medic

medic | Autor: doxi

Link direct la acest mesaj

Dragelor, va rog sa-mi recomandati o doamna doctor ce lucreaza la Centrul Medical Unirea sau la Medsana. Vrem sa facem un copil si doamna doctor la care am inceput sa merg (dr. Cezara Bucur) e insarcinata. Va multumesc anticipat. Sanatate multa

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anny spune:

De ce nu incerci la Badiu sau la Radoi? Sunt barbati, e adevarat, dar am auzit numai lucruri bune despre ei. Cred ca merita sa incerci.

Sanatate,
Anny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmendraghici spune:

Ti-l recomand pe Dl.Dr. Alexandru Badiu. Inteleg ca vrei neaparat o doctorita, dar pot sa te asigur ca Dl Dr. te va face sa te relaxezi si sa uiti de masa aceea sinistra. Nu trebuie sa-ti fie jena ca este barbat, in fond sunt mai multi ginecologi barbati decat femei. Eu merg la dansul de multi ani si mi se pare SUPER.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxi spune:

Multumesc pentru info, ideea e ca pe langa jena am mai avut si o experienta nefericita cu un medic (Herghelegiu) si mi s-a taiat orice avant de a merge la un barbat. Domnul dr. Badiu la ce spital lucreaza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anny spune:

Dr. Badiu e la Spit. Universitar (Municipal). Nu cred ca experienta neplacuta pe care ai avut-o anterior cu un medic barbat trebuie sa te faca sa renunti si sa optezi pentru o femeie.

Cat despre jena....cu toate avem, dar cand e vorba de sanatatea noastra nu mai conteaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorana spune:

Ti-o recomand pe d-na dr. Ciurel. Scrie-mi mai si iti dau nr. de tel + adresa cabinet. Are cabinet particular, lucreaza si la Pol. Dorobanti, nasterile la Cantacuzino. Este un medic f. bun si un om exceptional.

bb Monica si Sorana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gio spune:

Eu ma duc la dna dr Dinca, la Medsana si sunt f multumita. Stiu ca e colega cu Herghelegiu la Polizu asa ca... Nu stiu ce ti s-a intamplat tie cu Herghelegiu, dar cunosc multe fete care nasc cu el si sunt multumite de el ca dr. Dar fiecare dr are partile lui negative...
Oricum, dr Dinca e o draguta si sta de vorba cu tine, iti raspunde la intrebari - asta imi place cel mai mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ls-dobrovicescu spune:

quote:
Originally posted by doxi

Multumesc pentru info, ideea e ca pe langa jena am mai avut si o experienta nefericita cu un medic (Herghelegiu) si mi s-a taiat orice avant de a merge la un barbat. Domnul dr. Badiu la ce spital lucreaza?


Nu-i judeca pe dr.ii barbati dupa Herghelegiu.
Am avut si eu probleme cu el, mari. M-a incurcat 8 luni dupa care l-am schimbat. Trebuie sa recunosc ca mi-a facut un cerclaj dificil, si l-a facut bine. Ca ecografist e bun.
Daca vrei insa sa nasti la Polizu, apeleaza la Dr. Magda Petrache pe care o poti gasi la Medicover (vizavi de spitalul Colentina).
Conditiile de la Polizu sunt bune. Eu am trimis-o pe prietena mea la Magda si a facut treaba f. buna (tot o sarcina cu probleme). Deci Petrache e femeie si e de o delicatete rara, e f. echilibrata si buna profesionista (apropo e mana dreapta a lui Herghelegiu) chiar si ca ecografista.
Daca vrei mai multe informatii, iti spun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubi spune:

votez si eu pt Magda Petrache. Eu merg la ea la Medicover de cativa ani buni si am nascut tot cu ea la Polizu in septembrie 2002. Am mare incredere in ea!

SUCCES!

bubi



http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=bubi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

La Medsana sau spitalul Pantelimon profesorul Ancar.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha1 spune:

La Medsana sau la Elias l-ai putea cauta pe dr. Ioan Parvu, un doctor de milioane. Incearca...

Mergi la inceput