Nunta dubla

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


In familie o matusa s-a maritat impreuna cu o cumnata (cele 2 fete au luat 2 frati). Nunta a fost faina (atit cit se putea in anii 50 la tara, cu un ginerica intors din prozonierat).
Ce vreau sa spun e ca a fost o nunta de care lumea si-a amintit ani de zile : o mireasa era nalta si bruna, alta era mica si blonda si amindoua niste frumoase.

Darurile au fost duble (in gaini, miei, un purcel ).

Felicitari, XIO !
(in Moldova se spune "saptamina chiorilor", asta de dupa decizia de casatorie )


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinuk@ spune:

nu cred ca scapi de blablaul de la nunta eu nu am scapat de bla blaul de la botez si mi am botezat ambii copii la acelsi preot si am mai fost la vro doua botezuri fix acelsi discurs aceleasi pilde ...nu ai scapare

Felicitari!!! am uitat sa ti zic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Xio, felicitari!

Ati putea sa va faceti o nunta non-confrmista, ceremonia religioasa nu e obligatorie pana la urma. Puteti face doar cununie civila si apoi o petrecere de ce dimensiuni vreti voi, de la masa in familie, la perecere cu bufet suedez, etc. Nu scrie nicaieri ca nuntile trebuie sa urmeze tiparul clasic.

Am 4 perechi intre apropiati care au mers pe varianta asta "mini" si sunt foarte fericiti cu alegerea facuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

E, cununia lor deja a fost, la noi va fi in Germania, iar azi cand i-am spus prietenului meu de nunta a zis ca el nu vrea la dublu
mai avem timp, am vrut numai sa vad daca voi gasi aici doar pareri contra, mai discutam noi sa vedem exact ce si cum si ne hotaram.Oricum va multumesc mult pt raspunsuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

xio, daca nu ai vazut filmul " bride wars" poate il vezi acum.

daca as fi in locul vostru nu as sta o clipa sa ma gandesc

Mergi la inceput