Bobocei de septembrie-octombrie 2012 (20)

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Norma, nu poti merge cu el la pediatru sa-l consulte? Sanatate Andreiutzului!

Claudia, noi nu am avut probleme cu vaccinul. Poate o fi uitat medicul de familie sa-l comande...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca2B spune:

Claudia, nici noi nu am avut probleme. Vaccinul ne astepta la medicul de familie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca2B spune:

Ne-am intors dintr-o scurta vizita; Iustin nu e f prietenos..se sperie daca vede lume multa si casa straina :(..Pana la urma s-a dat pe brazda, dar nu-i place deloc sa fie in centrul atentiei. Sper, cu timpul sa se schimbe.

Noapte buna tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norma36 spune:

Buna dimineata, am vorbit cu pediatra mea si cu inca o pediatra (de la spitalul de copii)la care am facut niste analize si binenteles ca fiecare mi-a dat alt tratament; nu m-as mai duce cu el prin spitale sa mai contacteze ceva dar in noaptea asta nu a mai tusit; sa vad cum e azi; maine e de garda pediatra de la spital daca se inrautateste situatia (sper sa nu...). I-am dat oscilloccinum. L-am scos si afara ca e mai cald decat in casa.
O zi minunata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nu_mai_stiu spune:

Neata'!
Mersi Olivia!

Fetelor am facut si noi vaccinul ieri.Iar a spart bulanasele.Nu a facut febra,e oky.A plans ca de fiecare data,dar a trecut rapid.Pana in septembrie nu vreau sa mai aud de nici un vaccin ca o iau razna.

I-am dat ieri pt prima data avocado.Simplu nu i-a placut....in schimb,azi i l-am facut cu mar si a papat aproape tot.

Pupici !!!!

PS:Nu mai suport bormasina la cretinii aia. :((((( din februarie frateeee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Neata,

Norma, ma bucur ca e mai bine piticul!

Aoleu, Andreea, tot nu au terminat??? Ce naiba fac, dau gaura langa gaura in toti peretii?

Am comandat aseara scaunul de masina. M-au sunat de dimineata sa-mi spuna ca ajunge maine. Abia astept!

Stela, Carmen, ce mai faceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca2B spune:

Neata si de la noi!

Iustin doarme acum, s-a trezit devreme cu toate ca a avut o noapte mai agitata (impresiile din vizita cred ca l-au urmarit si in somn ). M-am invatat/l-am invatat cam prost: il iau mai des cu mine in pat noaptea si mi-e teama ca se va obisnui asa . Oricum imi place mult sa il simt langa mine, sa ii ascult respiratia cand doarme, sa ne incalzim unul pe altul... Hai ca o dau in altele si e prea devreme Ma cuprinde melancolia cand vad cat de repede creste si vor trece momentele astea

O zi frumoasa, fetelor!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Claudia noi am facut vaccinul de 6 la 7 luni si l-am prins pe ultima suta de metri ca sa zic asa, plus ca a fost o solutie de compromis, adica in loc de hexa, i-a facut pentaxim-ul la un picior si hepatiticul la alt picior, practic l-a intepat de 2 ori. Asistenta mi-a si zis atunci ca nu mai sunt vaccinuri si ca a mai gasit ea si ne-a facut. Atunci m-am gandit ca-mi spune asa ea ca sa-si dea importanta... oricum imi spusese ca nu mai are pt alti copii, asta a fost in martie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudia_30 spune:

Va multumesc foarte mult de raspuns. Ma gandeam sa il cumpar dar m-am razgandit. O sa astept sa il aduca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nu_mai_stiu spune:

Buna dimineata!

Se pare ca de cand a dat caldura e tot mai putina activitate pe aici.Mi se pare si normal :))

Olivia ei nu dau non stop gaur I,dau doar cand doarme Andrei.

Am uitat sa va spun ca sunt tare fericita ca al meu iubit copil s-a reglat cu kk. Face in fiecare zi fara nici un ajutor.Azi i-am dat pruna ca nu ii mai dadusem de mult timp.Deci ma declar fericita.Corina,astept sa vii si tu cu un astfel de mesaj.

Si....am impresia ca i-a apart gingia.Dar nu sunt 100% sigura.

Va public!

Mergi la inceput