DIETA RINA - 2

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elyda spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Helou si de la mine,

Sunt asa si asa ...dupa ce vineri m-am dat cu fundul de pamant de nervi si foame, sambata dimineata aveam 2 kg mai putin ...ba mint, 1 kg si 700 grame mai putin. Desi se pare ca am slabit sunt tot nemultumita ...

Sambata am avut proteine si s-a potrivit bine ca am fost la un restaurant brazilian - astia mananca numai carne in diverse prezentari, asa ca am mancat cu spor si am fost foarte disciplinata la orez si cartofi. Din pacate mi-a doborat vointa o crema de zahar ars la final ...stiti cu ce m-am mintit ? Ca e facuta cu oua de care aveam voie la proteine ... zaharul adiacent l-am ignorat in minciuna si fraiera de mine, s-a lasat pacalita.

Ieri am balotat salata de varza cu cartofi ...si aseara 10 boabe de struguri ...

Dimineata nu m-am catarit de frica.

Azi am mancat pateuri cu ciuperci - sunt o nebunie, mie nu imi plac pastele si m-am cam si saturat de salata verde. Nici pizza nu imi place fara branza.

Maine - of!, of ! - ne luptam iar cu vitaminele.

Cred ca fetele astea care au slabit au bagat si gym pe langa mancare - Mada alearga la nebuna, boticelina bicleste ca nebuna, eu alt tip de nebuna, nu fac nimic ... si stiu ca trebuie.

Daca te face sa te simti mai putin vinovata iti pot spune ca suntem doua care nu facem miscare.Si eu nu ma mai cantaresc pana la sfarsitul lun(m)ii ca intru in depresie...iar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Buflea...bravo...esti pe calea cea buna...s-au dus 1kg 700?Perfect...

Ca sa te linistesc,acu` am pacatuit putin....am luat o felie de kaiser de la sotul meu...da` nu-i nimic,alerg om ora in plus maine...sau macar 30 minute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

vezi Buflea ca se poate lasa-te de pacaleli si o sa slabesti si mai mult.

Karula ma simt mai bine cand stiu ca am tovarasa de suferinta la smotru
Bine, ca-s bine picii,ufff copiii astia.

Eu cozonacesc chiar daca se prefigureaza o plecare in Ardealul meu drag,am totusi atatia oameni care asteapta cozonacul meu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Ma alatur. Si celor care nu fac sport, si celor care fac smotru. Maine e Sarbatoare, pacat, ca m-ai uitam de foame cu mopul inmana.
Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:


Si eu smotruit aseara ... insa am calcat si in strachini ....

Am zis sa mananc niste pane prajita din tarate 100% cu putin pesto si tofu ... insa in loc de tofu am nimerit o telemea de la bunica de la tara ...
.. naturala 100% .. nedegresata ... plina de toate grasimile posibile ... ....
uffffffff .. nu am rezistat ... si cu rosii .. castraveti si masline ...

Dar am facut si putinel efort ... am spalat DE MANA covorasele de la bai ... si am obosit ...
Uitasem cum e sa speli de mana .. eu spal totul la masina ... si ce nu se spala la masina imi spala mama ... insa acum m-am hotarat sa nu o mai chinui pe mama ... si asa are de facut si la casa ei .. si la bunica ... mi-e mila de ea ...

Si voi spala si geamurile .... vineri ... caci pana vineri nu se mai spala ...
Asa m-a instruit o colega mai cetita in ale bisericii...
Deci vineri geamuri si iar o tura de mini covorase ....

Azi nu am nk la mine .. nu stiu de ce, dar am plecat de acasa cu mana'n f... (scuza-ti expresia)...
Asa ca ma voi duce la un magazinas sa-mi iau si eu cate ceva ...

Iar sport ..IOC .... nu se leaga sportul de mine ....

De azi as vrea sa incep sa iau prednison, dar mi-e cam frica ... sa nu ma umflu prea rau

Mergi la inceput