incat singura ocupatie e mancatul....

Nu va vine sa credeti dar sotul e din Texas si am auzit o multime de povesti horor de la mexicanii ce muncesc la negru si chiar poti sa vizitezi abatoarele sa vezi in ce conditii traiesc vacile.

Parerea mea e sa va interesati despre ceea ce bagati in gura pt ca poate insemna diferenta dintre viata si moarte.

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)





Ohh, mi s-a facut scarba instantaneu. Nici eu nu mananac fast food, in Romania mai mancam din cand in cand (in timpul facultatii), dar de ceva timp, numai mirosul acela imi provoca greata. Singurele chestii care imi placeau de la MC erau placinta si inghetata. In ceea ce priveste KFC, am avut mult de tras din cauza lor. Din cauza puiului condimentat de acolo, am facut o alergie f f urata, efectiv mi s-a umflat fata ingrozitor, nu mi se mai puteau vedea nici okii si am ajuns de urgenta la spital. Pe moment nu am stiut de la ce a fost, desi in ziua respectiva mancasem doar la KCC. In fine, o perioada nu am mai mancat si...surpriza a doua oara cand am fost la KFC, dupa mai bine de trei luni, mi s-a intamplat acelasi lucru (nu stiu daca de la pui sau de la condimente).


Aici, in State nu am mancat niciodata si nici nu intentionez, numai cand vad lucratorii de acolo cum sunt (murdari si mai ales cum miros, a ulei prajit) mi se face greata instantaneu.

“Vietile noastre se incheie in ziua cand ramanem tacuti in privinta lucrurilor care conteaza.”
Martin Luther King Jr.
http://forum.desprecopii.com/forum//photo_album_cat.asp?numeX=miereamara
www.eklipsse.net/gallery/main.php" target="_blank">Fine Art Photography

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Nu sint mincatoare de fast food iar la MickeyD chiar ca nu merg...nici copiii nu vor asa ceva...dar oare parizerul si crenvurstul cum se "nasc"?

La restaurant cum poti fii sigur(a) ca bucatarul s-a spalat pe miini dupa ce a folosit toaleta? Cum stii ca pieptul de pui la gratar din farfurie nu a avut o incursiune rapida pe pardoseala? Eu stau si ma intreb unde isi fac nevoie vinzatorii ambulanti de hot dogs prin Manhattan (sau mai bine nu mai intreb)...

La orice abator vor fii scene de groaza pur prin natura sa...in nici un caz gaina organica nu va fii intimpinata cu surle, tobe si funditze inainte de a i se suci gitul...



Anamaria

"After all is said & done, more is said than done."

Mergi la inceput