Vant de primavara pe ghetar

Raspunsuri - Pagina 41

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Starleto, cati ani are fata ta ? Ca sa imi dau seama cand incep lectiile astea multe.

A mea a fost si ea la teatru - 1 an, cu piesa pe scena in vara ...dezastru a fost. A avut de spus 4 replici mari si late si una a uitat-o ... s-a vazut clar cum s-a fastacit, este extraordinar de timida, precis a avut trac ... eu am scos-o anul asta deducand ca scena nu e pentru ea. Si aia cu fotografia mi se pare foarte interesant ... de fapt orice care exclude TV-ul si jocurile video.

De pian ma tot intreaba si pe mine diversi ... ca se pare ca e o moda sa dai copilul la pian. Eu sunt ca sceptica, nu cred ca strica, dar cum mie nu imi plac instrumentele muzicale, nu imi vine sa incerc asta cu copii. Stiu, o prostie ... ar trebui sa incerc. Dar nu mi se pare ca ar fi foarte inclinati spre muzica ...
Poate o sa incerc tot cu fica-mea, desi mai degraba as da-o la gimnastica.

Moaaama ce superb sa vii de la serviciu si sa te arunci pe partie. Mi-ar placea si mie daca ar fi dealul mai aproape. Eu fac 45 min - 1 ora pana la ski. Weekendul asta este ultimul deschis ...cum avem treaba, cred ca sezonul nostru de ski s-a terminat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

hello pingu,

zi mai relaxata, asa ca mai scriu cateva cuvinte.

Da, roxana, sunt bine :) thnx

Starlet, la quebec acolo la voi e tot asa mare nisoarea? ca si la mine parca vine craciunul

buflea, ia sa ma leg un pic de matale, cu tot cu avertismentul meu. Cum mama sa incepi pregatirea de housewife cu fata, mai? si ce daca nu e mai sportiva? mai sunt muuulte lucruri in care poate sa-si descopere pasiuni. nu-i musai sa fie asa de leader ca fii-tu si sa stie din prima ce vrea. la teatru poate ar fi fost bine s-o mai lasi tocmai pt ca e timida, nu stiu cum e aici dar acasa in ro stiam o trupa de copii si actorii care lucrau cu ei, faceau cu copiii aia o pregatire fenomenala pt viata, cam asta era scopul si pe langa le-a iesit si partea cu teatrul, aveau unii copii talentati rau si plini de premii. Iar pe ceilalti pur si simplu i-au invatat sa comunice, sa se exprime, sa-si controleze emotiile...

nu-i musai sa obtina un premiu si sa fie plina de succes ci conteaza tare mult cu ce ramane in urma activitatilor pe care le fac, eu asa zic. mda, hippy iar :D

arte, muzica, sunt iara lucruri bune chiar daca nu au musai copiii talent, dar atata creativitate cata au invata sa o foloseasca.

te-ai gandit ca e f probabil sa nu fie atrasa de sporturi din cauza competitiei dintre ea si fratele ei, ca poate ii e teama ca nu e atat de buna? al meu cel mic mi-o spune in fata, suparat rau ca tudor po sa fie always mai bun decat el :D

nu ma crede ca dupa o vartsa nu se mai vad diferentele, el acuma e nacajit.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Nu, nu ...la sporturi nu e cazul de competitie pentru ca Alex face sporturi din astea masculine.

Sa stii ca m-au mai tras prietene de maneca cand spun ca o pregatesc pe fica-mea sa fie casnica de meserie ... glumesc eu dar sincer se vede ca cel mai bine se simte acasa. Seamana cu ta-su ...
Poate ai dreptate cu teatrul ala ... dar asa mi s-a parut ca am dat banii de pomana anul trecut. Si nu putini ... nu neaparat din vina ei, ci de faptul ca nu mi s-a parut ca se ocupau asa cum spui tu de trupa aia de teatru.

Fiti atenti, daca ajung ai mei in Romania, conform planului, sunt hotarata sa ii dau la tenis, la Tineretului ... se mai fac cursuri de tenis acolo ? ... Anul asta nu-i mai dau la pictura, oua si olarit ... unde este tiza mea Androix ?

