Despre noi!!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns petruta spune:

Pentru Liviu: Eu am nascut cu dr. Peltecu. El l-a invitat pe sotul meu si nici o asistenta , moasa nu s-a opus. Din pacate nu a avut tarie sa stea in sala, ci la usa ei, cu telefonul in mina , exasperind asistentele si pe cine mai iesea sa ii spuna ce mai fac, daca o sa nasc, cind etc. De asta il si tot invitau, cred ca sa scape de el. Cind treaba a fost gata, doctora neonatolog a strigat:" Asta e Militaru ! Mai vrea cineva sa-l vada acum ?".
A fost de poveste !

Cred ca tine de bunavointa personalului medical.

Petruta & bb Mihai


http://community.webshots.com/user/gabrielmil


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liviu`s spune:

quote:
Originally posted by petruta
[

Cred ca tine de bunavointa personalului medical...





... si de faptul ca dr. Peltecu este sefu`

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petruta spune:

In perioada aceea, personalul medical era impartit in doua: unii cu Peltecu altii cu nu stiu care. Era o situatie critica, se luase decizia desfintarii maternitatii. Personalul medical mediu nu se sfia sa-l injure pe sefu' sau pe celalalt sef in fata pacientilor acestora.

Cind am zis ca tine de bunavointza am zis-o la modul general, pentru ca sunt si alte spitale unde unii permit altii nu.

Petruta & bb Mihai


http://community.webshots.com/user/gabrielmil


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana C. spune:

Eu am nascut in State acum 2 luni iar sotul meu a fost tot timpul linga mine .Si pentru mine a fost un suport extraordinar. Probabil ca depinde fiecare cum simte dar a fost minunat sa traim impreuna clipele cind a aparut pe lume fetita noastra , el a fost cel care i-a taiat cordonul ombilical iar foarfeca i-a dat-o lui medicul sa o aduca acasa sa o aiba ca si amintire.
A fost acolo mereu si m-a incurajat foarte mult , n-as vrea sa mai nasc fara ca el sa fie acolo linga mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina6 spune:

Tot mi-am format o mica idee despre tot si sa stiti ca totul e intotdeauna inspre bine(asta o spun ca sunt eu tare suparata acum ) ma scuzati...

Marina6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorana spune:

Eu am nascut la Cantacuzino si sotul a fost tot timpul langa mine. Trebuie sa te intelegi cu dr. Da o cautare - s-a discutat subiectul "sa asiste barbatii la nastere?"
Mie nici prin cap nu mi-a trecut sa nu fie si el acolo. Dupa parerea mea te ajuta mult.
Nastere usoara.

bb Monica si Sorana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina6 spune:

Mersic mult si doresc tuturor sanatate si numai bine...mie una imi e tare frica de nastere si nu stiu ce m-as face fara ca el sa nu fie prezent...

Marina6

Mergi la inceput