parintii spun lucruri traznite:-)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui adinell

am citi acum cateva secunde un aceste randuri sub o semnatura, nu mai retin numele, o forumista de la noi de pe dc, insa am ras de s-a auzit dincolo la colega.


Cand am ajuns in sfarsit la capatul rabdarii, s-a gasit unul sa mute capatul mai incolo.

Adinella

"Cand Isus era pe cruce, tu erai in inima Lui!"


Andrei si Adriana





SUPER! Eu inca nu am vazut semnatura...

_
Mami de Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Eram la film cu o colega si prietenii nostri , asteptam sa intram . Eu am fost in garda si ii povesteam colegei de seminarul pe care l-am dat , spunandu-i "ne-a incercuit Dr. vulva la toate", afirmatia care i-a facut pe prietenii nostri sa inmarmureasca putin



Eu si prietenul meu eram la un moment dat pasionati de "avion", adica el sa stea pe spate si eu pe talpile lui ridicate.
Eram la mine in camera , cu bunicul in camera alaturata, eu aveam 15 ani si de la noi se auzea prin usa inchisa "Au , IUbi , nu asa ca ma doare!" "hai , mai , ca nu stai bine , pune-te mai pe mijloc si tine-te mai tare". "iubi gata , nu mai vreau, nu mai pooot" , si zbang! a intrat bunica-miu disperat in camera ca sa ne "intrebe" daca vrem ceva de mancare.


Cand eram mica, vreo 6 ani sa zicem , era celebra reclama cu Palmolive , cand canta tanti aia "Sapun Palmolive".
Eu tot timpul spuneam "Almolive" , taica-miu imi tot explica frumso ca se spune "Palmolive , nu Almolive". Dupa cateva zile de stres eram la el si vine reclama , eu stateam in fotoliu, taica-miu trebaluia prin camera si cand aude cantecelul imi spune fericit " Uite , scrie si acolo Palmolive, nu Almolive cum spui tu ".
Din pacate raspunsul meu a venit repede si necrutator
"Da , tata , se screi Palmolive dar se citeste Almolive , ca e in engleza"


Si tot cand eram mica , dar de data asta de cativa ani (3 parca) am mers la mare cu mama-mea si un cuplu prieteni cu ea care aveau 2 gemeni , o fata si un baiat cu vreo 3 ani mai mari.
Eram in parculet si fetele s-au dus sa povesteasca iar noi am ramas cu Tibi. Tibi avea barba mare , roscata , era putin indesat,parul roscat si foarte liber in exprimare si foarte coleric. Tot incerca sa ne stranga sa plecam de acolo si cand tragea de mine eu am urlat in gura mare "nu vin cu tine ca ma doare vaginul!!!!!!!!!!!!!" plangand Tibi s-a facut ca un rac si s-a dus la mama-mea injurand de toti sfintii ca se uita parcul intreg la el crezand ca evreun pedofil cu 3 copii dupa el Pe mine ma durea bratul unde imi facuse dr. un vaccin cu cateva zile inainte
Dar de cate ori ma vede imi aminteste de faza aia si imi "multumeste"


***Fur is for petting**
http://www.xfactor.ro/#tp (produse eco)
http://www.adoptiicaini.ro/adoptii-virtuale/
http://www.adoptiipisici.ro/adoptii-virtuale/

http://freecycletm.ecosapiens.ro/

http://accesoriisihaine.blogspot.com/

http://www.4animals.ro/ajuta.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piccaflor spune:

Xio efectiv m-a terminat faza cu "vaginul" LOL...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

La noi in zona, ciorapii lungi sunt shtrimfi iar dres se zice la costumul de baie. La mare, cu o prietena din Bucuresti:

ea: ce cauti, hai odata la plaja ...
eu: nu-mi gasesc dresul
ea: pai ce faci cu dresul la plaja?
eu: pai ce, tu mergi fara?
ea .. da, logic, cine a mai auzit de dres pe plaja ...

ne-a luat ceva timp sa ne lamurim .....

la fel a fost si la restaurant cand am cerut tzamp de pui in loc de copan.

Si din alte zone ale tarii. mami a copilarit in Moldova, la bunicii de acolo. pe la vreo 5 ani au adus-o parintii in Banat, sa stea cu ei, dar pana sa termine casa a stat la o matusa, banateanca get beget, care o rasfatza din calea afara si ii facea tot felul de bunatati. dar mami nu manca. Si o intreaba matusa ce-ar pofti, ce-i place. La care mama: barabule cu chisleag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Si inc una, de la serviciu. Am o colega in ultima luna de sarcina. In timp ce incerca sa se uite in oglinda, aplecata peste chiuveta, ferind burta si oftand ca ala micu' ii dadea bobarnaci o intreaba un coleg, cu accent si atitudine tipic ardeleneasca: Si tu ce o sa faci, o sa nasti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

2 intamplari reale, cunosc protagonista :)

O roaga sefu sa mearga sa-i cumpere ceva de baut, kinley, schweppes, 7up, etc. Ajunge la primul chiosc, intreaba de 2-3 pe care le-a retinut, nu avea niciuna, si se-ntoace cu mana goala la sef: "dom' doctor, n-avea niciuna din alea care m-ati pus sa le iau, n-avea decat "saptezdup", da' nu v-am luat ca parca nu mi-ati zis de el (7up = sevenup )

Aude reclama la hexoral, si se gandeste sa-l incerce. Merge la farmacie, si cere farmacistei un "sexoral de-ala pentru dureri de gat" .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Ma scuzati, dar asa ceva nu trebuie ratat :


Citat:
citat din mesajul lui Fomalhauti


Si, in alta ordine de idei: Ilinca, ai scapat ieftin cu calificativul de "super"; daca il suparai pe unul din baietii mei (cand avea 6 ani, ce-i drept)....Cand avea 6 ani (si jumatate) l-am dus la Luvru. I-au placut mumiile. Dar dupa aia am vrut sa-i arat si Mona Lisa. Asa ca l-am tarat prin muzeu, sala dupa sala, i-am mai aratat cate un tablou, a obosit copilul. Si in sfarsit am ajuns si la Mona Lisa, inghesuiala mare. Si cand in sfarsit a vazut-o, l-am intrebat, victorioasa: "Ei, iti place?" "NU. E GRASA, URATA si REA."




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CharissaJ spune:

De dimineata la am fost la Doctor si a trebuit sa imi faca un "diafilm" . :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy

2 intamplari reale, cunosc protagonista :)

O roaga sefu sa mearga sa-i cumpere ceva de baut, kinley, schweppes, 7up, etc. Ajunge la primul chiosc, intreaba de 2-3 pe care le-a retinut, nu avea niciuna, si se-ntoace cu mana goala la sef: "dom' doctor, n-avea niciuna din alea care m-ati pus sa le iau, n-avea decat "saptezdup", da' nu v-am luat ca parca nu mi-ati zis de el (7up = sevenup )

Aude reclama la hexoral, si se gandeste sa-l incerce. Merge la farmacie, si cere farmacistei un "sexoral de-ala pentru dureri de gat" .


oo, si eu am asistat la o faza legata de 7up
abia aparuse, dupa revolutie; eram la mare; la chiosculetul de pe plaja aveau si asa ceva; am auzit doi tineri care cereau vanzatoarei "ZUP"....cifra 7 are codita putin intoarsa, seamana foarte mult cu litera Z...

Mergi la inceput