Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Clubul scutecelor (1-4 ani)

**Prichindei nazdravani 2008!**(21)

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou  Subiect inchis  Versiune imprimanta
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator Pagina: din 20
magdalena67
magdalena67
membru incepator

Romania, bucuresti
440 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 27/02/2012 :  11:08:41 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimagdalena67 Adauga semn de carte la raspuns Trimite magdalena67 un Mesaj Privat
Buna ziua, si de la mine. Eu am avut un weekend super aglomerat si obositor. Gatit, spalat, curat, sambata am stat vreo 4 ore in spital la cantacuzino sa imi scot finuta din spital, deoarece i-au spus ca externarea se face la ora 12, dar doctora a binevoit sa vina pe la ora 13,30 si nu a vrut sa externeze pana la ora 15.
Ieri am fost la inmormantarea unui vecin, iar azi cred ca am cazut in butoiul cu melancolie. Am o stare de as plange intr-una. Yari a venit la noi aseara si nu a mai vrut sa plece, azi bineinteles ca a chiulit de la gradi, si vrea sa o duca Anissia la magazinul de papusi( unde e ala , chiar nu stiu, dar o sa ne descurcam).

stoian
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
doinita_g
doinita_g
membru junior

Romania, Galati
715 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 27/02/2012 :  11:49:08 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luidoinita_g Adauga semn de carte la raspuns Trimite doinita_g un Mesaj Privat
Magda, cam aglomerat...si trist we-ul tau De ce-ai cazut in butoi?...de fapt, la cate ai avut saracutza de tine...oi fi obosit si tu Da' fruntea sus...uite afara-i soare, vine primavara...lasa butoiu' gol!
Tatiana...'rotundeaza'-i tare
Cum 'stocati' perlele astea? ca eu incerc sa le notez...altfel uit
Si Teo imi arata de la dansuri...uite mami, pui mana pe solduri(pe mine m-a pufnit rasu'..nu-i spusesem niciodata de...solduri), nu stii ce-s solduri? uite astea-s...si faci asa...

Doinitza>> Alexia-Teodora (Tzupanica) 16/03/2008)
"Lucruri pe care le poti darui si pastra in acelasi timp:cuvantul, un zambet si o inima recunoscatoare"
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput

alina_satena
membru matur

Romania, Bucuresti
2396 Mesaje
3 Prieten(i)
Trimis la: - 27/02/2012 :  11:51:21 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui alina_satena  Trimite mesaj yahoo luialina_satena Adauga semn de carte la raspuns Trimite alina_satena un Mesaj Privat
si Delia mai scoate perle de genul asta.
Spre exemplu azi dimineata a spus ca are "bule in gura"habar n-am ce sunt astea dar asa a spus

http://alinahandmade.blogspot.com/
Gherman_in
Gherman_in
membru junior

Romania, hunedoara
546 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 27/02/2012 :  12:11:44 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Gherman_in un Mesaj Privat
Hi hi hi,bine cat-ti zice numa de solduri.O sa te crucesti cand o sa-ti zica si de altcevaMie deja imi spunSi eu notez perlele,ca nu le mai tin minte peste cativa ani.Pacat ca,cresc asa repede.Ar trebui sa ne mai gandim la unulNu aruncati cu nimic,ca ma supar rau de tot
Lasa Magda butoiu,odihneste-te,asta-i astenia de toamna.
Iarina a mancat,iar acum viseaza frumos,pana la 14 cand vine acul

tatiana
Gherman_in
Gherman_in
membru junior

Romania, hunedoara
546 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 27/02/2012 :  12:14:02 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Gherman_in un Mesaj Privat
Si...am slabit 2 kgin 6 zile.Asa,ca sa ma laud si eu

tatiana
doinita_g
doinita_g
membru junior

Romania, Galati
715 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 27/02/2012 :  12:25:13 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luidoinita_g Adauga semn de carte la raspuns Trimite doinita_g un Mesaj Privat
Tatiana, pt kilele date jos...Brrr... ora 14...si chiar asa?zici ca nu-i nicio modificare la Iarina?
Si eu ma lupt cu vreo 2 kile...eu le dau...ele se pun...si uite-asa nu le dovedesc si pace...dar nu tin regimuri...ce-i drept...ba mai servesc si cate-o bericica

Doinitza>> Alexia-Teodora (Tzupanica) 16/03/2008)
"Lucruri pe care le poti darui si pastra in acelasi timp:cuvantul, un zambet si o inima recunoscatoare"

MarianaPop
flighty mommy

Romania
2293 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 27/02/2012 :  12:31:15 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiMarianaPop Adauga semn de carte la raspuns Trimite MarianaPop un Mesaj Privat
!

