Sangerare la nidare? rog raspuns...cu multumiri!

Sangerare la nidare? rog raspuns...cu multumiri! | Autor: Lorelay29

Link direct la acest mesaj

Buna seara!
va scriu si eu cu o mare rugaminte , in a ma lamuri cu o dilema , daca ati trecut prin ceva asemanator...
am facut acum 2 luni hsg si histeroscopie , urmanad ca luna aceasta la finalul ei sa fac si un drilling ovarian , insa sunt confuza.
Am avut ultimul CM pe 8 aprilie , azi as fi in z 14 si pt prima data in viata mea am observat pe slip pete mici de sange , deschise la culoare si reduse ca si cantitate. Am tot citi despre probleme de fertilitate si as vrea sa va intreb daca sangerarea mea de azi poate fi semn de nidatie( oare nu ar fi prea devreme? mentionez ca am avut contact in zilele 6 , 8 , 10 , 11 si 13) sau e posibil ca azi , in Z14 , sa aiba loc ovulatia si ea sa fie precedata de mici sangerari?
multumesc!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ANI.G spune:

Lorelay nidarea inseamna implantare si nu e cazul inca in Z14, insa da, de la ovulatie, una mai violenta, poate fi
eu am avut de cateva ori
Ar puea fi si un semn ca membrana ovarului s-a "rupt", deci a fost expulzat ovulul

la laparo, desi poate nu mai e nevoie se va vedea daca ai cicatrici ovulatorii sa nu, deci daca ai sau nu nevoie de drilling

Mergi la inceput