rasturnare de situatie in cazul Maddie

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorelaim spune:

Andrada - sorry ca te contrazic - da' mai intai au sedat-o si au pus-o in patutz... apoi copilul s-a trezit (poate dorea putzina apa) a plecat sa-si caute parintzii... ametzita s-a rostogolit pe scari si s-a lovit la cap... parintzii au gasit-o... au realizat ca a murit... le-a fost teama sa nu fie acuzatzi de crima... au cautat rapid frigiderul cel mai incapator... au pus-o acolo (intre timp au mai facut ei ceva rocade prin alte frigidere din apt prietenilor)... dupa care au transportat-o in Spania... ca daca la biserica locala n-a fost chip sa-i gaseasca un locsor... au zis ca poate in Spania o fii mai liber spatziul... si bineintzeles toate aceste operatziuni in vazul politziei (care acum spumega si se da cu capul de peretzi si fundul de pamant ca nu are nimic concret), al presei care fabrica peste noapte povesti fantasmagorice, al publicului binevoitor si compatimitor - la inceput - care datorita presei a devenit dusman declarat...
Acu' nenea sefu' echipei de detectivi din Portugalia acuza de zor politzia britanica ca "lucreaza mana-n-mana" cu Mccanns... Si astfel isi arata frustrarea si neprofesionalismul in continuare...

Lorelai
Haga Parken-Fluturi, Haga Parken-Flori de pai
Gabisor face "salata", Gabisor in parc,
A inflorit iasomia, Alte albume foto
"Daca dragoste nu e... nimic nu e..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viorela hoff spune:

Lorelai, scenariul descris de tine este infiorator!
Eu sper totusi sa nu se fi imtamplat asa ceva.
Vreau sa spun ca sper sa mai fie in viata, saracuta.
Vio

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viorela hoff spune:

Merci, am citit linkurile, totusi mi se pare groaznic, ca o mama, sa inghesuie intr-un frigider, trupsorul neinsufletit al fiicei sale.
Dar din cate observ, toate acuzatiile o vizeaza mai inatai pe mama, apoi apare si tatal in colaborare, nu vi se pare ciudat?
Ma gandeam, ca daca eu as fi sigura de nevinovatia mea, as fidat imediat in judecata politia portugheza, oare ei de ce nu au facut-o atunci?
Nu stiu, dar mi se pare ca lucrurile se agraveaz din ce in ce.
Vio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelaim spune:

Vio - si eu sper din tot sufletul Maddie sa fie vie si sa o gaseasca cat mai repede! Cred ca parintzii ei nu sunt vinovatzi decat pt faptul ca au lasat 3 copii mici in casa fara supraveghere... Din punctul meu de vedere e inacceptabil >:-(... da'...asta e... faptul e consumat...

Editez: http://press.jrc.it/NewsBrief/dynamic?language=en&page=1&edition=searchresults&option=&category=&articleType=&foralert=&forsource=&querytype
=simple&lang=en&dateFrom=&dateTo=&atLeast=mccann&all=&exact=¬=

Lorelai
Haga Parken-Fluturi, Haga Parken-Flori de pai
Gabisor face "salata", Gabisor in parc,
A inflorit iasomia, Alte albume foto
"Daca dragoste nu e... nimic nu e..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Da, am citit si eu presa de astazi si s-a transformat totul intr-un maareee kk-at, in timp ce nu stie nimeni unde e micuta. Eu vreau sa cred in nevinovatia parintilor si chiar cred, dar tot am o urma de indoiala, nu stiu de ce... Ceva nu se leaga, nu corespunde, nu e cum pare... E o urma de vinovatie in actiunile si pe fetele lor, mai ales pe a ei, ceva nu e firesc... Acest ceva poate sa vina de la faptul ca au lasat copiii singuri si nu au cum sa mai schimbe acest lucru. Am citit si cazul Cedrikai si, mai de mult, al altor copii disparuti, dar niciodata nu am avut aceasta banuiala impotriva parintilor... Si zvonuri au fost peste tot, inclusiv legate de parinti.

CORNELIA , mami de www.dropshots.com/day.php?userid=297799&cdate=20070525&ctime=104503" target="_blank">31+ , www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070505&ctime=090808" target="_blank">AGATA si www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070530&ctime=103800" target="_blank">TUDORA

In viata ta si a celor dragi tie, tu trebuie sa fii solutia.... nu problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina_nz spune:

Poate o acuza doar pe mama ca sa o faca sa clakeze si sa il acuze si
pe tata.


Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Ma gindesc din ce in ce mai mult la micuta Madeleine, pur si simplu ma ingrozeste ideea ca cineva poate sa-ti ia copilul pur si simplu si sa dispara cu el in lumea asta atit de mare. Nici macar nu ma mai intereseaza cine si de ce e vinovat, sper doar din tot sufletul sa nu fie implicati in nici un fel parintii, pentru ca ar fi groaznic. Sper din tot sufletul sa fie inca in viata si cel/cei care au luat-o sa o fi facut pentru ca iubesc prea mult copiii si le-au cazut cu tronc aceasta micuta. Si ca, in aceste conditii, au si vor avea grija de ea ca de copilul lor. Stiu ca sint sperante naive, dar numai astfel ma pot linisti atunci cind ma gindesc la ea. E atit de trist ca in lumea in care traim se pot intimpla astfel de tragedii si cei care le-au provocat sa poata disparea fara urma, nepedepsiti. Am citit si cazul micutului Ben Needham, despre care nu stiam, si mi se pare pur si simplu terifiant faptul si insuportabil gindul, ca un copil sa dispara asa, pur si simplu, din fata casei si sa nu mai fie gasit niciodata. In ce lume traim!?!

CORNELIA , mami de www.dropshots.com/day.php?userid=297799&cdate=20070525&ctime=104503" target="_blank">32+ , www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070505&ctime=090808" target="_blank">AGATA si www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070530&ctime=103800" target="_blank">TUDORA

In viata ta si a celor dragi tie, tu trebuie sa fii solutia.... nu problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Englezii care au investigat probele de DNA - sunt de parere ca parintii lui Maddie sunt implicati...
http://www.dailymail.co.uk/pages/live/articles/news/news.html?in_article_id=486351&in_page_id=1770&ct=5




Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
iubesc:www.supereva.ro Blog: http://mirelablog.supereva.ro/dblog/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Si totusi...
"None of the new material provides definitive proof that Madeleine is dead."


Mergi la inceput