Magdalena, . Prin cate ai trecut in ultima perioada ...ai obosit si tu ca doar nu esti din fier. Hai da-mi mana si iesi din butoi ca nu-i cazul sa te scufunzi . Nu vezi ce frumos e afara ?

Tatiana, . "Reply with quote", sagetzica verde din dreapta sus. Scrii in afara chenarului respectiv . Un bravo cu "B" mare pentru kilele pierdute . Mama da' ce curajoasa esti pentru nr. 3 .

Doinita, eu am un folder "De-ale copilariei" cu toate perlele mandrutzei. Si sa va spun cateva si de la noi: s-a fierbit, dizlovant...si din vechi shicaval/shcashcaval (cascaval), buna dinimeata, cacosha (sacosa), cus (suc), paciuci (papuci), pajitoaia (vrajitoarea), ciclatata (bicicleta)...
Ma uimeste cat de repede retine strofele de la cantece . Aseara canta si dansa "Ai se eu te pego" ...Nazdrava...

Mariana, mamica de Bianca Alessia, domnisoara mea iubita
**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim**

MarianaPop
flighty mommy

Romania
2293 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 27/02/2012 :  12:42:11 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiMarianaPop Adauga semn de carte la raspuns Trimite MarianaPop un Mesaj Privat
Fetelor, eu de astazi m-am lepadat de cojoace . Am renuntat la basketa si dupa o luna de purtat pantalonii zi de zi la munci am trecut la fusta . Asa ca sunt bella si sharmanta cu pletele-n vant . Sper sa nu ma ia ceva la nas ca o sa m-apuce nevroza...

Ati cumparat martzigusele, cadourile de 8 Martie ?
De 1 eu ofer doamnelor de la cresa cercelusi...pentru mame cate un buchetel de flori legat cu snur de martisor...pentru nanutza Biancai un gablontz...Eu am in plus si ziua socrelei pe 03.... Ref. cadouri nu m-am orientat inca...am vazut ceva ieftin si frumos la Carrefour...sa vedem...

alina_satena
membru matur

Romania, Bucuresti
2396 Mesaje
3 Prieten(i)
Trimis la: - 27/02/2012 :  12:51:10 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui alina_satena  Trimite mesaj yahoo luialina_satena Adauga semn de carte la raspuns Trimite alina_satena un Mesaj Privat
Fetelor eu astazi m-am razgandit si nu o mai scot astazi pe Delia afara cu toarte ca as m-ai fi cumparat cate ceva ptr mine dar na...banii astia.
Ma gandeam in loc sa yi cumpar un tort Deliei mai bine ii fac eu unul dar inca stau in dubiica si asa finantele stam prost

http://alinahandmade.blogspot.com/
Gherman_in
Gherman_in
membru junior

Romania, hunedoara
546 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 27/02/2012 :  13:09:53 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Gherman_in un Mesaj Privat
Citat:
citat din mesajul lui MarianaPop

!

Magdalena, . Prin cate ai trecut in ultima perioada ...ai obosit si tu ca doar nu esti din fier. Hai da-mi mana si iesi din butoi ca nu-i cazul sa te scufunzi . Nu vezi ce frumos e afara ?

Tatiana, . "Reply with quote", sagetzica verde din dreapta sus. Scrii in afara chenarului respectiv . Un bravo cu "B" mare pentru kilele pierdute . Mama da' ce curajoasa esti pentru nr. 3 .

Doinita, eu am un folder "De-ale copilariei" cu toate perlele mandrutzei. Si sa va spun cateva si de la noi: s-a fierbit, dizlovant...si din vechi shicaval/shcashcaval (cascaval), buna dinimeata, cacosha (sacosa), cus (suc), paciuci (papuci), pajitoaia (vrajitoarea), ciclatata (bicicleta)...
Ma uimeste cat de repede retine strofele de la cantece . Aseara canta si dansa "Ai se eu te pego" ...Nazdrava...

pai asa am facut,sagetica verdeAm vazut o rochita in dreapta,bon prix,de plaja.Cred ca o sa comand si eu.Aia cu 49.90,dar pe negru.Ce parere aveti?

tatiana
Pagina: din 20 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou
 Subiect inchis
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com