Manualul Pinguinilor (titlu provizoriu)

Raspunsuri - Pagina 44

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

Carmen, eu am crezut ca ai intrebat doar pe carmaw
Depinde de persoane, dar as incerca sa fiu mereu acolo si as intreba mereu ce face, cum este cu ce pot sa ajut. E greu de explicat fara detalii. Daca tu crezi ca pot sa ajut stii unde ma gasesti
si uitasem ca eram datoare lui kari cu un
Buflea si al meu cu jurnalul si benzi desenate. Lui i-au placut Calvin alea recomandate de michelle. Acuma eu zic ca el are nivel bun de citit/inteles si nu imi bat capul sa il oblig la mai mult. De fapt zic eu, da zic degeaba Deocamdata
vroiam sa intreb si eu ceva da las pe mai incolo dupa ce se termina de discutat subiectul lui Carmen ca le amestecam
In alta ordine nu pot sa ma uit acum la filme ca nu apuc dar o sa ma mai uit si eu la ce recomandati.
Sivroiam sa intreb, site-urile alea care zic online sunt ok sau ma trezesc cu careva la usa?Nu de alta da pe aici ziceau ceva de o lege ceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

Tot eu, batranetea...
Daca e definitiva cumpana, m-as comporta ca si cum nu exista, pe cat posibil.

Cu filmele, parca imi amintesc vag ca mi-a placut "Date night" (comedie).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenbr spune:

Daiopri, pe linkurile alea nu descarci nimic, sunt deja descarcate filmele. Tu doar apesi play si te uiti. Cata vreme nu descarci si nu comercializezi nimic, e safe. Eu asa stiu.
Mersi de raspuns la dilema mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Starlet spune:

Pentru Carmen- Oricare ar fi cumpana ta incearca sa fi cat mai pozitiva cu putinta.S-ar putea totusi sa nu fie chiar atat de definitiva. Eu daca asi avea o cumpana, problema grava, de nerezolvat, asi incerca sa ridic un mare zid ca sa nu o mai vad.
Daca prietena mea ar avea probleme , asi incerca pe cat posibil sa-i acord umarul , asi telefona si m-asi intalni cu ea mai des, depinde de situatie ... i-asi da sau nu sfaturi .Un necaz este un necaz dar este imposibil sa nu mai vezi si lucrurile bune si frumoase care sunt pe langa si sa mergi inainte.Asi arata prietenei mele ca ma intereseaza foarte mult persoana ei, si ca poate conta pe mine in orice problema. Asi ajuta cu tot ce pot.
Totusi mie nu imi place deloc sa primesc sfaturi, de ascultat ascult totusi dar... tot ca mine fac mereu.
In problema pusa de Rufus- Serviciul.....
Ei.... a trebuit sa treaca foarte multa vreme pana sa gasesc formula magica pentru mine.Sunt o sagetatoare si pun mult pret pe libertate. Si DA mie imi place la nebunie meseria mea si am facut-o si o fac in continuare cu placere. Am ales un job destul de bunicel la part-time,(3 zile pe saptamana) complectat cu o proprie afacere pe care o fac de acasa. Astfel am impacat si capra si varza si toata lumea este multumita. Pot sa-mi duc cariera bine merci mai departe si ma pot ocupa si de familie.
In chestia cu adulterul..... ii dau dreptate 100% lui Michelle.Eu nu cred ca m-asi putea acomoda vreodata cu ideea asta.Eu pun mult pret pe sinceritate si totusi cred ca se poate foarte bine evita. Si Da pot spune din propria experienta ca exista cupluri de cand lumea impreuna , care se iubesc ca-n prima zi cu fluturasi cu tot.... cu toate ca poate sunt mai rari dar... exista. Daca iti lasi fluturasi sa zboare spre alta persoana atunci esti 100% vinovat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

carmen, greu de zis. daca tu esti in cumpana, imbratisare mare virtuala si um brat de flori si mai mare.

asa, fara sa stim nimic, zic si eu ca fetele. ca e important sa ai o vreme cel putin un umar pe care sa te poti baza

dar in afara de asta, pe mine m-a ajutat mult un pic de cognitive behavior therapy si NLP.

http://en.wikipedia.org/wiki/Neuro-linguistic_programming

http://en.wikipedia.org/wiki/Cognitive_behavioral_therapy

si pana la urma e important sa discerni cat e durere adevarata si cat procrastinare si sa scapi de ultima.

citesc acum chestia asta

http://www.amazon.ca/The-Difference-Maker-Attitude-Greatest/dp/0785260994

e destul de rezonabila. de retinut ca "hurting people hurt people and get easily hurt by people" sau aproximativ. asa ca inca o sugestie e ca atunci cand suferi sa ai grija mare cum reactionezi fata de cei din jur, sa nu declansezi mai multa suferinta. e un cerc tare pacatos.

mai vorbim daca ti se par interesante ideile





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

trivia:

am trait azi in premiera fenomenul freezing rain. nu mi-am putut imagina ca asa ceva exista. in afara de faptul ca face varza din florile mele, copacii sunt absolut superbi. inveliti intr-o pelicula de cativa mm de gheata care da impresia ca in capetele ramurelelor ar fi picaturi incremenite si ca ai prins exact secunda dinainte de a se desprinde si cadea.


trivia 2:

ieri, simulare de examen cu nota. online. timp limita 4.25. fac eu ce fac si imi setez aiurea ceasul. la un moment dat ma prind ca am depasit timpul si ies in tromba fara sa-mi fi terminat assignmentul.

scriu spasita si cu coada intre picioare la cma ca de data asta am busit-o eu. ce se intampla ca mi-am depasit timpul. ma descalifica din start si iau below expetations?

raspuns: nu, nu penalizam studentii pt ca au depasit timpul. doar daca submit dupa deadline (care e maine la miezul noptii)

asa ca nu stiu cum am facut, dar iar am picat de proasta. nu o sa iau BE ca am depasit timpul, ci pt ca am fost mai silitoare ca restul mapamondului si am iesit din aplicatie inainte sa termin tot.

PS: trebuie sa spun ca peste tot pe site si instructiuni era plin de warninguri mari si rosii sa fim atenti la timp ca absolutely nu avem voie sa-l depasim?

cum naiba mai mi se intampla mie toate astea? iaca acuma ies din zen nlp si cbt si fac o mini criza de nervi.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dark_sun spune:

Buna dimineata! O cafea maaare, neagra si taaare pt special pt Mada si pt cine mai doreste:). Eu deja o savurez pe a mea cu lapte:)O zi buna tuturor- fara dileme majore, cumpene si negativisme! Ce azi iti pare un bolovan de netrecut, maine poate fi doar o pietricica. Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenbr spune:

Aqai, mersi mult de tot de linkuri, o sa le studiez. Si multumesc de hugs si flori, ti le inapoiez inzecit.

Buna dimineata, eu ma pregatesc de nani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Sariti va rog pe ghetarul urmator (asta s-a cam ingreunat si o sa se rastoarne...):

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=178154

Mergi la inceput