Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (58)

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Buna Gemenistele!

ORia cu scosu gazelor: la noi a mers sa le frecusam circular pe spate,nu batutu clasic.
Pune poze sa iti vedem minunile !

Monas ce amuzant zici cu sacoteeeeii!!

2apples bine ai venit printre noi. Uau ai dus deja sarcina 37s, super tare! Cum o sa ii cheme? Sa vii cu vesti!

Azi am dat shaormele in leagan in parc, toti se uitau la noi. Pt ca de ce? am bagat ambii cupii intr-un leagan so am avut shaormeee la pacheeeet!

Si pt ca azi e ziua Pufelor-fac 7 lunite, am facut reteta Carlei de biscuiti pt bebe: http://www.jocurban.ro/injoaca/?p=2294
A mancat Maruta - a lins-o molfait unu. I-am dat si Ilincii, a lins putin, da nu cu atata pasiune ca sorsa grasucina.
Sa vedem cum is in bibi cu lapte sau in iaurtel.Am zis ca aia din comert pt bb sunt plini de zahar si grasimi vegetale si pan la urma de ce sa nu fac si eu?

Sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna 6.11.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rayuela spune:

www.flickr.com/photos/10458757@N08/5805715899/in/photostream" target="_blank">Dionisie Si Julia

Acum am apucat sa pun si eu citeva poze!au mai crescut,sint poze din prima lor saptamina.

Mami de Amelie 7 ani si gemeni Julia si Dionisie (19.05.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

buna fetelor

noi suntem in carantina, Robi are pojarel
balamuc c o sa faca si frasu
off

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Rayuela, am vazut pozele! Ce dulcei sunt! Imi plac bouncerele alea sau ce sunt, leganase. E bine ca sunt asa mari ca o sa se juace in ele si cand se lungesc.
Da el e cumva mai micut ca sorsa?

Mirelo, vai saracutii de voi! cum o fi reusit sa ia ? Auziti da pojarelu e altceva decat pojar?

la multi ani Mara si Maia de LUMI! Uau aveti un anisor ce frumooos! Mara si Maia sa fiti sanatoase, curajoase, destepte, ca frumoase deja sunteti!

Sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna 6.11.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 2apples spune:

Buna din nou... merci de intampinare, Sugubina. Da, am reusit, chiar astazi facem de fapt 37 sapt, dupa fricile de nastere prematura incep altele, acum pe ultimele zile. In 4-7zile se pare ca programam si noi cezariana. Nici nu stiu daca vreau sa se nasca mai repede, sa scap si eu si sa ii vad ca.s bine si in siguranta, sau daca nu le.ar fi bine sa ii mai las, mai ales ca nu prea dau semne ca s.ar grabi. Imi e si cam greu fizic, chiar foarte.
cu numele, mai negociem acum cateva zile, daca era dupa mine stiam demult, dar pana la urma ne decidem noi.
Ce sa va mai spun? Sunt pe aici, oricum nu ma misc de pe canapea, ca imi e semi.imposibil...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

sugu nush mama

dupa 3 zile de febra mare au inceput sa apara bubele
am zis ca s de la caldura, ca nu dadusem inca drumul la AC si era ca n cuptor la noi

iar le am vazut ca i plin din cap pana n picioare si urlacios ceva de speriat
nimic nu i intra in gratii, asa ca aseara am fugit la urgenta la spital
concluzia pojarel, adik rubeola

l a luat din parc din aer, cica e epidemie de pojarel si pojar

Maia si Mara, gargaritele mele dragi sa cresteti mari si frumoase

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

Sugubina,cred ca toti gemenii de pe aici si nu numai au impatit, pana
la aprox 1 an acelasi leagan....pentru ca sunt atat de multe parcuri, cu atat de multe leagane ....
Sa vezi distractie cand sunt mai mari si nu mai pot imparti acelasi leagan, si vor vrea in acelasi timp sa se dea ... si niciun leagan liber.... iar coada e lunga-lunga
Si fetele cu gemeni in carut, socializati acum cat mai puteti,ca dupa ce pleca in picioare va salutati din alergare....( poate veti avea macar unul care sa stea linistit unde il "plantezi" ca daca aveti doi duracelli )... e greu si trebuie ajutoare (pana acum le-am tot evitat, dar a sosit momentul in care le-am solicitat )

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

mirela sanatate la motanei... va face si celalat dar priveste partea buna... veti avea imunitate...o ratati la gradinita



poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

capitol nou

fetelor capitol nou

gabitza la asta ma gandesc si eu, scapam mai tarziu


mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput