Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Femina intim

MONTIGNAC (188)...STIL DE VIATA NU DIETA

Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor  Subiect Subiectul urmator
Pag. din 12
Ariadna16
Ariadna16

173 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Ariadna16 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Supragreutate, obezitate - studii americane arata ca tratamentele de 20 de zile cu drojdie de bere, repetate de mai multe ori la rand, ajuta la scaderea in greutate. Aceasta remarcabila proprietate se datoreaza cromului continut din belsug de drojdia de bere, oligoelement important si intr-o alta maladie in care acelasi remediu ajuta foarte mult, si anume diabetul.
Mergi la inceput

andanii

4778 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiandanii Adauga semn de carte la raspuns Trimite andanii un Mesaj Privat  Reply with Quote
Dulceticooooooooooo ....... tocmai ce va laudam cat sunteti de cuminti si tu placinta trei bucati ? hmmmmmmm ...... nu ma mai joc asa

Ariadna mda, campioana am fost anul trecut, cand efectiv pluteam cand ma vedeam ...... acuma deja sunt ca si voi ..... iar la inceput pentru unnou salt

andanii

2007...2012 de la 95 la 64 kg :):)
Mergi la inceput
caress
caress

567 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite caress un Mesaj Privat  Reply with Quote
Ariadna, iti dau reteta de fursecuri maine, nu vrei sa faci acum, nu?Sunt cu faina de migdale, faina Monti cu tarate de ovaz, nu de grau, 2 oua si 100 ml ulei-asta ca sa te asiguri ca ai ce iti trebuie.

Andanii, te dadusem disparuta!Si cand colo erai bine mersi, cu felia de paine cu icre in mana!.Nu m-ar ispiti, clar,poate doar niste icre de somon sa ma faca sa cad in pacat.Desi pentru ca sa pot sa mananc paine cu unt si icre de somon cred ca as fi in stare sa ma apuc de facut paine, chifle, ceva care sa mearga cu lipide si sa fie si bun(nu turtitele de tarate...)-am vazut niste retete pe blogul Cerrei...cum gateste fata asta!!!
Nu am citit nicaieri ca taratele ar ajuta, sau ceva parca am citit pe undeva, dar nu de tarate ci de introducerea mai multor cine glucidice pentru deblocarea cantarului.Chestia cu taratele am observat-o practic, pe mine, pe Carmencat, pe Klara...cand mancam clatite la miezul noptii, dupa cina, a doua zi avem mai putin cu cateva sute de grame.Oricum nu ai nimic de pierdut, budinca aia se face in 5 minute.Eu am facut din 500 ml lapte, fructoza am pus gustand, nu m-am obisnuit inca sa o dozez cum trebuie, si oricum dupa prelucrare termica mi se pare ca totul e mai putin dulce decat inainte.Taratele tot dupa ochi, ca fierb repede si iti dai seama daca mai trebuie, depinde si cum iti place.Eu am facut-o tare, ca mamaliga era cand s-a racit, pentru ca o mancam cu dulceata care are destul ,,sirop''.Din 500 ml au iesit 3 castronase serioase-n-am reusit sa termin unul...

Eu cumva imi explic stiintific fenomenul, taratele sunt extrem de putin digestibile, adica mare lucru din ele nu alegi, si in plus au o mare capacitate de absorbtie a lichidelor, inclusiv a lipidelor, si probabil ca interfereaza cu digestia si absorbtia acestora.Vad ca la mine functioneaza si in amestec cu faina integrala, dar pentru un efect mai bun as zice sa incerci doar fara, sa vedem ce se intampla.

Dulcetica, ce sa iti spun...am ras cu lacrimi de postarea ta.Si iti repet, esti un spectacol !!Fa-ti cumparaturile de pe lista si apuca-te sa iti mai faci cate ceva bun, ca sa nu mai cazi in ispite din astea grele!Si pregateste-te sufleteste sa slabesti putin spre deloc saptamana asta.Asuma-ti greseala si nu renunta.Am spus de Corina, prietena mea, care a manct papanasi in a doua saptamana.In saptamana respectiva a slabit doar 500 g, fata de 1,7 in prima si 2,1 in a treia, cand a fost cuminte si fara abateri.

