MONTIGNAC (188)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ariadna16 spune:

Tot in aceasta carte explica ce gresit este daca lasam mai mult de 4 ore fara sa mancam ceva. Organismul va stoca cand maninci la un interval mai mare, iar celulele grase activeaza mecanisme care impiedica arderea grasimilor stocate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_a spune:

Iti dai seama ca o vreau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe03 spune:

Claudia, nu ma indoiesc ca si cerialele au rostul lor dar nu in exces asa cum vad eu la unele fete de aici, care zilnic fac tot felul de combinatii de ceriale cu fructoza si le servesc dimineata, pranz si seara...
Cred ca ar fi bine sa introduc si eu in meniu, ceva ceriale dar as vrea crude, neprelucrate si inca nu stiu de care, am vazut pe la market niste fulgi de ovaz, sa ma uit mai bine sa vad daca nu cumva au zahar...sau nu stiu alceva care sa pun dimineata in iaurt
eu ma simt foarte bine de cind tin regimul asta, si mai ales ca am slabit,sunt mai vioaie si am mai multa mobilitate, plus ca glicemia si tensiunea arteriala sunt aproape de normal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ariadna16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui claudia_a

Iti dai seama ca o vreau!

Zambeste, iubeste, iarta!


S-a rezovat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ariadna16 spune:

Azi am descoperit ce bun e humusul cu sfecla rosie in otet. Nu-ti trebuie paine. Am vazut ca humus se poate face si din linte rosie.
http://www.andreearaicu.ro/sanatate/nutritie/retete/humus-de-linte-rosie-o-reteta-traditionala-reinventata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Buna dimineata, sunt pe goana, asa ca o sa fiu foarte scurta.
Dulcetica, fasolea batuta nu e recomandata in cantitati mari, si seara, pentru ca are multe calorii.Dar e conforma pentru F1.
Ariadna- sfecla nu era fiarta sau coapta, ci cruda, da?Preparata termic nu e de F1.Nu stiu nici in F2 daca e permisa, nu imi aduc aminte ce IG are.
Bebe-si mie mi se pare ca tu mananci multe proteine.Cred ca tine mult si de tipul de metabolism al fiecaruia, de grupa sanguina, etc.Stiu si simt ca uneori sar calul cu cerealele...dar atat m-am abtinut toata viata de la toate aceste lucruri, incat acum, cand vad ca pot, am cazut in extrema cealalta.Sunt sigura ca o sa imi treaca, deja de taratele de grau mi s-a acrit, aproape ca nu mai suport gustul.
Lorelei, fa turtitele doar cu ou, fara iaurt si branza...e mai sigur.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ariadna16 spune:

Am inteles

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe03 spune:

caress, eu maninc app zilnic 150-200 grame branza de vaci, am scris acum ceva timp cum e preparata, oua maxim 4 pe saptamana doar fierte sau omleta, si carne de 2 ori pe saptamana doar piept de pui, nu maninc branzeturi grase, si nici preparate din carne, cascaval foarte rar o data la 2 saptamini, iaurt cam o data pe saptamina, in schimb maninc peste aproape zilnic mai putin in zilele de post, miercurea si vinerea.
eu am regimul dat de medic cardeolog, nu zic ca e cel mai bun, dar imi prieste mie, si nu e bogat in proteine, este echilibrat, fiindca cantitatile de carne sunt mici gen 150-200 grame, si doar la o masa ca daca maninc carne la pranz nu mai am voie seara, ...
in schimb legume si salatele primeaza, ceea ce nu am vazut la tine, foarte rar maninci ciorbe si supe, la mine sunt in meniu app. zilnic

Mergi la inceput