FIV CU OVOCITE DONATE - Cap. 22

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Buna dimineata
vad ca nu ,numai eu nu am somn noapte mai e si Raisaeu pe la 2:30 cind ma dat jos din pat pt wc.pur si simplu as fi adormit dar am o agitatie in corp de zici ca beau nu stiu cite energizante ziua,i-mi zvicneste corpul .Sper sa-mi treaca e intilnita in trimestru 2 din cite am auzit,e naspa starea cind nu poti sta in pat intinsa.
De azi intram in sapt.19 doamne ce trece timpul de repede deja am strabatut jumate din sarcina cu bine ,mai am inca atit si atunci incepem alt dans de noapte cu
Raisa da asa este abia dupa ce se plateste suma in avans de 1000€ abia atunci primesti detaliat protocolul tau,pina atunci doar informativ c-am cu ce poti face tu la alegere dintre madicamentele trecute acolo care se gasesc in tara ta.Cind pimesti protocolul tau personal atunci il scanezi si de duci cu el Dr.Gineo si iti va da reteta pt ce ai nevoie,mai poti si sa-i ceri cordonatoarei reteta si ti-o trimite tie in e-mail o scanezi si mergi cu ea la farmacie.Mie farmacile unde am mers cu reteta scanata mi-au dat fara probleme pt ei e important sa ai reteta ca si asa tu platesti pretul integral pe medicamentatie.Pe mine ma dus pt inceput pina sa merg la punctie 210€ dupa care a mai venit reteta pt restul dupa ET.
Va las ma duc sa bag ceva de mincare ca iar fomica i-mi cere papa.Doamne ce mi-a schimbat mesele ,eu cRe bagam abia o cafea pe la 9 ,cafea noi nu mai bem decit cite un Lattemachiato asa din cind in cind ,cind ma simt eu mai obosita .
Revin mai incolo,matusico dormi?sa te sun sa te trezesti si tu cu noi la micul dejun matinal
Oa zi buna fetelor

Looana
+18


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fumi spune:

buna dimineata,
cei de la reprofit m-au programat in octombrie/noiembrie 2012.
Matusico, am primit raspuns si de la clinica din Grecia si mi-au cerut sa-mi refac analizele ( FSH si E2)
inca nu ne-am hotarat la ce clinica sa mergem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Buna dimmi!
azi sunt in treburi mai toata ziua am de alergat si am zis sa incep de dimineata ca sa termin pe la prinz ca atfel ma prinde caldura si .....mor toate burticile jucause
Loana hraneste nepoteleul si nu te plinge el este cel mai cuminte bebel de pe topic

amalia tsakoniati(matusa)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Fumi pai refa analizele si vezi ce ai cum

amalia tsakoniati(matusa)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fumi spune:

Amalia, multumesc pentru ajutor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paunas spune:

multumesc ivisor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorinta2012 spune:

Paunas eu am stat la Hotel Garni un camin studentesc foarte aproape de clinica cam 500 m - 5 min. A fost ok - curat apa calda aer condit televizor au la intrare automate de cafea apa sucuri etc. Micul dejun se ia la cantina caminului e ok. Pentru cei nepretentiosi si putina economie e ok. Eu am platit cam 50E noapte. Dupa 15 iunie am inteles ca preturile sunt mai mici. In acest complex este foarte liniste si verdeata multa.
Rezervarea am facut-o pe booking.com am listat-o si m-am prezentat cu ea la hotel. Ca rezerva imi facusem pe acelasi site si rezervare pt Hotel Voronez 2 care este tot in apropiere.
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

alina m-a cutremurat povestea ta...Doamne, cate greseli pot face unii doctori! Ma bucur ca sunteti amandoi bine si sper sa nu mai apara probleme, de niciun fel

Iti poti da seama ce reprezinta un om, nu dupa ce realizeaza, ci dupa ceea ce tanjeste sa realizeze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Neata fete frumoasa, da ce matinale ati fost
Raisa felicitari pt programare si doamne ajuta. Eu mi-am luat medicamentele fara nici o reteta. N am mai apelat la nici un dr, nu m am mai milogit la nimeni...ce rost avea sa incep iar povestea de la inceput ca sa-mi dea reteta....oricum medicamentele le plateam la pret intreg. Asa ca nu mai pierde vremea cu ei, mai dai si bani pe consultatiile lor...mergi direct la farmacie si fa comanda de tratament. vezi ca la noi nu se gaseste extrimax 2 mg. Pt ala cere la coordonatoare reteta si o trimiti la farmacia clinicii...de acolo vei comanda estrimaxul......in rest gasesti de toate la noi. Comanda din timp si dipherelinul....ca sa fii pregatita, sa-l ai in casa sa nu patesti cum am patit eu ca mi-a spus dr vineri ca luni trebuie sa-l fac si eu nici maca nu-l comandasem. Mult succes iti doresc



MTHFR A1298C genotip heterozigot; Factor XIII genotip heterozigot; PAI-1 genotip homozigot
13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cocolino2010

Fetele burtoase ori in curs de gravidenie vreau sa va reamintesc ceva ce v-am mai spus acum citeva zile:

Pentru Dublu Test nu uitati sa spuneti medicului si laboratorului care va face testul ca aveti sarcina din FIV CU OVO DONATE sa ia in calcul virsta donatoarei.


Coco eu mi-am facut DT sapt asta, inca nu am primit rezultatele de sange. Eu n-am spus absolut nimanui ce fel de FIV am facut nici dr, nici parintilor.....nimanui. Stiu doar eu, sotul si voi.....asa am considerat eu ca e mai bine pt noi tinand cont de lumea in care traim. Dr stie ca am facut FIV normal, am evitat sa afle prea multe detalii mai ales ca e cunostinta cu noi. Oricum nu prea ma stresez eu cu valorile la DT...stiu ca sunt doar statistice nicidecum nu se pune un diagnostic pe seama lui, iar diferenta dintre mine si donatoare nu e chiar asa mare, plus ca bebe la eco arata f bine si toate masuratorile sunt ok
Chiar sunt curioasa ce va iesi.


MTHFR A1298C genotip heterozigot; Factor XIII genotip heterozigot; PAI-1 genotip homozigot
13+

Mergi la inceput