Informatii utile Constanta 13

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dear_bambie spune:

Buna!!!!!

Happy Valentine's Day!!!!

Ioana si mie mi-ar placea sa ne cunoastem cat mai curand!
Crisis,Maria, muuuult succes la Fiv !!!! Ne sa fie bine!!!
Mari_lolutza, multumim pentru invitatie!!! Multa bafta luna asta!!! Ne sa fie cu ochisori!!!

Va doresc o zi minunata!!!!!!!!!
... toate, toate fetele!!!!!!!!

aniversare nunta; asteptand o minune

"Nu rupe firul unei prietenii, caci chiar daca il legi din nou, nodul ramane..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dear_bambie spune:

Uffffff! Am trimis de 2 ori!!

aniversare casatorie; asteptand o minune

"Nu rupe firul unei prietenii, caci chiar daca il legi din nou, nodul ramane..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Dearbambi vezi ca poti sterge unul din mesaje,vezi ca in dreapta oricarui mesaj ultima iconita este delete reply - cos ca la recycle bin.

Va si mai vb si despre intalnire poate cand se face mai frumos afara sa nu deranjam pe nimeni acasa, totusi.

Ioana
animalutele mele iubite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Happy Valentine's Day!!!!!!!!
Eleny: Nu inteleg unde-i legatura dintre trompele obturate si sarcinile pierdute?? Trebuie verificata permeabilitatea trompelor chiar pentru ca nu ai avut nici o sarcina si atunci trebuie sa gasesti cauza......Cat despre spermograma....eu personal nu am incredere in Medicover....noua ni s-a intamplat as greseasca.....drept urmare am facut-o la Bucuresti. Iti doresc succes!!!
Ioana, Dear Bambi: Multumesc pentru sustinere!!!!! Pe zi ce trece parca sunt mai nehotarata......am citi ieri niste articole despre maternitatea Giulesti si medicii de acolo si m-am ingrozit!!!! Chiar am discutat aseara cu sotul....prefer sa platesc undeva mai mult decat sa risc sa mi se intample altele.....( daca sunteti interesate puteti sa cautati in Romania Libera)
Crisis: Multumesc!! Acelasi lucru ti-l doresc si eu!!!! Dupa cum scriam am dubii......sotul imi tot spune sa mergem la unguri.....oricum ma duc pe 20 la Bucuresti sa vedem, sa-mi fac si eu o opinie...
Numai bine!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dear_bambie spune:

Ioana, multumesc!
Uff, de ametita ce sunt, am sters 2 mesaje!


aniversare casatorie; asteptand o minune

"Nu rupe firul unei prietenii, caci chiar daca il legi din nou, nodul ramane..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eleny79 spune:

Ioana in ce conta testul de permeabilitate la dr Lutescu?
Cand voi merge la ea am sa-i apun ca vreau sa-l fac si eu.
Ai idee care este diferenta dintre acest test si HSG?

Fetelor ati auzit vreuna dintre voi de Dr LUCIU din Bucuresti?
Mi-a fost recomandat de cineva dar nu am auzit pana acum de el.

Maria unde anume ati facut in Bucuresti spermograma?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

Mai fetelor! Vad ca vreti sa ne cunoastem . Eu de luna viitoare nu mai sunt aspiranta si asta va doresc si voua. Asa ca hai sa o facem repejor cat inca mai suntem aspirante. Eu una nu am un program fix asa ca: ma pot mula dupa al vostru si va invit tot la mine, unde au fost saptamana trecuta si fetele si . Mai stiti? Poate se ia.
Asa ca alegeti o zi din saptamana, de exemplu 21-joi sau 22-vineri ca sa se organizeze cat mai multe fete(in weekend eu cam bantui), o ora care sa va convina la cat mai multe, Ioana si cu Cornelia stiu unde stau, la restul va explic SI NE CUNOASTEM!

CE PARERE AVETI ??????????? VENITI ??????????


"Oamenii pot uita ce le-ai spus, dar nu vor uita niciodata cum i-ai facut sa se simta" (Carl W. Bueechner)
www.flickr.com/photos/11706357@N04/collections/72157602666536902" target="_blank">
Poze, amintiri, etc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

quote:
Originally posted by eleny79

Ioana in ce conta testul de permeabilitate la dr Lutescu?
Cand voi merge la ea am sa-i apun ca vreau sa-l fac si eu.
Ai idee care este diferenta dintre acest test si HSG?


Testul de permeabilitate este asemanator HSG, diferenta este ca in loc de radiologie se face echo intravaginal. Se introduce substanta de contrast (care am uitat cum se cheama..) si apoi se face echo, unde se vizualizeaza trompele si se poate observa daca sunt permeabile sau nu, daca subst de contrast trece prin ele. Cam asta ar fi. pentru mine a fost f dureros, dupa ce am ajuns acasa nu mai puteam de durere si iti spun sa stii, nu ca sa te sperii, dar sa stii sa ai in casa calmante. Eu am luat flamexin (pliculete) si a fost f. bun.
La HSG ti se da si filmul, ceea ce e bine ca poti merge cu el la ce dr. vrei, asa la test de permeab. trebuie sa ai incredere in ce iti spune dr. Eu am incredere ca la mine a fost bine, ca atat el, cat si ea (Lutescu) s-au uitat la echo, deci sper ca doi doctori n-aveau cum sa vada gresit.
Pe mine m-a deranjat ca d-na dr. nu mi-a spus ca pot avea dureri si ce sa fac in cazul asta, am dat eu tel la cabinet cand am vazut ca nu mai pot si asistenta imi zicea sa iau algocalmin.
Si mai vreau sa-ti spun ceva. ca eu mi-am luat teapa: pretul testului de permeabilit este separat, iar mie asistenta mi-a cerut bani asa:separat pt instilatie si separat pt echo si depaseam pretul testului de perm., care era si afisat, dar ca fraiera mi-a fost rusine sa comentez.
Voi pune un link pe prima pagina la acest mesaj, poate mai intereseaza pe cineva in timp.
Cris multumim de invitatie, desi n-am fi vrut sa deranjam, sa vedem fetelor cand le convine, mie mi-ar conveni vinerea.

toate fetele

Ioana
animalutele mele iubite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_lolutza spune:

CRISIS81, mi-ar placea sa vin si eu la intilnirea voastra sa ne cunostem. Poate asa trecem mai usor peste stresul asta cu sarcina(cu obtinerea ei).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Eleny: Noi am facut-o la dr. Matei de la IDS din Bucuresti; sa stii ca e o buna profesionista! Daca vrei pot sa-ti dau un pm!
Crisis: Eu una sunt la munca in timpul saptamanii, uneori si sambata....dar va las pe voi sa hotarati si vad eu cum ajung. Daca nu acum...cand te intorci de la unguri am sa beau dupa tine ceai!
Fetelor, de Mamacita ce mai stiti?? E bine?

Mergi la inceput