**Prichindei nazdravani 2008!**(21)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magdalena67 spune:

Buna ziua, si de la mine. Eu am avut un weekend super aglomerat si obositor. Gatit, spalat, curat, sambata am stat vreo 4 ore in spital la cantacuzino sa imi scot finuta din spital, deoarece i-au spus ca externarea se face la ora 12, dar doctora a binevoit sa vina pe la ora 13,30 si nu a vrut sa externeze pana la ora 15.
Ieri am fost la inmormantarea unui vecin, iar azi cred ca am cazut in butoiul cu melancolie. Am o stare de as plange intr-una. Yari a venit la noi aseara si nu a mai vrut sa plece, azi bineinteles ca a chiulit de la gradi, si vrea sa o duca Anissia la magazinul de papusi( unde e ala , chiar nu stiu, dar o sa ne descurcam).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinita_g spune:

Magda, cam aglomerat...si trist we-ul tau De ce-ai cazut in butoi?...de fapt, la cate ai avut saracutza de tine...oi fi obosit si tu Da' fruntea sus...uite afara-i soare, vine primavara...lasa butoiu' gol!
Tatiana...'rotundeaza'-i tare
Cum 'stocati' perlele astea? ca eu incerc sa le notez...altfel uit
Si Teo imi arata de la dansuri...uite mami, pui mana pe solduri(pe mine m-a pufnit rasu'..nu-i spusesem niciodata de...solduri), nu stii ce-s solduri? uite astea-s...si faci asa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

si Delia mai scoate perle de genul asta.
Spre exemplu azi dimineata a spus ca are "bule in gura"habar n-am ce sunt astea dar asa a spus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gherman_in spune:

Hi hi hi,bine cat-ti zice numa de solduri.O sa te crucesti cand o sa-ti zica si de altcevaMie deja imi spunSi eu notez perlele,ca nu le mai tin minte peste cativa ani.Pacat ca,cresc asa repede.Ar trebui sa ne mai gandim la unulNu aruncati cu nimic,ca ma supar rau de tot

Lasa Magda butoiu,odihneste-te,asta-i astenia de toamna.
Iarina a mancat,iar acum viseaza frumos,pana la 14 cand vine acul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gherman_in spune:

Si...am slabit 2 kgin 6 zile.Asa,ca sa ma laud si eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinita_g spune:

Tatiana, pt kilele date jos...Brrr... ora 14...si chiar asa?zici ca nu-i nicio modificare la Iarina?
Si eu ma lupt cu vreo 2 kile...eu le dau...ele se pun...si uite-asa nu le dovedesc si pace...dar nu tin regimuri...ce-i drept...ba mai servesc si cate-o bericica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

!

Magdalena, . Prin cate ai trecut in ultima perioada ...ai obosit si tu ca doar nu esti din fier. Hai da-mi mana si iesi din butoi ca nu-i cazul sa te scufunzi . Nu vezi ce frumos e afara ?

Tatiana, . "Reply with quote", sagetzica verde din dreapta sus. Scrii in afara chenarului respectiv . Un bravo cu "B" mare pentru kilele pierdute . Mama da' ce curajoasa esti pentru nr. 3 .

Doinita, eu am un folder "De-ale copilariei" cu toate perlele mandrutzei. Si sa va spun cateva si de la noi: s-a fierbit, dizlovant...si din vechi shicaval/shcashcaval (cascaval), buna dinimeata, cacosha (sacosa), cus (suc), paciuci (papuci), pajitoaia (vrajitoarea), ciclatata (bicicleta)...
Ma uimeste cat de repede retine strofele de la cantece . Aseara canta si dansa "Ai se eu te pego" ...Nazdrava...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Fetelor, eu de astazi m-am lepadat de cojoace . Am renuntat la basketa si dupa o luna de purtat pantalonii zi de zi la munci am trecut la fusta . Asa ca sunt bella si sharmanta cu pletele-n vant . Sper sa nu ma ia ceva la nas ca o sa m-apuce nevroza...

Ati cumparat martzigusele, cadourile de 8 Martie ?
De 1 eu ofer doamnelor de la cresa cercelusi...pentru mame cate un buchetel de flori legat cu snur de martisor...pentru nanutza Biancai un gablontz...Eu am in plus si ziua socrelei pe 03.... Ref. cadouri nu m-am orientat inca...am vazut ceva ieftin si frumos la Carrefour...sa vedem...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Fetelor eu astazi m-am razgandit si nu o mai scot astazi pe Delia afara cu toarte ca as m-ai fi cumparat cate ceva ptr mine dar na...banii astia.
Ma gandeam in loc sa yi cumpar un tort Deliei mai bine ii fac eu unul dar inca stau in dubiica si asa finantele stam prost

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gherman_in spune:

Citat:
citat din mesajul lui MarianaPop

!

Magdalena, . Prin cate ai trecut in ultima perioada ...ai obosit si tu ca doar nu esti din fier. Hai da-mi mana si iesi din butoi ca nu-i cazul sa te scufunzi . Nu vezi ce frumos e afara ?

Tatiana, . "Reply with quote", sagetzica verde din dreapta sus. Scrii in afara chenarului respectiv . Un bravo cu "B" mare pentru kilele pierdute . Mama da' ce curajoasa esti pentru nr. 3 .

Doinita, eu am un folder "De-ale copilariei" cu toate perlele mandrutzei. Si sa va spun cateva si de la noi: s-a fierbit, dizlovant...si din vechi shicaval/shcashcaval (cascaval), buna dinimeata, cacosha (sacosa), cus (suc), paciuci (papuci), pajitoaia (vrajitoarea), ciclatata (bicicleta)...
Ma uimeste cat de repede retine strofele de la cantece . Aseara canta si dansa "Ai se eu te pego" ...Nazdrava...



_

Mariana, mamica de Bianca Alessia, domnisoara mea iubita
**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim**
pai asa am facut,sagetica verdeAm vazut o rochita in dreapta,bon prix,de plaja.Cred ca o sa comand si eu.Aia cu 49.90,dar pe negru.Ce parere aveti?

Mergi la inceput