Samburei si dovlecei de Sept-Oct 2013 (12)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Elena_R spune:

Cris felicitari pt baietel!!

Dark Bendis, felicitari pt fetita si rezultatele bune de la scan!

Ma bucur mult pt voi

Ce emotionant ca aflam deja ce ascund burticile.. parca ieri erau niste samburei cat bobul de mac! hahaha daca acuma ma gandesc asa ce o sa fac cand are copilul vreo 20 de ani hahhhaaa

Ieri m-am dus flamanda sa fac cumparaturile la supermarket si bineinteles ca am cam pus cam multe prostii in cos, printre care chips si chiocolata. Nu va zic ce scandal am avut cu consortu acasa! Cum ii dau eu la bebe sa manance atata junk food??? A zis ca le mananca pe toate pana vin acasa ca sa nu ii fac rau la bebe Ce grijuliu e el cu ce mananc! Nici macar nu mananc asa multe prostii dar acolo un chips doi, sau o bucatica de cioco, sau un pic de inghetata tot poftesc, ca deja atatea mere si portocale am bagat in mine, cred ca puteam sa hranesc o tara intreaga! De acuma o sa imi iau junkul la servici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elutza82 spune:

Off Doamne, Vi4i, este groaznic! Saracii parinti!! Cum s-a intamplat? Era bolnavior? Offf Dumnezeu sa-l aseze langa ingeri si sa-si vegheze parintii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgo spune:

Citat:
citat din mesajul lui elutza82

Off Doamne, Vi4i, este groaznic! Saracii parinti!! Cum s-a intamplat? Era bolnavior? Offf Dumnezeu sa-l aseze langa ingeri si sa-si vegheze parintii!


Ella I. 18+


Pffff ... ce sa mai zic. Groaznic, groaznic sa-ti moara un copil, nascut sau nu.

Eu vin de la echo, printre altele. Ne-am uitat si eu si doctorul in zadar dupa vreo putza, dar nu este. Si la varsta asta ar fi trebuit sa se vada. Deci carucior roz, va rog !

Ma duc sa mananc ceva ca pur si simplu dau in primire de foame.

Mami de Mathias si 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elutza82 spune:

Virgo, felicitari Sa fiti sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

Virgo, felicitari pentru domnisoara din burtica Sa ai o sarcina cat se poate de usoara in continuare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgo spune:

Neata.

Am schimbat semnatura in conformitate cu varsta ecografica.

Evident ca tanti statea cu piciorul in guritza. Am masurat un femur lung de felina, apoi ne-a facut cu mana. Dupa care si-a reluat degetele la molfait, tacticos. Doctorul era pe jos de ras.

Maine am o groaza de lucruri de facut, mi-am luat liber poate ajung totusi si pe la marea evidenta a populatiei.

Danyce, receptionat mesajul. Ne auzim la un telefon imediat ce-mi iau un SIM de NL. A propos, cum e vremea in NL ? Ca sa stiu cum sa ne imbracam, ieri aici au fost aproape 26 de grade, ucigator de cald.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_ella2003 spune:

Pastilutza, nu stiu nimic de subiectul asta si imi pare rau ca nu te pot ajuta. Si eu sunt de parere sa mai ceri parerea unui doctor. Si daca trebuie sa faci injectii, le faci pentru binele micutei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

Virgo, aici e mult mai rece ca in Ro. Azi sunt 16 grade. Uita-te aici pentru prognoza meteo pentru saptamana care vine:

http://www.knmi.nl/waarschuwingen_en_verwachtingen/

Si eu astept cu nerabdare controlul de pe 8 mai cand o sa-mi vad iar bebelusii si sper sa aflu ce e si al doilea. M-a distrat domnisoara felina. Pana atunci am parte de suturi din ce in ce mai serioase de ambele parti ale burticii. Ieri fusesem in Arnhem toata ziua la shopping cu buna mea prietena Elena si, la un moment dat, simteam ca ambii pitici protesteaza, se invart. M-am asezat pur si simplu 15 minute pe un scaun dintr-un magazin, la raionul decoratii interioare si m-am facut ca testez scaunul respectiv. Nu mi-a zis nimeni nimic si mi-a prins foarte bine.

