FIV CU OVOCITE DONATE - Cap. 21

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Sper, nu te mai gandi la toate nenorocirile pamantului, da-o incolo de gena!!!!
Bichi, nu trebuie sa stau in pat non stop, pot sa ma plimb dar in fund nu am voie. In plus, e o sarcina mult prea pretioasa, consider efortul mult prea mic fata de riscuri. E f greu cu un copil prematur- cu doi copiii prematuri e fff dificil, eu chiar consider ca sunt datoare sa le ofer buburuzilor toate sansele sa ajunga la termen. Sarcina gemelara e greu de dus dar nu trebuie sa te sperii, important e sa ai un medic suficient de prudent si care sa te urmareasca atent.


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Si multumesc mult pt felicitari, noi nu am vrut musai pereche, doar sa fie sanatosi. In continuare nu trece seara sa nu ma rog la Maicuta Sfanta si la bunul Dumnezeu pt sanatatea lor.
Sper, daaaaa, si abia astept sa aflu de la tine ca esti gravi; stii ca vestea aceea mare de la tine mi-ar face o mare bucurie, nu doar ca esti tiza mea, ci pt ca stiu fffff bine cati ani de lupta ai dus. Te imbratisez


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorinta2012 spune:

Salutare dragele mele!

Sandy ma bucur ca te-ai gandit la mine!
Azi am fost la echo sa imi masor endometrul in ziua 14 - rezultatul 8.3 mm . Nu ma pricep...e ok?
Marti am facut iar examenul de secretii...asa am hotarat eu..sa fiu sigura inainte de plecare desi le facusem la sf lunii aprilie..rezultat absent bacterii streptococi mycoplasme si ureaplasme etc.
Acum am scris email medicului si asistentei cu rezultatul pt endometru si astept raspunsul sa vad cand trebuie sa ma prezint sapt viitoare...Deci eu voi fi luna aceasta cu emotii!!!!!

O intrebare: de azi incep si progesteronul (utrogestanul) si clexanul. Cum se ia progesteronul? Oral sau vaginal?

Va pupic pe toate! Si bafta...sa ne indeplinim visul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Dorinta, progesteron pui vaginal, are efect mult mai bun
Endo e f bun, eu inainte de transfer am avut 9 si s-au prins amandoi bebeii.
Cu optimism inaunte si sa auzim de bine!


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaick spune:

dorinta e bun endo, deci cu curaj inainte, bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

BrighitFelicitari pt perechiea ta sa ii pupe matusaDD sa va aiba in paza si sa va intilniti cit mai aproape de termenpe la 38-39 de saptamini ari fi perfect pt gemenasi nu?
spune mi ce tratament ai facut tu pt endo inainte de ET si cit a dutat pina la ET

amalia tsakoniati(matusa)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorinta2012 spune:

Brigit Smaik va multumesc pentru raspunsuri..Doamne ajuta?

Teli tu cum te mai simti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaick spune:

noi uite ce mi-a scris o prietena draga, sper sa te ajute si pe tine:

"Am fost cu avionul cu NikyFly, Otopeni- Viena, am dat cam 300 eur dus/ intors, 2 persoane. La Tarom ca au preturi bune daca preferi o ora mai naspa, dimineata rau.De acolo exista autocare spre Brno, firma Student Agency, cam 2 h30 min pana la Brno, biletul dus cam 12 euro/persoana. Conditii civilizate. Cum iesi din aeroportul Schwechat , pe stanga , vezi mai multe statii de autocar. Este ultima pe stanga. Poti gasi site-ul lor si iti poti lua bilet online.Punctualitate extrema.Te lasa in fata garii din Brno, in fata GrandHotelului."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Amalia, daca trecem de 36 e f bine, deja 38 e de vis

Hai sa iti spun cum a fost schema mea
Am facut transfer in zi 19, blastocisti de 5 zile

Din zi 1 - estrofem 1 pastila
Din zi 4 am crescut la 2
Din zi 7 am crescut la 3
In ziua 11 am avut eco de verificare endo, mi-au zis ca e bun, am ramas tot pe 3 pastile
In ziua 14 am adaugat progesteron

In rest clexane de la transfer si schema clasica de sustinere.
Vin rosu si voie buna, pentru endo eu am mai luat si laptisor de matca, pastile, pana la test.

Cam asta a fost
CURAJ! e USOR!


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Brighiteu am royalgelly cred ca e bun nu?

amalia tsakoniati(matusa)

Mergi la inceput