INSEMINARE 96 - Felicitari Ela_ella2003

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bellaris spune:

Merci Gabyv. Sper sa reactionez la clomifen, daca nu data viitoare ii voi propune D-nei Dr sa trecem la injectabile. Probabil duminica viitoare merg la prima ecografie de monitorizare. Si eu sunt curioasa cum reactionez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha_23 spune:

buna,
Gaby ai avut dreptate cu scurgerea aceea, este de bine nu de rau mi-a confirmat dr ieri.
Ieri am facut inseminarea, a fost ok, bioloaga chiar a stat de vorba cu mine si era tare entuziastamata de proba sotului(54mil) si de foliculii mei, m-a incurajat. Am plecat de acolo cu sperante mai mari, dar incerc sa fiu rationala.
Ballaris multa bafta luna asta si tie, reactii adverse la stimulare cu clomifen in cele 2 luni in care am luat ovamit a fost legat doar de endometru ca a ramas prea subtine.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Miha Doamne Ajuta sa vii cu II peste 2 saptamani

Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bellaris spune:

Multumesc Miha, sa fie. Tin pumnii stransi pt tine sa vina un cadou frumos de iepuras. In privinta endometrului, eu incerc si cu masaj. Am inteles ca ajuta la imbunatatirea circulatiei in zona. As incerca si acupunctura, am auzit ca face minuni. Sper sa reusim toate cat mai repede!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

buna :)
cine urmeaza la testat?
nu vine nimeni cu vesti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bellaris spune:

Am fost azi la eco si situatia e urmatoarea: am doi foliculi pe stanga unul de 14 si unul de 17 si ceva ,restul sunt mici sub 10. Asa ca in seara asta am facut 2/3 din ovitrelle ( nu mai era pregnyl ) si miercuri dimineata facem inseminarea. Endometru e de 8,9 . Ce ziceti ? E ok? La voi nu mai e nici o noutate? Asteptam vesti bune! :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oxxy spune:

Helloooo....Maine fac inseminarea...cica am 5 foliculi cam de 17....sper sa fie si sotul la inaltime....ma trec tot felul de ganduri...sper sa fie bine, desi stiu ce sanse sunt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Wow, fetelelor ce productii frumoase
Sa fie cu noroc de data asta!! Va tin pumnii!


Mergi la inceput