Androix soro, ce planuri cu copiii in vara ?
Nu-mi dai si mie un pont de tenis, poate inot, poate altceva ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

indiferent de care ce sporturi fac, nu-i asta ideea. ci ca alex e bun la sport. punct. nu ca-i bun la hockey si ea face tenis, 'telegi ce aiurez eu pe aici?

Schimba trupa, ca nu-i singura. gaseste ceva mai axat pe dezvoltarea copilului decat creerea de noi anjeline jolie :D gaseste ceva de gardening, desen, poti s-o orientezi inspre amenajari interioare, daca-i atrasa de casa...

poate o sa fie o mare cititoare ca tine

si btw, cu pianul asta. si io am zis ca-i moda la inceput pana m-au innebunit astia mici cu muzica, cam asa ca al tau cu hockeyul. si apoi am facut oarece research si am concluzionat ca pianul e .. cum sa zic eu. tata lor. invantand sa cante la pian isi deschid calea spre multe altele.

fii-meu cel mare a fost dat afara din programul de copii mici (ma rog, oricum il pusesem acolo numai fiindca ala mic nu vroia singur) si de azi incepe un program combinat pian/ tobe. nu va inchipuiti ca e un mare pianist, mai ales ca acasa noi nu ne pricepem si nu facem nimic cu el, dar e un lucru cu care el se simte bine si capata incredere in el ca il face si pt mine asta e tare important.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Maica, io nu mai fac niciun plan ca am atatea de facut, si prea vrem sa le facem pe toate si nu se poate cat de prost a inceput anul financiar vorbind. Deci nu stiu sa te ajut decat la nivel de sugestii, uite chiar azi primi fi-miu la scoala un fluturas de la pescariusports.ro intra si tu si minuneaza-te de preturi si alte chestii. Au si tenis si inot mai multe. Si daca vrei intra si pe academia161.ro si la proiecte sunt niste chestii interesante. Aia sunt tipii cu care face fi-miu aikido.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

hi,
dupa o dimineatza tumultoasa...respir si eu.
la noi ploua, adica a plouat toat noaptea si dimineatza.
fiu-meu s-a sculat cu ideea ca el nu se duce la scoala....ca ploua si nu poate juca fotbal in pauza.
prima data a miorlait, apoi a inceput cu ragamintzi, apoi s-a pus pe plans, urmat de tavalit(ceea ce anu a facut decat de poate 2-3 ori in viata)...in final isi facuse o pancarda "NO SCHOOL!!!".
aici nu ploua decat poate , poate o luna pe an...si de fiecare data face caz ca nu-i place la scoala cand ploua...daca ar fi in canada sau te miri pe unde in nordul europei...ce s-ar face?!
in final , bineinteles l-am trimis sa se imbrace cu viteza luminii...facandu-ma ca sunt suparata (nu eram......ma amuza sa vad cu ce mai vine, next)

dupa fiu-meu...catzelul...nu vruia sa iasa afara ca i se parea ciudat sa calce prin apa...l-am dat si pe asta afara......se scutura, se uita ala mine mirat...abia calca...
acum ca s-a potolit ploaia il iau un pic la plimbare...pe astfalt, bineinteles

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Hahahaha ... ce le mai poate scorni mintea ... imi place aia cu 'no school'.

E clar ca omul in viata trebuie sa aibe provocari, caci altfel il debusoleaza o ploaie.

Unde este Pescariu asta,, prin ce zona a Bucurestiului ? Au si sursuri pt copii ? ... daca e mai scump ca aici ii trimit inapoi la olarit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

la william la karate sunt multe fetitze...te-ai gindit sa incerci?
fetitza vecinilor a facut gimnastica...dar cand au inceput cu sarituri mai periculoase, au retras-o. a facut cateva luni de actorie, si de vreo 2 ani e la balet si tap (cum se scrie?) dance.
mai face o ora pe sapt de pictura si pian acasa cu maica-sa.

william nu e atras de pian, de nici un instrument muzical...poate doar daca cumpar pian si incerc sa-l invat eu acasa...poate, poate...
dar cred ca sa-l duc la pian...in loc de sport...ar fi sf. lumii pt el.

in vara o sa faca iar inot si tenis si sa speram ca va continua cu karate...desi cred ca e in acelasi timp cu inotul.

eu cred ca e bine pt copii sa faca din toate....atita timp cat nu-l vrei profesionist intr-un sport.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Continuam saradele aici

Mergi la inceput