Azoospermie - cap 8 -

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Am corectat titlul capitolului, imi cer scuze. Dar dc ma gandesc mai bine cred ca e mai bun diagnosticul de azoosperime decat azoospermie.
Avalon-ici
Gudinde off-topic : Acel Tre-en-en nu-ti scade glicemia, iti face celula mai permeabila. A.... si uita de Frank ala.
Iuca succes pe drumul care l-ai ales. Vrei sa te trec pe listutza de aspirante? IAD la Sabyc vrei sa faci? Cu cine?
Iyoana am uitat sa ma uit aseara. Ma uit in seara asta. In orice caz e de 2 ori si ceva mai mare decat limita superioara.
Vrembebe imi doresc sa ramanem active pe aici pt ca numai asa ne impulsionam una pe alta.
Andra tu pe unde te-ai bagat? Cum mai merg investigatiile la tine?

-ici pt toate fetele care baga un ochi pe aici si mai dau si cate un vot

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bysko spune:

Am vazut subiectul si m-am gandit sa va incurajez! Am o prietena care a ramas insarcinata in ciuda faptului ca prietenul ei are oligoazoospermie de gr.3. Problema ar fi ca dl. nu prea crede in minuni, dar sper sa pastreze bebele ca este in 6 saptamani. Tipa imi este o foarte buna prietena si stiu ca nu s-a culcat cu altcineva. Asa ca se poate!
Va pup si va urez mult succes in continuare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Fetele mare minune ca suntem mai active ca niciodata si ca ne-am intors toaaate oitele ratacitoare care n-am mai dat de mult pe-aici :-)
Eu plec acum in we si ma intorc aia marti, asa ca va pup pe toate si va doresc odihna/distractie placuta !

PisiX,
Viitoare Mami (odata si-odata)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Bysko multumim pt incurajari dar oligo inseamna ceva gigei, la noi nu sunt de aceea tb sa facem biopsie testiculara.
Gudindel multumesc pt urari
Pisicule WE placut.

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns heleny spune:

Buna fetelor, vin si eu cu o veste buna:
sotul meu a facut punctie astazi la Sabyc si au gasit spermatozoizi si chiar mobili. Noi ne chinuim de vreo 6 ani sa facem bebe problema fiind azoospermia sotului provenita de la o orhiepididimita bilaterala veche. Toate analizele erau perfecte( hormonale si restul) doar Fsh era la limita inferioara dar nu sub limita. Dar de iesit nu iesea nici un spermatozoid. Asa ca azi s-a finalizat cosmarul nostru si am mai facut un pas spre reusita( speram) Deja m-au programat pentru ICSI pe 26 oct. Am uitat sa va spun ca echipa a fost Dr. Feldberg Dov si Dna Matei. Nu va mai spun pretul ca a fost mare dar a meritat zic eu mai ales ca nu ne-am confruntat cu nebunia de la Giulesti pentru care nu ne mai tineau nervii.
Si inca ceva nu a fost Biopsie ci punctie asa ca sotul meu s-a trezit dupa anestezie a mai stat 30 minute in pat dupa care a zis ca se simte foarte bine si vrea acasa. Mi-a cerut cheile de la masina ca sa conduca el!Si pana seara am tinut-o doar in vizite.....; Nu stiu sincer dar din ce-am auzit ceilalti doctori care fac asa ceva fac biopsie din prima, procedura care este cu taiat scrot si restul si care se vindeca putin mai greu. la al meu nici de pansament nu a fost nevoie! Sper din tot sufletul ca si la voi sa se gaseasca rezolvarea pentru ca stiu ca e foarte greu sa fii azogirl.
Pupici,
Heleny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

Heleny felicitari pt va doresc multa bafta la ICSI
Miki Miki inseminarea o voi face cu dr Miciner si biolog Matei. Din cate stiu eu Mciner nu mai e la Sabyc, oficial nu stiu inca unde.
Va pe toate si va doresc multa bafta la II.

vrem si noi un - din august 2005
vio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Iyoana uite analizele sotului meu:
In ian 2006 avea :
FSH 27,4 mIU/ml normal (0,7-11,1)
LH 12,4 mIU/ml normal (0,8 - 7,6)

Am schimbat laboratorul si in febr 2006 au iesit urmat val:
FSH 32,7 mIU/ml normal (1,6- 12)
LH 26,5 mIU/ml normal (6- 30)


Prima data a iesit FSH mai mare cu 2,4 decat limita superioara si LH a iesit mare iar a II-a oara a iesit FSH cu 2,7 ori mai mare decat lim sup si LH in interval. Deci sunt f mari valorile la FSH. Damian nu face biopsii dc FSH e asa mare. Spune ca nu are rost. Caut ceva ca sa il scad. Stiu ca acesta scade at cand se produc gigei , cu un tratam bun poate reusesc si imi da OK pt biopsie.
Ma gandesc ca produsul HGH Activator produs de Vivitas poate ajuta la scaderea FSH deoarece ac produs intinereste organismul si cum FSH creste odata cu inaintarea in varsta posibil sa ajute la scaderea FSH.
Mai multe despre HGH Activator www.magazine-online.ro/medactiv/detalii/hormonul-uman-de-crestere--acvtivant-hormon-crestere-hgh-60-capsule-vivitas-provita/10755/0/" target="_blank">aici

Astept si parerile celorlalte fete.



Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Heleny super vestile. Punctia se face in epipidim , adica se introduce o siringa acolo si se scoate ce este. Dc nu e nimic se face biopsia si nu se taie f mult se ia material cat un vf de chibrit. Am scris asta ca sa nu se sperie cei care vor sa faca biopsie. Mult succes in continuare.
Iuca te pun pe listutza de aspirante?

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

Da miki miki e prima IAD care o fac, si am inteles ca va fi dubla.

vrem si noi un - din august 2005
vio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns heleny spune:

Nu vreau sa se sperie nimeni pentru ca pana la urma e ultima sansa si faci orice pentru un copil. De fapt nu a fost punctie in epididem pentru ca acesta era ingrosat si blocat de la infectia din trecut. Au fost sapte intepaturi de ac de branula in ambele testicule in locuri diferite. Asta este de fapt procedura Dr. Dov. Bineiteles ca daca nu gasea facea pana la urma si biopsie dar nu din prima.

heleny

Mergi la inceput