Barcelona in aprilie

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marumiha spune:

Daca vrei informatii despre Barselona pot sa-ti dau,am fost de mai multe ori,ultima data acum 10 zile.poti merge la hotel sau poti ėnchiria un apartament la preturi accesibile si mai confortabil decėt ai merge la un hotel,chiar in centru.Referitor la transport e destul de simplu si te descutci usor daca ai un ghid turistic si o harta a orasului.Se poate circula si-n taxi ,nu costa mult,nu e un oras scump,sėnt preturi bune.Mare atentie cu banii,de la aeroport poti lua taxi care costa ėn jur de 25E sau autobuzul care costa 3,70E.-sėnt multe lucruri de vazut.Sper sa-ti fie de folos ėnformatiile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

quote:
Originally posted by ooana

Multumim mult de info.
promit ca ma intorc cu detalii si poze.

dar Ibitza chiar nu a fost nimeni sa-mi spuna si mie cate ceva?


Daca vrei sa fi iubit, iubeste !!!
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Wedding picture!
Starea civila
Honeymoon






Ooana, in Ibiza nu am ajuns inca, dar daca vrei sa ajungi mai repede din Barcelona in Ibiza, poti lua avionul, sunt curse cu Iberia (noi asa mergem din Valencia la Mallorca la vara).

Bebe Beca, la H. Barcelo Sants stam si noi o noapte in august, caci ajungem noaptea si a doua zi luam trenul spre Salou, la mareeeee....Am ales acest hotel ca fiind cel mai aproape de gara, astept sa-mi zici tu daca asa e!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

M-ai ridic o data subiectul...intr-o luna plecam
...poate a fost cineva de curand in Barcelona sau Mallorca (ne-am razgandit si o sa mergem in Mallorca si poate pentru o zi o sa vizitam Ibiza)


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

De de cate zile ar fi nevoie pentru a vizita Barcelona (in tihna)?


Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

Noi am fost de doua ori (o data 5 zile, a doua oara 4 zile) si abia la a doua vizita am reusit sa completam "pachetul" de sightseeing. Cu tihna poti sa uiti, ai sa mergi de or sa-ti sfaraie picioarele. Asta daca vrei sa vezi tot ce merita vazut. Dar merita!!


Felicia
Poze cu noi si vacantele noastre

*****************************
Adevar > Autonomie > Identitate

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

MissParker, merci de raspuns!



Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by MissParker

Cu tihna poti sa uiti, ai sa mergi de or sa-ti sfaraie picioarele. Asta daca vrei sa vezi tot ce merita vazut. Dar merita!!


Felicia
Poze cu noi si vacantele noastre

*****************************
Adevar > Autonomie > Identitate

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !!!




...asta asa e ...am fost de curand la Londra 5 zile...si am umblat de ne-am rupt picioarele ca sa vedem cat mai multe!
Sotul meu mi-a spus ca daca viitoare alegem cate un obiectiv pe zi...dar nu cred ca in Barcelona v-om fi in stare...noroc ca avem zilele in Mallorca de odihna!

noi vom sta doar 4 zile si ne-am gandit ca ar fi musai sa vedem:
- Parcul Guell
- Sagrada Familia
- La Rambla
- Plaįa d'Espanya
- Cartierul Gotic
- La Plaįa Reial
- FC Barcelona
- Muzeul Picass
- ....si lista ramane deschisa

daca cineva vrea sa imi completeze lista, e bine venit!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorikay spune:

Reactivez subiectul cu o intrebare pentru fetele care locuiesc in Barcelona. Noi vom merge acolo incepand cu 6 aprilie iar prognoza meteo pentru acea perioada ne-a cam dezamagit: maxim 15 grade, ploaie si, in una din zile furtuna si descarcari electrice. Noi avem experienta ploilor de aprilie din Disney/Paris (cu vant puternic si frig mult) si as vrea sa stiu ce inseamna ploaie in aprilie in Barcelona. Vom lua pelerine, cizme de cauciuc dar va fi atat de frig incat sa fie nevoie de geaca de iarna?
Multumesc anticipat pentru raspunsuri!

Mergi la inceput