Brindusik, cum a iesit scrumbia?

Fetelor, eu in seara asta am baut jumatate de pahar de bere, dupa nenumaratii pogacei cu cascaval pe care i-am mancat.Cred ca nu am pus gura pe bere de minim 3 ani,eu nu beau alcool niciodata, niciodata,nu stiu ce m-a apucat.De fapt stiu, imi era sete, si altceva de baut in afara de apa, nu era...

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...

Editat de - caress on 21/04/2013 23:41:02
Mergi la inceput

carmencat

1161 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luicarmencat Adauga semn de carte la raspuns Trimite carmencat un Mesaj Privat  Reply with Quote
eu azi am mancat asa:
cafea cu cofeina
MD: oua ochiuri, salata de vinete, rosii
P: supa de rosii cu taitei din tarate de ovaz si galbenus de ou, tocanita de ciuperci cu carne de vita, ciocolata amaruie sly
C: pulpa pui la gratar cu muraturi, 1 pahar de vin

de maine seara trec la tarate cu lapte seara

Cand viata iti ofera un vis care iti intrece de departe orice asteptari, nu e de bun-simt sa jelesti atunci cand se sfarseste.
Mergi la inceput
caress
caress

567 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite caress un Mesaj Privat  Reply with Quote
Carmen, ma uimesti...chiar ai inceput sa mananci ca un om normal...:)))Pentru cine nu stie, inainte sa se apuce de Monti Carmen ajunsese undeva la 700 kcal/zi, si cu acea dieta draconica nu numai ca nu slabea un gram, dar se ingrasa constant , putin cate putin.

Las-o mai usor cu vinul in F1, ce te-a apucat si pe tine?

Mergi la inceput

carmencat

1161 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luicarmencat Adauga semn de carte la raspuns Trimite carmencat un Mesaj Privat  Reply with Quote
Meritam un pahar de vin amandoi. Toata ziua am dezmembrat si reasamblat mobile. Plus dus la piata si luat rasaduri, plus masa pusa, spalat vase dragalit copchil, jucat, pupat, gadilit printre scos tzoalele din doua dulapuri si comasat in unul... nu vrei sa stii ce a fost la mine azi!
Nu mai fac prea curand, promit!

Cand viata iti ofera un vis care iti intrece de departe orice asteptari, nu e de bun-simt sa jelesti atunci cand se sfarseste.
Mergi la inceput

carmencat

1161 Mesaje
PeSeu': variam intre 500 si 700 cal pe zi!

Mergi la inceput
caress
caress

567 Mesaje
Mie imi e dor sa imi fie foame...cred ca nu sunt sanatoasa! :)))

Mergi la inceput

carmencat

1161 Mesaje
Esti sigura? Iti fac imediat un meniu care consta din 3 iaurturi degresate pe zi, din alea mici. Multa apa si sa zici mersi!

Mergi la inceput
caress
caress

567 Mesaje
Si 2 pulpite...:))))))Si asta era dieta data de nutritionista cu facultate!!!!!

Azi:MD 3 pancakes cu mere coapte
P- mancarica de fasole verde cu marar+o turtita de tarate
G- 5 fursecuri -cam multe, dar tare bune
C- 1 iaurt degresat cu nenumarati pogacei+1/2 PAHAR DE BERE

Ma uit acum si constat cu stupoare ca din 4 mese 3 au continut aproape 50% diferite amestecuri de tarate...cam mult, va spun maine cand ma cantaresc la cabinet ce efect a avut acest meniu.Un lucru e clar, te satura intr-un hal de nu iti mai trebuie nimic 2 zile...

Editat de - caress on 21/04/2013 23:55:42
Mergi la inceput
Pag. din 12  Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com