Azi incerc sa ma odihnesc si sa mai fac una-alta pe langa casa.

O duminica placuta tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vi4i spune:

Buna seara mamici cu burtici!

imi cer mii de scuze de mesajul de ieri... am fost mult prea afectata si nu mi-am dat seama ca nu e loc aici de asa mesaje.... l-am sters....


asa deci avem multe domnisoare oauuuu deci eu sigur tre sa mai fac un baiat caci sa aiba si fetele de unde alege

Alina,Pastilutza, Bendis si Virgo felicitari p-u fetite...multa sanatate la bebeline.... of of of ce de-a printese o sa avem noi pe aici

Criss felicitari p-u barbatel.... sunt niste dulci baietii dar si zburdalnici..mie imi plac enorm... sunt mai mamosi

Magda nu cred ca mai rost sa mai zic si eu ceva.... sper numai sa treci cat mai usor peste acest hop....

Pastilutza eu am nascut mai devreme, la 37 sapt si cateva zile... si mie mi-au propus sa fac injectia p-u maturarea plamanilor pe la vreo 35 sapt. in caz ca nu mai rezist si trebuie sa nasc mai devreme din cauza Colestazei... dar nu am facut pana la urma..caci am rezistat eroic la mancarimi si la stresul provocat de ele... Deci daca este nevoie sigur faci injectiile... mai ales daca se stie ca este risc de nastere prematura ( care eu cred ca la tine nu o sa fie)

Virgo imi pare sincer de problemele tale cu sotul.... eu nu stiu care e situatia ta exact dar te inteleg bine... sper totusi sa treci si peste asta... poate e mai bine venit divortul decat o casnicie ratata. si eu desi acum sunt mai bine cu sotul,stiu bine ca am sa ajung mai devreme sau mai tarziu la divort caci dragostea a disparut,mai bine zis el cu timpul a distrus-o. dar ca doi prieteni ce au doi copii impreuna si cu putin respect mai trag inca de aceasta casnicie numai si numai p-u copii si plus ca nu imi este asa usor sa ma scol si sa ma duc fiind intr-o tara straina si singurica! iti admir curajul p-u hotaraea lauata luand in vedere situatia ta(cu bebe la purtator) dar sper ca totusi mai exista la voi acea flacara si totusi nu ajungeti la cele mai rele si va uniti din nou



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vi4i spune:

Cat despre mine... eu si bebe suntem bine..asa vreau eu sa cred..desi am fost sapt trecut la dr. nu am de unde sa stiu ca nu imi face eco la spital. m-a trimis sigut sa fac cardiograma ca cica am pulsul mult prea marit,in fine eu nu am inteles nimic din ce a zis. am auzit numai inimiora bebeului..care bate asa frumos si repede. am luat mult in kg. m-am facut deja am pus 6 kg... pai ce ma fac pana la sfarsitul sarcinii,ma fac cat un butoi.... totusi limita mea e de 15-16 kg max. la prima sarcina am luat numai 13.

am un bebe miscacios...de numa numa...si tati al nostru il simte deja..chiar ii vedem miscarile se linistete cand Dionisi pune manuta pe burtica...simte el protectia de la fratele mai mare

astept si eu cu nerabdare data de 13 mai,atunci fac morfo de trim2...

sambata imi astept parintii cu sora mai mica,vin vizita de Pasti pe care il v-om petrece in Santorini alaturi de sora mai mare care traieste acolo cu sotul si bebe! astept cu nerabdare sunt vreo 7 ani de cand am petrecut Pastele asa toti impreuna.... plus o pauza de 10 zile de sot nu strica

am deja 19 sapt. (imi este lene sa imi schimb semnatura) si un burtoi pe cinste...deja toata lumea care ma vede imi zambeste larg caci sigur arat deja a gravida (in sfarsit)

maine sigur intru sa mai fac schimbari la lista si sa adaug Domnisoarele caci acum nu mai am putere

va pup pe toate si sa eveti o Noapte Buna!



Mergi la inceput