Toate forumurile Sarcina de la A la Z  Odiseea sarcinii in 40 de saptamani ...

Felicitari De_ea! Hai Lai! CIRESELE Mai-Iunie2013

Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 22

mcoca

3923 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimcoca Adauga semn de carte la raspuns Trimite mcoca un Mesaj Privat
Simcri, si eu cand am fost la control la 29s, mi-a zis ca am un pic cam mult lichid, si cum aveam si diabet, plus prob de col, m-a bagat urgent in protocolul CÚlÚstene. A doua zi la eco insa, cu un ecografist, totul era normal cu lichidul ....

Bai, eu am avut un cosmar : bb nu coborase si imi faceau ceza. Eu nu am nimic cu ceza, dar sa fie de la inceput domne, nu prima nastere normala, mi se face vaginul acordeon si acum ceza, ca sa am si o taietura pe burta. deci ori una, ori alta, ce naiba

Mergi la inceput

simcri

445 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite simcri un Mesaj Privat
Vicky stii ca in general sa zice ca o sa fie invers decat in vis, deci o sa fie normal
Mergi la inceput

mcoca

3923 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimcoca Adauga semn de carte la raspuns Trimite mcoca un Mesaj Privat
Bai, la mine nu prea. Eu am visat ca o sa am fata si fata am avut :), de fiecare data.

Mergi la inceput

Hellie

474 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Hellie un Mesaj Privat
Simcri, mie mi-a scris asa :" glucoza 50 grame, fasting, 1h, 2h".

30
Mergi la inceput

simcri

445 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite simcri un Mesaj Privat
Vicky oi fi mama omida :) nu te mai gandi ca iti creste pulsul, fi zen oricum nu poti schimba nimic
Hellie ce bine de tine eu am 100g, cred ca aia vor sa ma aduca la coma, sange o sa-ti ia pe nemancate, la 1h si la 2h

Editat de - simcri on 17/04/2013 23:28:31
Mergi la inceput

Hellie

474 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Hellie un Mesaj Privat
Aham, ti-a dat 100 pentru ca te-a vazut acra cu adevarat.

Eu doar 50.... Deci sunt ceva mai "dulcica" .

30
Mergi la inceput

simcri

445 Mesaje
Se stie :) oricum deja imi spune toata lumea ca o sa fiu o soacra acra
Mergi la inceput
Elyana
Elyana

363 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Elyana un Mesaj Privat
Neata, fetelor

Imi pare rau ca trebuie sa faceti testul ala... Nu inteleg de ce nu se gaseste o modalitate mai "omeneasca" de a creste glicemia
Hellie mie mi-au interzis sa parasesc sala de asteptare

Sper sa reusiti sa rezolvati si problemele cu hr-ul

Eu nu am nici o noutate, azi ma duc sa spionez locatarii m-am tot gandit ce are un bebe de nu prea misca, dar cred ca nu il simt eu, azi noapte mi-au facut un mic show amandoi :)

29+ Gabriel Luciano + Mikael Damian
Mergi la inceput

Miche

1106 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiMiche Adauga semn de carte la raspuns Trimite Miche un Mesaj Privat
"neata fetelor !!

Simcri, si mie, la un eco mi-a spus ca am putin cam mult lichid, iar dupa o luna, la acelasi eco si aceeasi doc a zis ca sunt ok, si ca cel mai probabil pozitia bblui din burtica a influentat masuratorile.
Eu nu prea mai pot sa inteleg aparatele astea eco performante, care dau erori deoarece, acum aproape noua ani , la un biet ecograf de la municipal, in dimineata dinaintea nasterii mi-a spus ca bb are 3.3kg si exact atat a avut la nastere (dupa 12 ore)

Flafi, tu de ce nu esti cuminte si faci treburi??
Iti trimit modele de crosetat? Eu am facut ieri o caciulita , pt primele sedinte foto

Carmen333, protectia impermeabila a saltelelei se foloseste strict cand renuntam la pampers, altfel, nu vad rostul unei saltele de calitate. Combinatia cocos spuma cocos permite oarecum trecerea aerului, iar bebele se va smti bine , cred eu.
Zicea cineva aici ca i se pare moale salteluta cocos-spuma-cocos. Asa mi s-a parut si mie, dar cand am asezat-o in patut, e chiar ok

Mi-au venit si mie rez la analize,toate bune, in afara de o candidoza care nu se manifesta agresiv..

De azi intr-o saptamana merg si la consultul preanestezic la 36 sapt , asa ca imi astept randul pana fac 38 saptamani , nu mai mult ca m-am saturat de pat
Mergi la inceput

VIOIKA76

1218 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite VIOIKA76 un Mesaj Privat
Neata !
Asa va vreau ,sa fiti cuminti si sa va asteptati randul !
Simcri si Hellie felicitari pentru rezultatele de la eco si succes cu testul scarbos !
La mine se pregateste ceva ,de 2 zile tot simt asa o presiune pe vezica plus niste dureri ca niste sageti si presiune pe rect. Eu as vrea sa mai astepte un pic bebe ca sotul are niste drumuri de facut zilele astea si nu as vrea sa ma apuce nasterea cand nu e el langa mine.
Am vazut ca o avem pe lai cap de lista ,bag o incurajare de pe acum : hai lai ,nastere usoara mami !

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum36+Eduard-Mihai
Mergi la inceput
Pag. din 22 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com