Felicitari De_ea! Hai Lai! CIRESELE Mai-Iunie2013

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Simcri, si eu cand am fost la control la 29s, mi-a zis ca am un pic cam mult lichid, si cum aveam si diabet, plus prob de col, m-a bagat urgent in protocolul Céléstene. A doua zi la eco insa, cu un ecografist, totul era normal cu lichidul ....

Bai, eu am avut un cosmar : bb nu coborase si imi faceau ceza. Eu nu am nimic cu ceza, dar sa fie de la inceput domne, nu prima nastere normala, mi se face vaginul acordeon si acum ceza, ca sa am si o taietura pe burta. deci ori una, ori alta, ce naiba


Vicky, Printzesone and BB (37+)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simcri spune:

Vicky stii ca in general sa zice ca o sa fie invers decat in vis, deci o sa fie normal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Bai, la mine nu prea. Eu am visat ca o sa am fata si fata am avut :), de fiecare data.


Vicky, Printzesone and BB (37+)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hellie spune:

Simcri, mie mi-a scris asa :" glucoza 50 grame, fasting, 1h, 2h".

30

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simcri spune:

Vicky oi fi mama omida :) nu te mai gandi ca iti creste pulsul, fi zen oricum nu poti schimba nimic
Hellie ce bine de tine eu am 100g, cred ca aia vor sa ma aduca la coma, sange o sa-ti ia pe nemancate, la 1h si la 2h

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hellie spune:

Aham, ti-a dat 100 pentru ca te-a vazut acra cu adevarat.

Eu doar 50.... Deci sunt ceva mai "dulcica" .

30

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simcri spune:

Se stie :) oricum deja imi spune toata lumea ca o sa fiu o soacra acra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elyana spune:

Neata, fetelor

Imi pare rau ca trebuie sa faceti testul ala... Nu inteleg de ce nu se gaseste o modalitate mai "omeneasca" de a creste glicemia
Hellie mie mi-au interzis sa parasesc sala de asteptare

Sper sa reusiti sa rezolvati si problemele cu hr-ul

Eu nu am nici o noutate, azi ma duc sa spionez locatarii m-am tot gandit ce are un bebe de nu prea misca, dar cred ca nu il simt eu, azi noapte mi-au facut un mic show amandoi :)

29+ Gabriel Luciano + Mikael Damian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miche spune:

"neata fetelor !!

Simcri, si mie, la un eco mi-a spus ca am putin cam mult lichid, iar dupa o luna, la acelasi eco si aceeasi doc a zis ca sunt ok, si ca cel mai probabil pozitia bblui din burtica a influentat masuratorile.
Eu nu prea mai pot sa inteleg aparatele astea eco performante, care dau erori deoarece, acum aproape noua ani , la un biet ecograf de la municipal, in dimineata dinaintea nasterii mi-a spus ca bb are 3.3kg si exact atat a avut la nastere (dupa 12 ore)

Flafi, tu de ce nu esti cuminte si faci treburi??
Iti trimit modele de crosetat? Eu am facut ieri o caciulita , pt primele sedinte foto

Carmen333, protectia impermeabila a saltelelei se foloseste strict cand renuntam la pampers, altfel, nu vad rostul unei saltele de calitate. Combinatia cocos spuma cocos permite oarecum trecerea aerului, iar bebele se va smti bine , cred eu.
Zicea cineva aici ca i se pare moale salteluta cocos-spuma-cocos. Asa mi s-a parut si mie, dar cand am asezat-o in patut, e chiar ok

Mi-au venit si mie rez la analize,toate bune, in afara de o candidoza care nu se manifesta agresiv..

De azi intr-o saptamana merg si la consultul preanestezic la 36 sapt , asa ca imi astept randul pana fac 38 saptamani , nu mai mult ca m-am saturat de pat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Neata !
Asa va vreau ,sa fiti cuminti si sa va asteptati randul !
Simcri si Hellie felicitari pentru rezultatele de la eco si succes cu testul scarbos !
La mine se pregateste ceva ,de 2 zile tot simt asa o presiune pe vezica plus niste dureri ca niste sageti si presiune pe rect. Eu as vrea sa mai astepte un pic bebe ca sotul are niste drumuri de facut zilele astea si nu as vrea sa ma apuce nasterea cand nu e el langa mine.
Am vazut ca o avem pe lai cap de lista ,bag o incurajare de pe acum : hai lai ,nastere usoara mami !

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum36+Eduard-Mihai

Mergi la inceput