FIV cu Dr. Dragos Albu 77

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pety1981 spune:

nicnic...super vesti,o sa iasa bine in cele din urma pentru ca foliculasii aia trebuie sa aibe outze,nu?:)
crystyne,unde esti,ce ne spui?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicNic spune:

Stiu Pety, dar ma bucur si eu ca am raspuns bine
Oricum, deja m-au luat emotiile alea ale tale de care spuneam eu ca vin si pleaca
Dar, zambim, ne emotionam si mergem mai departe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxinic spune:

Multumesc de invitatie QiaoBing,

Sunt mama unui baietel si imi doresc enorm de mult inca un copil, am avut 2 extrauterine in urma carora am ramas fara trompe, deci singura sansa de a ramane fiind Fiv.
Am facut 1Fiv nereusit( bani abia stransi) la Giulesti cu 2 blastocisti acum 3 saptamani,imi doresc sa fac un credit(pe plan financiar nu stau destul de bine) pentru a incepe al doilea FIV, dar as vrea sa-l fac la Medlife la dr.Albu Dragos,v-am urmarit si mi-am facut curaj sa-mi fac cont deoarece am nevoie de sustinere din partea celor care au trecut prin experienta asta si am nevoie si de sfatul vostru in legatura cu orice (doctor , spital, costuri).

Dumnezeu sa ne ajute pe toate!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxinic spune:

pety1981 multa bafta si multi blastocisti

daca sunt mai multi blastocisti se pot congela si as vrea sa aflu cam cati bani ma costa fiv+tratament +analize(prin 2011 le-am facut pe toate si doar cateva am mai repetat anul asta si multe la cererea mea ca la Giulesti mi-a dat 3 analize de facut cu o zi inainte de punctie , ceea ce mi s-a parut ciudat)?
Stiu ca am foarte multe intrebari si sper sa nu va stresez , dar as vrea sa stiu cand merg prima oara la doctor cat ma costa consultatia si ma costa ceva de fiecare data cand merg la dansul chiar daca platesc fiv?
Inafara de taxele achitate se mai asteapta si la altceva cei de acolo, ca totusi cred ca e destul de scump pentru buzunarul meu, dar asta e voi face orice trebuie pentru a mai avea inca unul sau doi copilasi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pety1981 spune:

Pei din toata povestea asat cu intepaturile si monitorizarile,emotiile sunt cele care ne fac sa fim optimiste ,ne fac sa zambim gandindu-ne la ce o sa fie ...cred ca ele,emotiile sunt parte frumoasa din tot tratamentul,nu?
crystyneeee te asteptam nerabdatoare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

fetele albe
eu sunt aici cu galeria sa va vad pe toate cu burtica

roxinic fiind clinica privata nu trebuie sa dai nimic "la buzuar". Preturi gasesti pe prima pagina. Prima consultatie o platesti, in timpul procedurii vizitele sunt incluse in pachetul de monitorizare (unde sunt incluse analizele de sange si ecografiile) , pachetul il platesti la inceput integral. La final platesti procedura.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicNic spune:

Bine ai venit roxinic .
Cand vei merge la dl dr sa iti iei toate analizele cu tine. Dansul o sa iti spuna ce si cum. Nu trebuie sa "achiti" nimic in plus, doar pe ce ti se da bon. Mergi cu incredere, e un om super . Dar sa incerci deja sa iti faci programare. Eu imi aduc aminte ca am gasit o ora libera undeva la vreo 2-3 sapt, dar oricum un alt fiv se face cred la cel putin cateva luni de la ultima stimulare. Dar mergi si intreaba, dansul e cel mai in masura sa iti spuna.
Oricum, in afara de analize si monitorizari, trebuie sa ai in vedere si costul tratamentului, care nu are reducere, dar deja stii de la celalalt fiv.
Crystyne tu pe unde esti? Nu ne spui ce ai facut azi?
Multumim Qiao
Eu mai fac ceva intepaturi . Probabil ca nu este ceva chiar bine bine la sange, dar nici nu mai intreb. Asa ca mai dam de 2 ture de diphereline , progesteron si estradiol .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

da, dupa o stimulare min 3 luni de pauza, doar vrem sa ne si crestem sanatoase copii. stiu ca sunt clinici unde nu se tine cont de asta, dar dr white nu intra in categoria aia.
dupa un fiv, organismul inca e sub influenta hormonilor, asa ca mare grija, poate apare o sarcina naturala spontana, sau, daca nu aveti sanse de naturala, poate prindeti in lunile urmatoare vreo 2 foliculi babani si faceti un FIV pe ciclu natural - vorbeste baba din proprie experienta
nicnic 2 zile in plus de stimulare nu-i bai, important e sa fie foliculasii bine copti ! Uite Liza, a fost in serie cu mine in vara si a facut punctia abia in ziua in care eu am avut ET ... si ai vazut ce minune de fetita are.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pety1981 spune:

roxinic...e asa cum spune si qiao.dar cred ca inainte de fiv, domnul doctor o sa iti ceara sa faci ceva analize care nu sunt deloc ieftine,cel putin asa mi-a dat mie dar acum cred ca difera de la fata la fata,ce are si ce nu are...pe mine m-au costat vreo 300O ron analizele + clipsarea unei trompe care a fost destul de scumpa.Apoi pentru fiv platesti decat prima consultatie 130ron +pachet monitorizari 1005 ron(musai sa iti faci card pentru ca mai ai reducere de 6%)+tratament stimulare*pe mine m-a costat vreo 2700ron)+ taxa 7580 ron(daca nu s-a marit).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EllaE spune:

Crystyne, NicNic va tin pumnii sa aveti foliculasi de super calitate

Pety mai ai putin si faci si ET si atunci o sa vezi ca intr-adevar nu o sa te mai lasi alergata de nimeni

Roxinic bine ai venit si sedere cat mai scurta. Fetele d'Albe cred ca ti-au raspuns deja la toate intrebarile, asa ca nu voi completa nimic - decat daca apare ceva nou. Intr-adevar cele 3 luni intre 2 stimulari sunt lege la Dr. Albu.

Mergi la inceput