Detaliile care ne fac viata mai frumoasa

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

de 2 zile ma bucur ca nu am fumat decat din pipa electronica...sper sa ma tina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miriluta spune:

Off-topic: lorellay in loc de pipa electronica am citit pisica electronica si imi faceam cruce cum o fi aratand pisica electronica si cum Doamne-iarta-ma se fumeaza??



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns indu spune:

Astazi a trebuit sa fiu acasa dupa amiaza ca sa vina unii sa verifice nu stiu ce la instalatia de incalzire; Asadar mi-am luat jumatate de zi de lucrat de-acasa.
Mi-a placut tare mult sa lucrez la mine in living, sa-mi pun cafeaua mea preferata pe masa si muzica frumoasa in surdina la boxe.
Acum ma bucur ca trebuie sa-mi iau canapea noua si o sa plec in cateva minute la un magazin mare de canapele :).

Iar apropo de lucrurile marunte de ni se intampla si ne insenineaza zilele, imi aduc aminte de o astfel de intamplare. Acum vreo doua luni, o dimineata frumoasa de primavara, mergeam la lucru cu autobuzul ca in fiecare dimineata, gandindu-ma la diverse. La una din statii, un batranel alerga de zor sa prinda autobuzul: soferul l-a asteptat iar cand a urcat a inceput sa multumeasca tuturor cu un zambet mare pe toata fata. S-a asezat el pe scaun iar la una din statiile urmatoare a urcat o doamna cam de aceeasi etate cu el. Batranelul s-a ridicat si foarte elegant i-a oferit locul sau doamnei. Si-a gasit alt loc si apoi iar a urcat alta doamna careia din nou i-a oferit locul, desi erau altii tineri care stateau fara jena cu ochii in iPhone.
Domnul asta m-a facut sa zambesc si mi-a dat bunadispozitie pentru toata ziua: doar prin faptul ca era cu zambetul pe fata mereu, impartind cate putin din bucuria lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marumiha spune:

Ma bucur ca sintem sanatosi.
Ma bucur ca baietelul meu e mereu vesel ,multumit si fericit , se bucura de orice lucru fara mare valoare.Ma bucur cind il aud zilnic ca-mi spune ca ma iubeste .
Ma bucur ca avem serviciu si eu si sotul in aceste momente de criza.
Ma bucur ca nu avem datorii.
Ma bucur ca nepotica mea a mai luat un 10 la examen.

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

1.Ma bucur pentru ca inca sunt in viata si nu am nici o problema de sanatate

2.Ma bucur de fiul meu de 6 ani care ma rasfata cu declaratiile lui,ne rasfatam reciproc
3.Ma bucur ca sunt si mama de fetita de 2 saptamani,ma bucr ca nu mai e doar un vis,E AICI si desi are doar 1400 acum....exista si respira si plange si deschide ochii....si sunt topita de fericire pentru ca o pot privi,exista nu doar in imaginatia mea,mi-am dorit-o enorm,mai mult decat as putea spune in cuvinte.
4.Ma bucur ca mama mea e inca in viata,ma bucur ca pot sa o aud si ca vine in 32 de zile la noi pentru o vreme
5.Ma bucur ca am plecat departe si mi-am gasit locul,rostul,pacea,prietenii,casa
6.Ma bucur de fiecare iubire pe care am trait-o!!!!Este cea mai extraordinara dintre experientele vietii....sa stii ca ai iubit cu toata fiinta ta si macar pentru o vreme...ai trait o poveste si tu ai fost zana,printesa,eroina,cea dorita,iubita,asteptata,visata,rasfatata.
7.Ma bucur de nepoatele mele si de tot ceea ce pot sa fac sa le bucur copilaria.
8.Ma bucur de sufletele care ma iubesc,prietenele mele ....carora imi pot deschide sufletul,in fata carora pot sa plang si sa rad si sa nu imi fie rusine de ceea ce simt.
9.Ma bucur ca am avut sansa sa ma concentrez pe ceva anume pe termen lung si sa vad rezultatul mult dorit
10.Ma bucur ca am avut sansa sa intalnesc oameni intelepti care m-au invatat si corectat cu drag ,cu caldura,oameni care m-au invatat ca iertarea e cea mai importanta lectie a vietii;oameni care m-au ajutat sa inteleg ca nu se poate ca tot timpul viata noastra sa mearga in sus,mai merge si in jos....si cand simt ca o iau la vale sa nu disper ci sa ma bucur de ceea ce mi-e dat sa traiesc,de bogatia de evenimente,sa fac haz de necaz....chiar si cu lacrimi in ochi
11.Ma bucur ca am avut sansa sa alin,sa mangai,sa dau speranta,sa ajut,sa dau un bun exemplu,sa gresesc si sa rad de propria greseala,sa constat ca stiu multe si ca din fericire mai am inca de invatat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_stefi spune:

Ce frumos ai scris Delia21!!!
lorellay multa bafta cu tigara electronica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

multumesc
azi ma bucur ca port niste sandalute de lac albastre care sunt super comode si am si cercei asortati..si sunt tare mandra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AkaManah spune:

Bebe a facut ca "turturoiul" (gangurit asemanator sunetelor scoase de turturele) in telefon.
Am reusit sa imi comand 2 uniforme militare, de ww1 si ww2. Sunt extra-incantat.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_stefi spune:

Astazi sunt foarte incantata de "vizita" la coafor!
E minunat sa fi femeie,sa te simti femeie,sa ai clipe din astea de rasfat ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Azi ma bucur ca nu a mai facut Victoria febra si am venit acasa (eram in spital de luni noaptea). Victoria e super-fericita ca suntem acasa si eu ma bucur de fericirea ei! De energia ei, de zambetele ei.

_
Mami Nadia si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

VICTORIA


Mergi la inceput